Toksyczni ludzie

trategie i sposoby postępowania z toksycznymi ludźmi z naszego otoczenia

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu ludzi, którzy sprawiają, że czuje się nieswojo, którzy obrażają nas lub denerwują. Może to być szef, przyjaciel, matka lub ukochana osoba. Niechętnie przyznajemy się do tego, aby nie naruszyć status quo lub nie narazić na szwank związku, na którym nam zależy. W książce "Toksyczni ludzie" Lilian Glass proponuje strategie i sposoby postępowania z toksycznymi ludźmi z naszego otoczenia. Udziela też wskazówek pozwalających rozpoznać związki, których uratować się nie da, i opisuje sposoby zdrowego i bezbolesnego ich zakończenia.

Doktor Lilian Glass jest znaną w USA specjalistką w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej. Jest autorką wielu książek poswięconych tej tematyce. Prowadzi praktykę w Beverly Hills oraz podróżuje z odczytami po całym swiecie.

Informacje dodatkowe o Toksyczni ludzie:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-05-21
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Toxic People
Tłumaczenie: Beata Radomska

Kup książkę Toksyczni ludzie

Toksyczni ludzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2017-09-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek w 2017,

Ludzie się wypalają, gubią w życiu, tracą motywację. Czy to całkiem normalne? Dlaczego w takich wypadkach zaczynamy się obwiniać,  zamiast rozejrzeć się wkoło i ogarnąć kto napędza naszą karuzelę frustracji? Z drugiej strony czy to rozsądne obwiniać innych nie patrząc na nasze zachowanie? Nie! Dlaczego ludzie wyzywają nas od leni, grubasów itp. ? Czy my sami nie paplamy wkoło wszystkim użalając się nad swoimi mankamentami? To że się tak zachowujemy nie daje jednak prawa innym osobom do znęcania się nad nami psychicznie. Sami z sobą powinniśmy być szczerzy i zmieniać to co nam nie pasuje, a jednak racjonalnie patrzeć na świat i przecinać sznurki łączące nas z toksykami. Świetny poradnik i z pewnością zapoznam się z innymi książkami tej autorki. Wiele spraw można sobie odbić w naszym życiu codziennym i wyciągnąć wnioski. Toksyczni ludzie są wszędzie, nie bójmy się o tym mówić i od nich się uwolnić. Nauczmy się akceptacji siebie i miłości do nas samych. A hejterzy niech zostaną w tyle!

Niemniej jednak, przyjżyjmy się sami sobie. Pewnie też wobec kogoś jesteśmy toksyczni. Świat już taki jest. Mówią, że "Jedyna pewna robota w życiu to praca nad sobą" i ja się pod tym podpiszę rękami i nogami. Chcemy żeby inni byli fair, też się tak zachowujmy. I myślmy nad tym co chcemy komuś powiedzieć.

Avatar użytkownika - RaQ
RaQ
Przeczytane:2011-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo fajna ksiązka Jiliam Glass, napisana na podstawie jej wieloletniej pracy na temat różnych "nieznośych" zachowań ludzi. Polecam
Avatar użytkownika - anikirax
Przeczytane:2015-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wiem, o czym myślisz
Lillian Glass0
Okładka ksiązki - Wiem, o czym myślisz

Wiedza o tym, jak czytać w ludzkich myślach - wychwytywać i interpretować ukryte wskazówki - ogromnie przydaje się we wszystkim, co robimy, w życiu rodzinnym...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung