reklama

To skomlikowane

Rose to skromna, młoda dziewczyna, która zostaje zmuszona przez życie do porzucenia ukochanego Paryża.
Wyrusza do Nowego Jorku, by ratować ciężko chorą matkę. Nowe miejsce przynosi ze sobą szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy, która ma pomóc zebrać fundusze na nierówną walkę z białaczką.
Nikt nie spodziewa się jednak, że jej życie wywróci się do góry nogami, a codzienność stanie się o wiele bardziej skomplikowana, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.
Czy przypadkowa znajomość pomoże jej przetrwać ten trudny okres?
Czy uda jej się zrealizować swój cel?

„To skomplikowane” to debiut Nikoli Jabłońskiej. W tej opowieści znalazłam wszystko, czego potrzebuje każdy czytelnik. Śmiech, radość, ból i łzy – taki prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Polecam serdecznie książkę każdemu! Magdalena Spirydowicz @madziara.malfoy

Gdy tylko sięgnęłam po tę książkę, emocje całkowicie mną zawładnęły. To historia, która na długo nie da o sobie zapomnieć. Ze strony, na stronę moje serce biło szybciej. Uwielbiam książki, które pomiędzy przesłodzoną miłością, uczą i to tak wiele. Rose to osoba, której nie sposób nie uwielbiać. Jednak jak wiele młoda kobieta poświęci, by ratować ciężko chorą matkę? Zapraszam was, do lekko zwariowanego świata Rose. Nikola Kowalska, @angelsx_book

"To skomplikowane" jest historią nie tylko o miłości, ale także o przyjaźni, nadziei, poświęceniu i sile przeznaczenia. Autorka pokazuje, że nasze życie czasami musi się skomplikować, żebyśmy mieli szansę odnaleźć swoje szczęście. Historia Rosie nie raz was zaskoczy i nie będziecie mogli się od niej oderwać. Polecam! Karolina Habernal @karkareads

Autorka pokazała nam, że debiut może być naprawdę świetny. „To skomplikowane” to książka, przy której wylejecie morze łez, będziecie śmiać się w głos, a także doświadczycie gęsiej skórki od natłoku emocji. Historie pochłonęłam w kilka godzin, czytając kartkę, za kartką, oczekując kolejnych zwrotów akcji, bo ich tutaj nie brakuje! Polecam z całego serca! Dorota Poneta @kobieta_inspiruje

Informacje dodatkowe o To skomlikowane:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-09-30

Kup książkę To skomlikowane

To skomlikowane - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-03-06,

Nikola Jabłońska "To skomplikowane"

Rose Stevenson to młoda kobieta, która musi opuścić Paryż i udać się do Nowego Jorku, by pomóc w leczeniu chorej matki. Na lotnisku spotyka Harry'ego, przystojnego prawnika. Nie spodziewa się, że ta przypadkowa znajomość przetrwa. W klubie mężczyzny poznaje jego najlepszych przyjaciół, w tym Louisa, który jest zauroczony pięknem i dobrocią dziewczyny. Od tej chwili życie Rose diametralnie się zmienia. Bohaterowie zostają uwikłani w niebezpieczną intrygę.

Debiutancka powieść. Prosty język, dzięki czemu książkę czytało się szybko i przyjemnie. 👍
Miłość, przyjaźń, zaufanie, poświęcenie, przeznaczenie, zauroczenie, kłamstwa, zdrady. Każdy ma swoje problemy, z którymi musi się zmierzyć. Człowiek pod wpływem emocji popełnia różne błędy, ale odnajduje w sobie siłę i dobrą drogę.
Jedyny mankament, do którego mogę się przyczepić to imiona i nazwiska męskich postaci. Miałam problem w ich wizualizacji. Za każdym razem w wyobraźni miałam chłopaków z boysbandu One Direction. I to moim zdaniem psuło efekt. 😏

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2020-12-27,

Dziś przyszła pora na " To skomplikowane" Nikoli Jablońskiej.

Dziękuję @wydawnictwofeniks za egzemplarz do recenzji:)

Książka rozpoczyna się przepięknym cytatem:

"Przeznaczenie decyduje, kto pojawia się w twoim życiu, ale to ty decydujesz o tym, kto w nim pozostaje..."

Jeżeli już o cytatach mowa to każdy rozdział tej historii rozpoczynał się innym... muszę przyznać, że bardzo dobrze się to czytało i aż czekałam na kolejne rozdziały!

Poznajemy tutaj kilkoro bohaterów z czego najważniejsza jest Rose - skromna, młoda dziewczyna, która jest zmuszona przez życie do porzucenia ukochanego Paryża.

Kiedy na lotnisku przez przypadek poznaje Harrego jeszcze nie wie jak ta znajomość wpłynie na jej przyszłość...
To dzięki niemu ma gdzie mieszkać, ma pracę itd...

Czy Harry okazał się miłością Rose?

Rose wpadła też w oko kogoś innego... Louisa... Tylko Louis ma narzeczoną i ślicznego, malego synka...

Czy jedno spojrzenie doprowadzi do miłości?

Jak bardzo każdy z tych bohaterów pragnie być kochany i zauważany przez tę drugą osobę?

Życie bohaterów trochę się skomplikuje, ale tylko po to by każdy z nich mógł docenić co ma lub dostał od życia:)
Tytuł jak najbardziej odpowiedni do do historii przedstawionej w książce;)

Polecam!
Czyta się lekko i przyjemnie! :)

"Kto z nadzieją patrzy w przyszłość, cieszy się teraźniejszością..." (Cyceron)

"(...) miłość po prostu jest. Bez definicji. Kochaj i nie żądaj wiele. Po prostu kochaj..." (Paulo Coelho)

Z tymi pięknymi słowami Was zostawiam:)

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2020-12-09, Przeczytałam,

To skomplikowane oj teraz już wiem jak bardzo....
A jak bardzo tytuł pasuje do środka książki ?

Rosie główną bohaterka która od początku książki nie ma łatwo. Polubiłam ją od razu.
Pomimo że doprowadziła mnie nie raz do krzyku "Co ty wyprawiasz kobieto" nie dało się jej nie lubić.
Harry mężczyzna którego poznaje na lotnisku i w tym momencie zostaje jej najlepszym przyjacielem .
W tym chłopaku zakochałam się od razu ???
W książce znajdziemy jeszcze wielu innych bohaterów którzy dużo wnoszą do książki ale bez problemu idzie się w tym odnaleźć i nie da się zgubić.

Książka na początku odstraszala mnie ponieważ to niezła cegiełka ale czcionka którą tutaj znajdziemy sprawila że przez treść się płynie bardzo szybko. A pomimo że stron jest 550 ja mogłabym czytać i czytać drugie tyle . Autorka ma idealne pióro które polubiłam . Najważniejsze że odnajdziemy tutaj odczucia każdego bohatera nie tylko perspektywa jednej osoby czy dwóch.
A emocji nie brakuje autorka jako miłośniczka książek thrillerów i romansów zafundowała nam tu na prawdę kawał dobrej historii??
Końcówka książki doprowadziła mnie prawie do zawału serca co tu się działo i nawet przez moment nie spodziewałam się co tu się może wydarzyć . Różowa piękna okładka w której jestem zakochana ? Ale nie dajcie się zmylić bo różowo wcale w środku nie jest . Polecam wam bardzo tą książkę czyta się przyjemnie i oderwać od niej się nie można. Ja już wiem że po każdą inną książkę autorki sięgnę .

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, E-book,

Rose to skromna dziewczyna, która postanawia porzucić ukochany Paryż. Wyrusza do Nowego Jorku, by ratować ciężko chorą matkę. Nowe miejsce, więcej perspektyw i szans na znalezienie dobrze płatnej pracy. Wszystko to, aby znaleźć fundusze na nierówną walkę z białaczką. Pokłada spore nadzieje w wielkim mieście, ale nie do końca jest świadoma zmian, jakie się z tym wiążą. Jej życie wywróci się o sto osiemdziesiąt stopni, a o kłopoty nie będzie trudno.

Czy przypadkowa znajomość pomoże jej przetrwać ten trudny okres? Czy uda się zrealizować największe marzenie?

"Dawniej mawiano, że przeznaczenie to przepowiednia zarządzona przez bogów. Nieodwołalna konieczność. Inaczej w starożytności określano to, jako fatum, które spotykało prawie każdego bohatera tragedii antycznej. Pomimo tylu tysięcy lat, ono nadal istnieje w życiu człowieka, co jest naprawdę niesamowite."

"To skomplikowane" jest debiutem Nikoli Jabłońskiej, zapewne znanej Wam blogerki książkowej - Pasjonatka książek.

Chyba po części spodziewałam się jakiegoś schematu, ogranych chwytów. Jednak ku mojemu zaskoczeniu, nic takiego nie miało tu miejsca. Z zasadzie wszystkie rozgrywające się sytuacje i wydarzenia można by przenieść wprost do naszego życia i odwrotnie.

Dawno nie spotkałam się z tak dużą ilością bohaterów, ale zważywszy na to, iż książka do cieniutkich nie należy, gdy rozłoży się ich na całość, jest to do ogarnięcia. Choć przyznaję, że momentami można się pogubić. Poza tym każda z postaci odgrywa istotną rolę w fabule.

"To skomplikowane" rzeczywiście jest skomplikowane. Oczywiście chodzi tu o relacje między bohaterami oraz ich osobiste problemy, z którymi muszą się zmierzyć. Po drodze wiele razy zbłądzą, zwątpią, zachowają się irracjonalnie (najbardziej nie podobało mi się ich luźne podejście do zdrady), jednak będą próbowali wyjść na prostą. Czy im się to uda? Tego nie mogę Wam zdradzić.

"(...) życie nie może być idealne. Nikt takiego nie ma, nie miał i nie będzie mieć."

Historia ta doskonale ukazuje wagę przyjaźni i wsparcia. Gdy mamy kogoś takiego u swego boku, wszystkie problemy wydają się do udźwignięcia i rozwiązania.

Trudne decyzje, intrygi, liczne zwroty akcji, a wszystko okraszone sporą dawką humoru i wachlarzem emocji - od radości, po smutek i żal. To czyni lekturę naprawdę interesującą i wciągającą. Zaskoczył mnie również misz-masz gatunkowy tej historii. Znajdziemy tu obyczaj, romans, a nawet fragmenty z kryminału.

"To skomplikowane" to pełna wzruszeń i humoru opowieść o miłości budowanej na przyjaźni, a także nadziei, zaufaniu, poświęceniu i przeznaczeniu. Lektura raczej dla nieco młodszego czytelnika. Polecam gorąco!

“Czy można stwierdzić, że się kogoś kocha zaledwie po pierwszym spotkaniu?”

Rose, jest młodą dziewczyną, która musi porzucić ukochane miasto i zająć się chorą matką. Miasto, w którym musi się odnaleźć to Nowy Jork. Rose musi jak najszybciej znaleźć pracę i opłacić leczenie matki. Dziewczyna nie spodziewa się, że przypadkowe spotkanie w samolocie przewróci jej życie do góry nogami i sprawi, że to co wydawało się proste stanie się skomplikowane.

“To skomplikowane” jest debiutancką książką Nikoli Jabłońskiej. Fabuła została napisana bardzo prostym i przyjemnym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Z dużą rezerwą podchodzę do debiutów, jednak “To skomplikowane” porwało mnie i zaskoczyło. Na początku trochę przeszkadzało mi to, że główni bohaterowie noszą imiona członków One Direction, jednak im bardziej wkręcałam się w historię Rose, to przestawało mi to przeszkadzać. Historia Rose jest jedną z tych nieprzewidywalnych, które niejednokrotnie zaskakują czytelnika. Główna bohaterka jest w stanie zrobić wszystko, żeby tylko ratować chorą matkę. Jednak nic nie jest takie proste jak się wydaje, bo życie przygotowało dla niej wiele niespodzianek.

“To skomplikowane” opowiada o poświęceniu, nadziei,  przyjaźni, miłości i sile przeznaczenia, która rządzi naszym życiem.  Jestem pewna, że tak jak ja polubicie bohaterów i dacie się porwać się historii Rose.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski