Taylor-Verse. Uniwersum Taylor Swift. Nieoficjalny przewodnik

WYDANIE LIMITOWANE W TWARDEJ OPRAWIE Z BARWIONYMI BRZEGAMI.

Wejdź do uniwersum Taylor Swift!

W piosenkach Taylor Swift jest wiele miejsc do odkrycia - od sypialni nastolatki z albumu Taylor Swift, przez małą deszczową mieścinę z albumu Fearless, po cmentarz o północy w evermore.

Taylor-Verse. Uniwersum Taylor Swift opowiada historię Taylor poprzez jej piosenki. Pokazuje, jak jej niebywały zmysł do pisania wzruszających tekstów i podrzucania ukrytych wskazówek sprawił, że twórczość Taylor stała się całym uniwersum. Włączając w to inspiracje muzyczne i głęboko osobiste doświadczenia, które pomogły Taylor osiągnąć status geniuszki i ikony, ta książka to pean na cześć niepodrabialnego talentu jednej z najlepszych autorek tekstów, performerek i miłośniczek kotów na świecie.

Dzięki tej książce zrozumiemy, jak znaki rozpoznawcze Taylor - motywy dziewczyństwa, złamanego serca i babskiej przyjaźni - stały się impulsem do doskonalenia warsztatu i muzycznej ekspresji artystki. Pojmiemy wagę jej przełomowych tras koncertowych, niesamowicie oddanego fandomu oraz pozycji Taylor jako nieustraszonej bizneswoman.

Taylor-Verse rozpościera przed nami wielkie uniwersum, które można eksplorować do woli. Ta książka to idealny upominek dla Swifties każdej ery.

Informacje dodatkowe o Taylor-Verse. Uniwersum Taylor Swift. Nieoficjalny przewodnik:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-05-23
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Into the Taylor-Verse

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Biografie artystów i ludzi show biznesu Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Taylor-Verse. Uniwersum Taylor Swift. Nieoficjalny przewodnik

Taylor-Verse. Uniwersum Taylor Swift. Nieoficjalny przewodnik - opinie o książce

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2024-06-02, Ocena: 3, Przeczytałam,

CZAS UDAĆ SIĘ W PODRÓŻ PO UNIWERSUM TAYLOR
Hej, hej ! Czy mamy tu fanki oraz fanów Taylor Swift ? Jeżeli wasza odpowiedź jest pozytywna, to zapraszamy serdecznie na naszą dzisiejszą recenzję, ponieważ przychodzimy do was z przepięknym wydaniem książki o muzyce tej artystki. Zapraszamy na opinię o książce "Taylor-Verse. Uniwersum Taylor Swift. Nieoficjalny przewodnik. " od Wydawnictwa Must Read oraz Satu Hameenaho-Fox.
"Taylor znana jest z bezpośredniego stylu wokalnego, bez ozdobników i ornamentów, a słuchając jej, ma się wrażenie,że stoi tuż obok i prowadzi pełną westchnień i uśmiechów rozmowę. Doprowadziła tę umiejętność do perfekcji i rzuciła nas na kolana w kolejnych albumach. Są też Easter Eggi - zakodowane wiadomości, które mogą rozszyfrować jedynie zagorzali fani. To, co zaczęło się od tajemniczych notatek, przerodziło się w liczenie ptaków w tle jej selfie na Instagramie..."
Przyznamy się wam,że jesteśmy fankami Taylor już bardzo długi czas. Uwielbiamy jej muzykę i styl. Uwielbiamy ją za prostotę i autentyczność. Jest dla nas taka trochę ikoną w muzycznym świecie. Natomiast nie możemy powiedzieć,że jesteśmy w gronie swifties,nie jesteśmy, aż tak wiernymi fankami. Jednak, gdy zobaczyłyśmy to wydanie poświęcone właśnie Taylor z tymi pięknymi brzegami musiałyśmy je mieć. I dzięki wydawnictwu właśnie się to udało.
Treść książki podzieliłybyśmy na dwie grupy, taką dla arcyfanów artystki i taką, dla tych, którzy się mniej na jej twórczości znają. Niestety musimy przyznać,że książkę ciężko nam się czytało. Jako średnio zaawansowane fanki, często miałyśmy kłopot ze zrozumieniem treści. Początkowo nawet nie mogłyśmy przebrnąć przez pierwsze strony, a to nie ułatwiało sprawy w dalszym czytaniu. Jak dla nas książka trochę za bardzo była doprecyzowana, tak jakby każdy kto ją czyta musiał znać już jej twórczość.
Co nam się podobało. To zagłębianie się w poszczególne utwory Taylor i ukazanie ich drugiego znaczenia. Autorka według nas bardzo się na tym skoncentrowała i był to dosyć fajny zabieg. Ponadto pokazanie jest neutralnego wydźwięku, bez podawania żadnych znaczących nazwisk, które wpłynęły na karierę piosenkarki, trzeba się ich domyślić trochę. Trzecią rzeczą na plus są ciekawostki, które podaje pani Satu, jest ich dosyć wiele i my ze swojego punktu widzenia, a raczej z informacji, które dotychczas posiadałyśmy,dowiedziałyśmy się wiele nowych i interesujących rzeczy. Podobało nam się również w jaki sposób została przedstawiona sama kariera Swift, jej początki, podpisywanie kontraktów, jak również późniejszy podział poszczególnych rozdziałów na albumy i utwory. Zabrakło nam trochę jakiejś głębszej analizy jej życia, takiego wprowadzenia do całego tego uniwersum i tu się właśnie trochę zawiodłyśmy, bo uwierzcie nie wiemy dużo o samym życiu Taylor.
Musimy przyznać, że język książki był średni, no ciężko nam się czytało, tak samo jak ciężko nam się tę książkę trzymało. Aż bolała nas ręka🙈 No, ale czego się nie robi, dla takiego ślicznego wydania. Bo książka prezentuje się znakomicie. Prześliczne barwione brzegi i ta grafika. Ten przewodnik powinniście przeczytać właśnie dla tych obrazków. Cudo.
Jeżeli, więc jesteście fankami, które uwielbiają Taylor i jej karierę to książka dla was.

Avatar użytkownika - Zaczytananaemigr
Zaczytananaemigr
Przeczytane:2024-06-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Taylor Swift to bezsprzecznie jedna z największych artystek muzycznych na świecie. Nie dość, że sprzedała ponad 50 milionów albumów oraz 150 milionów singli, to do tego również została nagrodzona wieloma znaczącymi nagrodami i statuetkami. W tym Billboard Musić Award, a nawet znalazła się w księgach Rekordów Guinnessa.

,, Taylor-Verse. Uniwersum Taylor Swift" zachwyca już od pierwszych momentów. Przepiękna gruba oprawa, piękna, błyszcząca się okładka i te barwione brzegi. W środku znajdziemy trzynaście rozdziałów po niezwykłym muzycznym świecie Taylor Swift. Dodatkowo jeszcze książka wzbogacona jest o ogrom cudownych w środku ilustracji, które z pewnością spodoba się każdej Swiftis i nie tylko.?

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Tekst jest napisany lekko, co sprawia, że przez książkę się płynie.

???

Taylor jest nie tylko wspaniałą piosenkarką, ale również autorką niemal wszystkich tekstów w swoich utworach. Jej teksty są niczym pamiętnik z jej życia. Odnoszą się nie tylko do kwestii uczuciowych, ale również do życia rodzinnego, czy też do przyjaciół. Tym samym Taylor w swoich utworach jest autentyczna, pokazuje w niech siebie, swoje uczucia i przeżycia. Jej kolejne albumy dojrzewają razem z nią. Dzięki tej książce będziecie mogli poznać bardziej artystkę, zgłębić jej życie oraz drogę jej sukcesu prosto na sam szczyt.

Serdecznie polecam wam tą niesamowicie piękną książkę. Jest to raj dla oczów i duszy.

Jestem

Wyruszcie razem z Taylor Swift w fascynującą podróż w czasie, gdzie stacjami będą kolejne jakże intymne i szczere utwory nadzwyczaj utalentowanej piosenkarki. Cofnijmy się do naszej młodości, gdzie razem z artystką przeżywałyśmy pierwszą miłość, szkolne rozterki, piękne przyjaźnie, po to, by następnie stawić czoła gorzkim rozczarowaniom szyderczego losu, jaki z kolejnymi latami nie oszczędzał nam kłopotów.

Nie od dziś wiadomo, iż piosenki Taylor są niczym przyjaciółka, otulają prawdą, szczerością, niebywałą bliskością i zrozumieniem, a na dodatek ewoluują i dojrzewają razem z fanami i ich autorką. To nie tylko odzwierciedlenie naszych emocji, ale i kojący balsam dla duszy, udowadniający, iż w dzisiejszym świecie prawdziwy talent nadal jest doceniany i wszechobecny kicz nigdy nie zdoła go zrzucić ze sceny. Bezsprzecznie, Taylor jest prawdziwą królową, a ta cudownie zilustrowana publikacja, nadzwyczaj sugestywnie i przyjemnie prezentuje właśnie tą niełatwą drogę na szczyt.

Pierwsze, co zachwyca, to przepiękna, hipnotyzująca, twarda i misternie ozdobiona okładka, dzięki której ta wyjątkowa biografia Taylor to prawdziwy skarb. Bezsprzecznie, cała książka została bardzo ładnie wydana, znajdziemy tu mnóstwo czarujących, przyciągających uwagę ilustracji, a wisienką na torcie będą przepięknie barwione brzegi, stanowiące ucztę zarówno dla oczu, jak i dla duszy.

Styl zastosowany w książce jest wyjątkowo lekki, przystępny i przyjemny, dzięki czemu kartki same przelatują przez palce, a kolejne słowa chłonie się z wypiekami na twarzy. Mimo obszerności, czyta się ją w zawrotnym tempie, gdyż nie sposób oderwać się od tak emocjonujących, fascynujących informacji o ulubionej piosenkarce, nucąc sobie przy tym wspomniane w danym rozdziale utwory.

Niezapomniana, fascynująca, angażująca wszystkie zmysły! "Taylor-Verse. Uniwersum Taylor Swift. Wydanie limitowane" to jedna z tych publikacji, które zawsze będą wywoływać ogrom emocji i ukojenie duszy. W moim sercu historia Taylor zajmuje szczególne miejsce i bardzo cieszę się, że została wydana w tak przepięknej formie, dzięki czemu stanie się wyjątkową ozdobą mojej biblioteczki. Polecam

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz