reklama

The Escort

On spełni każde twoje pragnienie.

Kamila jest młodą, ambitną dziennikarką, piszącą dla jednego z najpopularniejszych portali kobiecych w kraju. Kiedy szefowa zleca jej artykuł o full service escorts, dziewczyna jest przekonana, że ten kontrowersyjny temat może stać się dla niej trampoliną do prawdziwej kariery. Ale w tym przypadku rzetelny research to nie wszystko – Kamila będzie musiała przede wszystkim zmierzyć się z tkwiącymi w jej głowie stereotypami na temat pracowników seksualnych. Na spotkanie z Rafałem, ekskluzywnym płatnym kochankiem, idzie pełna uprzedzeń i wątpliwości. Mężczyzna zaskakuje Kamilę: jego aparycja, ubiór, maniery, a przede wszystkim to, co i jak mówi, sprawiają, że dziennikarka czuje się coraz bardziej zauroczona. Rafał odkrywa przed nią tajniki swojej profesji, przytaczając historie swoich trzech klientek. Kamila zaczyna odkrywać, jak bogata i ekspresyjna może być kobieca seksualność, gdy przestanie być tłumiona przez kulturowe schematy, utrwalane od wieków w patriarchalnym społeczeństwie. Czy spotkanie z Rafałem stanie się dla niej pierwszym krokiem do wyzwolenia?

Informacje dodatkowe o The Escort:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-09-20

Kup książkę The Escort

The Escort - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka866111
anka866111
Przeczytane:2023-12-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kamila jest dziennikarką pracującą dla jednego z najpopularniejszych portali kobiecych w kraju. Pewnego dnia dostaje temat, który może otworzyć dla niej wiele dróg kariery. Jeśli artykuł będzie udany, wiele tym zyska, dlatego zamierza się mocno przyłożyć do pracy. Full service escorts, bo o tym ma napisać, to temat dość kontrowersyjny, a wielu ma własne wyobrażenie o tym. Również Kamila ma swoje zdanie na temat pracowników seksualnych i wszystkim z tym związanym. Dlatego jest mocno zaskoczona, kiedy widzi Rafała, mężczyznę z zamierza przeprowadzić wywiad. Kobieta poznaje nie tylko jego historię, ale również jego trzech klientek. Czego się dowie? Jak to się stało, że Rafał zaczął pracować jako pracownik seksualny? Czy Kamila zmieni zdanie o full service escorts? Czy się otworzy?

Wiem, że zarys historii tym razem jest bardzo skąpy, jednak zdradzając, chociażby odrobinę więcej, zabrałabym wam radość z odkrywania wszystkiego samemu, a uwierzcie warto. Książka erotyczna napisana przez mężczyznę i to z ogromnym „smakiem”, nie jest wulgarna, a jednocześnie momentami mocno rozpala. To chyba jedyna książka tego typu, którą nie tylko przeczytałam, ale również zmusiła mnie do pewnych przemyśleń, do zastanowienia się nad pewnymi rzeczami (dokładnie jakimi nie zdradzę, ponieważ zdradziłabym zbyt wiele z fabuły, każdy, kto ją przeczyta, będzie wiedział o co, mi chodziło).
Historia, jaką znalazłam w książce, była ciekawa, wciągająca i to od pierwszych stron. Akcja sprawnie poprowadzona, nie bardzo szybka, ale również niewolna czy nudząca.

Bohaterzy ciekawi, dobrze wykreowani, dający się lubić. Całą historię, wszystko, co się działo, przeżywałam wraz z nimi.

„The Escort” to jedna z nielicznych książek erotycznych napisana przez mężczyznę. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Literatura kobieca jest to gatunek w większej części zdominowany przez płeć piękną, a tu proszę taka niespodzianka. Powieść z kategorii erotyk, napisana przez mężczyznę, to niecodzienne, to musi być rewolucja. Kusiło, mamiło, by sprawdzić, czy Adrian A. Nothmann był w stanie stworzyć coś, co może konkurować z piórem kobiecym. Bo czyż nie pokutuje w nas taki stereotyp, że mężczyzna choćby bardzo się starał, to nie potrafi zrozumieć niewiasty.

Historia zaczyna się dosyć banalnie. Główny bohater to młody mężczyzna Rafał. Dziewczyna odchodzi od niego, on po skończonych studiach, próbuje znaleźć pracę, jednak z marnym skutkiem. Ma dosyć takiego życie, zwłaszcza że nic nie wskazuje na to, że w jego egzystencji może coś się zmienić. Pełen determinacji i uporu wkracza na ścieżkę, która zupełnie jest mu nieznana. Przez przypadek napotyka kobietę, która motywuje go do podjęcia działania. Bo to Maria nim kierowała i kształtowała jego postawę, fascynowała go i inspirowała.

Im bardziej, zgłębiamy daną historię, to widzimy, że dotyczy ona seksualności kobiecej. Jest to książka o kobietach, które zmagały się z różnymi problemami związanymi z otwarciem się na zbliżenie z mężczyzną. Mamy tu opowieść o różnych zahamowaniach, które były spowodowane przeżytą traumą, lękiem, zamknięciem się na dotyk, czy zażyłość z partnerem.
Autor porusza tematy tabu takie, o których nie wypada rozmawiać, jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak są ważne. Pokazuje nam, że zbliżenie partnerów nie zawsze jest udane. Bo nie potrafimy rozmawiać o swoich potrzebach, a mężczyźni nie znając ich myślą, że podołali zadaniu. Pomimo że jesteśmy takie przedsiębiorcze, odważne to po prostu się boimy, najzwyczajniej w świecie wstydzimy się rozmawiać o pragnieniach i preferencjach seksualnych nas samych. Takim o to sposobem nie otwierając się na doznania, jakie niesie za sobą zbliżenie, zamykamy się na coś, co ma duży wpływ na naszą codzienną egzystencję.

Szczerze, nie sądziłam, że mężczyzna może TAK pisać. Adrian A. Nothmann już od pierwszych stron, osobliwą fabułą i sugestywnym piórem potrafi rozbudzić w nas ciekawość. Bez żadnych udziwnień, bez wymyślnych sformułowań, bez wulgarnych określeń, jak czynią to inne autorki, potrafi rozpalić wyobraźnię. Subtelność, delikatność i prostota, dlatego powieść czyta się bardzo przyjemnie. Nawet się nie zorientowałam jak z lekkiej, przewidywalnej historii przemieniła się w opowieść o istotnych problemach kobiecych.

,,The Escort'' jeśli masz ochotę dowiedzieć się, jak mężczyzna postrzega kobiety i jak rozmawia z nimi o namiętności. W jaki sposób pomaga im pokonać fobię, przełamać lęk przed zbliżeniem, a przy tym zrealizować największe fantazje seksualne, to ta książka jest dla Ciebie.

Współpraca reklamowa @wydawnictwonovaeres

Czytacie książki pisane przez mężczyzn, czy raczej ograniczacie się do tych napisanych przez kobiety?

Chociaż najczęściej sięgam jednak po publikacje, których autorami są kobiety, od czasu do czasu zdarza mi się również zabrać za te napisane przez mężczyzn. I zazwyczaj udaje mi się natknąć się na takie, które raczej trafiają w mój literacki gust. A jak było w przypadku "The Escort" autorstwa Adriana A. Nothmanna? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Główną bohaterką historii jest Kamila -- młoda i ambitna dziennikarka, pracująca w jednym z najpopularniejszych portali kobiecych w kraju. Pewnego dnia, jej szefowa zleca jej artykuł, który zupełnie odbiega od tych, które pisała do tej pory. Czy zatem Kamila da sobie radę?

Jedno jest pewne. Kontrowersyjny temat, jakim są full service escorts, może stać się dla niej trampoliną do prawdziwej kariery. Jednak czy rzetelny research wystarczy, aby jej artykuł wyniósł ją na piedestał? Czy spotkanie z Rafałem -- ekskluzywnym płatnym kochankiem -- pozwoli jej inaczej spojrzeć na wykonywaną przez niego profesję? Co wydarzy się, kiedy Rafał przytoczy historie trzech wyjątkowych klientek? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczona tym, co znalazłam w tej książce. Byłam przekonana, że to będzie jedna z wielu publikacji, których tematyka ogólnie rzecz biorąc, kręci się wokół namiętnych i upojnych chwil, za które jedna z osób musi płacić. I oczywiście główne założenie się zgadza, ale zupełnie nie spodziewałam się tego, że całość będzie miała w sobie więcej głębi i będzie napisana w świetnym stylu z naprawdę ogromnym wyczuciem.

W swojej książce Adrian A. Nothmann postanowił odejść od stereotypów, które przez lata nawarstwiły się nie tylko wokół osób parających się najstarszym zawodem świata, ale również wokół samej tematyki cielesnych aspektów miłości. Autor zdecydował się pokazać to, że zbliżenie dwójki osób nie sprowadza się jedynie do samego aktu, który należy odbębnić, ale ma zdecydowanie większą głębię. Niestety dla wielu osób współżycie w dalszym ciągu jest tematem tabu -- czymś, o czym nie trzeba i nawet wręcz nie wolno rozmawiać.

Myślę, że "The Escort" to książka, której zdecydowanie brakowało na polskim rynku wydawniczym. Poruszająca, wciągająca i zdecydowanie warta przeczytania. Naprawdę chylę czoła przed autorem, który nie dość, że nie bał się tego, by poruszyć tak kontrowersyjny temat, to w dodatku zrobił to ze smakiem. I trochę przykro mi patrzeć na to, że publikacja trafiła do tak małej grupy odbiorców. Uważam, że naprawdę warto poświęcić czas na jej przeczytanie, dlatego serdecznie Wam ją polecam!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung