reklama

Tajne wojny

Multiwersum zostało zniszczone. Za chwilę bohaterowie staną do beznadziejnej walki o dwie ostatnie Ziemie. I przegrają. Z pustki, która po nich zostanie, narodzi się niesamowita planeta, znana jako Bitewny Świat. To miejsce, gdzie pilnie strzeże się granic, porządek utrzymuje armia Thorów, a buntowników porzuca się na pastwę potworów czających się po drugiej stronie Tarczy. Miejsce, które trwa tylko dzięki żelaznej woli jednego człowieka, tak potężnego, że stał się bogiem. Kto odważy się rzucić mu wyzwanie?

Oto ostatni akt pełnej rozmachu opowieści Jonathana Hickmana, scenarzysty Avengers, New Avengers i Avengers: Czas się kończy. Autorem ilustracji jest Esad Ribic, znany z serii Loki, Silver Surfer: Requiem, Thor Gromowładny i Uncanny X-Force.

Informacje dodatkowe o Tajne wojny:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Secret Wars
Tłumaczenie: Marek Starosta

Kup książkę Tajne wojny

Tajne wojny - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-11-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

KONIEC ŚWIATA MARVELAKONIEC ŚWIATA MARVELA Wydarzenia prowadzące do tego eventu działy się w linii wydawniczej Marvel Now, od samego początku jej istnienia. A dokładniej od pierwszego zeszytu „New Avengers”, w którym pojawił się wątek Inkursji, dominujący potem nad wszystkimi opowieściami o Avengers i powiązany ze wszystkimi crossoverami, a w szczególności znakomitą „Nieskończonością”. Przez ostatnie kilka miesięcy trwało wielkie odliczanie, zebrane w czterotomowym „Czas się kończy”. Teraz czasu już nie ma, wszystko się skończyło, zaczęły się „Tajne wojny”. Uniwersum właśnie umiera, ale walka o ocalenie strzępków tego, co pozostało nie ustaje ani na chwilę. I chociaż w albumie tym brak większej oryginalności, całość robi spore wrażenie i w satysfakcjonujący sposób kończy wielką sagę Hickmana o Avengers.
Wszystko się kończy, wszystko umiera. Dobrzy walczą z dobrymi, źli działają by ocalić świat wszelkimi metodami. W takim właśnie stanie znajduje się całe uniwersum. Gdy na krawędzi Multiwersum Doom staje przed Beyonderami, na Ziemi-1610, Ziemi uniwersum Ultimate, Fury żeby ocalić jej mieszkańców, przypuszcza szturm na naszą Ziemię. Przetrwać może tylko jedna z nich. Bohaterowie stają więc do pojedynku. Ale to zaledwie początek tego, co na nich czeka. Gdy ważą się losy wszystkiego, żadna cena nie jest zbyt wysoka, by ją zapłacić. Coraz więcej herosów traci życie, a świat zmienia się nie do poznania…
Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/11/tajne-wojny-jonathan-hickman-esad-ribic.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung