reklama

To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse

Jak w zmianach i nieoczekiwanych sytuacjach widzieć szanse, a nie trudności?

Zmiany, których doświadczamy w życiu czasami są wynikiem naszej decyzji, a czasami przychodzą niespodziewanie. Czy chcemy, czy nie, zapraszają nas do wejścia na nową drogę, na inną drogę, na nieznaną drogę, której często się boimy. Jak radzić sobie z lękiem i rozczarowaniem? W jaki sposób uwolnić się od schematów z przeszłości? Jak obdarzać się czułością i wyrozumiałością? Jak budować życie, w którym jest miejsce na radość, odwagę i spokój, mimo wszystko?

W drodze ku akceptowaniu zmian towarzyszy nam Joanna Chmura, psycholożka i trenerka, znana ze swoich tekstów prasowych, z popularnych warsztatów, podcastów oraz platformy rozwojowej ,,On my way". Z lekkością i poczuciem humoru, a jednocześnie poruszającą głębią i autentycznością, pomaga zrozumieć, przez co przechodzimy, gdy życie rzuca nam podkręcone piłki. Podpowiada też, jak wychodzić z takich sytuacji najlepiej, jak się da. Za przykład służą jej często własne, mniejsze i większe kryzysy oraz zakręty, sięga też po historie z filmów i literatury. Korzysta zarówno z klasycznej wiedzy psychologicznej, jak i najnowszych odkryć naukowców oraz psychologów.

Informacje dodatkowe o To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse

To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse - opinie o książce

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

To nawet lepiej to taka książka przyjaciółka, która nie powie, że to nie miało miejsca, która da się wypłakać i spokojnie krok po kroku pozwoli ruszyć do przodu. Joanna Chmura na podstawie własnych doświadczeń, zmagania się z rozwodem, anoreksją, bulimią i depresją opisuje jak poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, jak wyciągnąć z nich wnioski i jak pójść dalej. Mamy tu mnóstwo wskazówek na lepsze życie. Od nauki akceptacji tego co było, rozwoju własnego po nasz stosunek do pieniądza. Joanna porusza w tej książce dużo ważnych kwestii, tego jak reagujemy na zmiany i jak sobie z nimi poradzić. Opisuje prace z naszymi emocjami, czasami podsuwając konkretne pytania, czy ćwiczenia jakie mają nam w tym pomóc. Oprócz tego poleca mnóstwo książek rozwojowych z jakich korzystała, więc jeśli uważasz, że któryś z tematów chcesz pogłębić to dostaniesz na tacy od razy mnóstwo materiałów.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung