Thor. Preludium wojny światów. Tom 2

Drugi tom przygód Gromowładnego z serii wydawniczej Marvel Fresh!

Thor przeszedł przez Hel, a teraz musi stawić czoło potędze samego Njeba! Czy zdoła uciec ze sławnego więzienia anielic z pomocą Walkirii i swojej śmiertelnie groźnej siostry - Angeli? Tymczasem agentka specjalna Roz Solomon szuka dla siebie nowego miejsca po upadku SHIELD - i staje oko w oko z lodowymi olbrzymami. To starcie zwiastuje straszliwą wojnę, która może na zawsze spustoszyć Dziesięć Światów - w tym Ziemię! Czy Gromowładnemu i jego drużynie uda się jej zapobiec?

Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: ,,Skalp", ,,Thor Gromowładny" i ,,Potężna Thor", ,,Punisher Max" czy ,,Conan Barbarzyńca". Rysunki stworzyli Mike del Mundo (,,Avengers"), Lee Garbett (,,Nieśmiertelny Hulk") i Tony Moore (,,Deadpool: Martwi prezydenci", ,,The Walking Dead"). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #7-11 serii ,,Thor".

Informacje dodatkowe o Thor. Preludium wojny światów. Tom 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-04-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

WOJNA CORAZ BLIŻEJ

Trwająca od czterech lat opowieść właśnie wkracza w swoją decydującą fazę. Po tak długim czasie knowań i kolejnych starć, wreszcie docieramy do punktu, w którym nie ma już odwrotu a wielka wojna światów czai się za rogiem. Zanim jednak nastąpi mamy ten wprowadzający bezpośrednio do niej zeszyt, w którym dzieje się dużo, szybko i całkiem przyjemnie.

Z Hel do... Njeba, taką drogę odbywa Thor po swoim powrocie do roli władcy gromów! Teraz czeka go ucieczka z niebiańskiego więzienia. Ma co prawda po swojej stronie m.in. Angelę, swoją siostrę, jednak czy to wystarczy?

Tymczasem agentka Roz Solomon staje oko w oko z lodowymi olbrzymami. To zaś oznacza jedno: wojna światów jest coraz bliżej. Czy ktokolwiek zdoła ją zatrzymać?

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung