The Wish. Poradnik spełniania marzeń

Wszyscy mamy aspiracje, marzenia i nadzieje na przyszłość: pogodne, absurdalne, melancholijne, zabawne i wzruszające. Nie zawsze potrafimy jednak je wyrażać, a bardzo często nie wiemy, jak się zabrać do ich realizacji.

Autor stworzył aplikację Crowdwish, miejsce służące ludziom do wyrażania ich życzeń. Zachęcał do wymieniania trzech rzeczy, których najbardziej pragną, a następnie, każdego dnia, robienia ,,w realu" czegoś w związku z najpopularniejszym życzeniem. Posypały się do niego życzenia z całego świata. Co ciekawe: w przeważającej mierze dotyczyły zwykłych, codziennych spraw, a nie były irytującymi wymysłami, żeby móc latać, czy spędzić noc z kimś sławnym. Najczęściej są praktyczne, zrozumiałe, bliskie, osiągalne, a nie chorobliwie ambitne - ludzie chcą umieć lepiej się dogadywać z rodzicami, zebrać się na odwagę i postawić się szefowi albo odkryć fantastyczne miejsce na weekend tylko we dwoje.

Ta książka przedstawia dziewięćdziesiąt dziewięć najpopularniejszych życzeń i wskazuje, jak krok po kroku przybliżyć się do ich spełnienia. Zachęca do zaangażowania swojej wyobraźni, zebrania się na odwagę i ruszenia w kierunku realizacji swoich najważniejszych życzeń.

Informacje dodatkowe o The Wish. Poradnik spełniania marzeń:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2018-05-23
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Wish

Kup książkę The Wish. Poradnik spełniania marzeń

The Wish. Poradnik spełniania marzeń - opinie o książce

"The Wish" zawiera 99 najpopularniejszych marzeń według aplikacji Crowdwish, w ktorej to użytkownicy muszą wymienić trzy rzeczy, a następnie "co 24h robić coś w realu w związku z najpopularniejszym życzeniem". Książka wskazuje jakie kroki powinniśmy podjąć, aby stały się one bardziej realne. Zachęca nas do porzucenia strachu i zaangażowania się, ponieważ samo powiedzenie "Chciałbym" niczego nie załatwi.

Większość tych życzeń dotyka spraw codziennych, m.in..: "Chciałabym znaleźć chłopaka, który nie byłby dupkiem", "Chciałbym rzucić palenie", czy "Chciałbym być szczęśliwy". Niestety strasznie irytowało mnie to, że jeżeli chcemy więcej dowiedzieć się na temat tego jak spełnić dane marzenie, musimy napisać e-maila do załogi aplikacji Crowdwish i wtedy przyślą nam więcej interesujących nas informacji.

Może i "The Wish" nie jest niczym odkrywczym i w magiczny sposób nie odmieni naszego życia, ale motywuje nas i daje zastrzyk pozytywnej energii.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski