reklama

Toksyczne emocje

Emocje istnieją po to, abyśmy je odczuwali, lecz nie po to, by zdominowały życie, oślepiały czy kradły naszą przyszłość. Nie powinny również wysysać z nas energii - w chwili bowiem, gdy tak się dzieje, stają się toksyczne.

Żyć - oznacza poznać samego siebie. Właśnie owo poznanie pozwala zadzierzgnąć więzi między innymi i nami samymi. Jeśli ukrywamy emocje, wyciszamy je i skrywamy, myśląc, że w ten sposób znikną, to popełniamy błąd. Nadal będą w nas tkwić, jednak zamknięte niczym w więzieniu, co jedynie doprowadzi do chwiejności emocjonalnej, apatii i afektywnej niewiary.

Uzdrowienie emocji oznacza przygotowanie na uwolnienie się od negatywnych i toksycznych odczuć, które zdecydowanie nie pomagają w znalezieniu rozwiązania. Celem niniejszej książki jest przyznanie każdej emocji jej prawdziwego znaczenia.

Twoim przeznaczeniem jest zwycięstwo, miłość, szczęście, dostatek i pełnia życia.

Masz aż nadto zdolności, by dokonać własnej wewnętrznej przemiany. I podążyć tą drogą. Ku większemu szczęściu!

Informacje dodatkowe o Toksyczne emocje:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Emociones toxicas

Kup książkę Toksyczne emocje

Toksyczne emocje - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2023-12-24,

Autor w tej książce daje wskazówki, aby czytelnicy, którzy żyją w toksycznym związku życiowym, zdali sobie sprawę, jak sobie w nim radzą i w ten sposób sami decydują, aby uciec od całej tej toksyczności, w której żyją.

Jest to książka łatwa do czytania i płynna, napisana lekkim językiem, który wyraźnie pokazuje jej psychologiczne korzenie w formie pisemnej. Zawiera również ankiety, które pomagają przeanalizować, czy twoja osobowość należy do tych, które autor uważa za toksyczne.

Autor dokonuje analizy toksycznych emocji, takich jak uraza, zazdrość, złość, żal itp. O tym wszystkim, co podkopuje naszą duszę i nie pozwala nam być szczęśliwymi. Zaleca uwolnienie się od tych emocji, które przywiązują nas do przeszłości lub czegokolwiek, co nie pozwala nam iść naprzód.
Proponuje nam, abyśmy zamienili urazę na przebaczenie, zazdrość za to, że daliśmy nam przyzwolenie na uniknięcie strachu przed utratą czegoś, na co nigdy nie dałeś sobie pozwolenia ani nie myślałeś, że na to zasługujesz, potraktuj gniew jako ostrzeżenie i jednocześnie siłę, którą powinniśmy skierować nie przeciwko osobie, ale szukać rozwiązania problemu, który ją zrodził. Pamiętaj, że za osobą agresywną stoi osoba sfrustrowana. Krótko mówiąc, jest to lektura, która sprawia, że zmieniasz swój emocjonalny chip.

My sami powinniśmy być naszymi pierwszymi przyjaciółmi. Ponieważ wtedy szukamy innych, którzy by nas kochali i cenili, a my tego nie robimy. Jak możemy oczekiwać, że ktokolwiek będzie nas kochał, jeśli nie kochamy siebie, jeśli nie dbamy o siebie, jeśli traktujemy siebie tak, jak na to zasługujemy? Cóż, dzięki tej książce dowiemy się, co zrobić z tymi toksycznymi emocjami, które sprawiają, że czujemy się źle sami ze sobą, w jakiś sposób zawiedliśmy. Nadszedł czas, aby zdusić wszystkie te toksyczne emocje w zarodku, nadszedł czas, aby pozwolić sobie rosnąć, dodać sobie skrzydeł i dać nam miłość i wolność.
To dobra książka, aby zidentyfikować te
emocje, które mogą wyrządzać nam krzywdę lub wręcz przeciwnie, emocje, które powodują, że wyrządzamy krzywdę innym.

Toksyczni ludzie
Bernardo Stamateas0
Okładka ksiązki - Toksyczni ludzie

Wszyscy każdego dnia napotykamy na swej drodze osoby toksyczne. Nie sposób tego uniknąć. Któż z nas nie miał do czynienia z szefem-tyranem...

Od klęski do sukcesu
Bernardo Stamateas0
Okładka ksiązki - Od klęski do sukcesu

Bernardo Stamateas, autor licznych poradników z dziedziny psychologii, (m.in.: "Toksyczni ludzie", "Toksyczne emocje"), w najnowszej książce, "Owocne...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski