Tajemnicze historie z pogranicza światów

Książka na tropie tajemniczych wydarzeń z pogranicza światów.

Co łączy Mickiewicza z Himmlerem, Gilles'a de Rais z Isaakiem Newtonem, Zygmunta Krasińskiego z Katarzyna Paprocka i Thomasa Edisona z Conanem Doylem?

Odpowiedź jest prosta. Wszyscy oni wierzyli, że poza naszym ziemskim życiem istnieje coś więcej. Coś tajemniczego, nieuchwytnego, balansującego na granicy światów.

Odkryj nieznaną stronę historii pełną zjaw, wampirów, demonów, seansów spirytystycznych oraz procesów o czary. Daj się porwać w metafizyczną podróż przez wieki!

Informacje dodatkowe o Tajemnicze historie z pogranicza światów:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Poradniki

Tagi: Zjawiska niewytłumaczalne i paranormalne bóg

Kup książkę Tajemnicze historie z pogranicza światów

Tajemnicze historie z pogranicza światów - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2022-05-19, Ocena: 2, Przeczytałem,

Na jaką ostatnio trafiliście książkę, która kompletnie Wam się nie spodobała? Wymęczyła Was okrutnie, a spodziewaliście się po niej wielkich zachwytów, a to nawet nie było, chociaż ociupinkę dobre🤨
To jest właśnie jedna z tych książek, które okazały się totalnym niewypałem, albo moim złym wyborem czytelniczym. A to tak się kończy wybieranie książek po okładce🤪 Miało być strasznie i mroczno, bo nawet sam tytuł na to wskazuje, a dostałam nuuuudy🥱
Liczyłam na bardziej rozwinięte historie zjawisk paranormalnych, z którymi zetknęli się główni bohaterowie tej książki. A pojawiły się tutaj takie postacie jak Mickiewicz, Krasiński, Izaak Newton, Edison, Himmler czy Judasz. No sami przyznajcie, że postacie zacne, ale dostałam krótkie rozdziały, które w minimalny sposób jedynie nakreśliły temat związany z daną osobą. Cała książka to prawie 30 opowieści z życia osób, które znamy z kart historii, a zaledwie kilka i to mogę je policzyć na palcach jednej ręki, które zaciekawiły mnie w takim stopniu, że kiedy się w nie wkręciłam, to zaraz i rozdział się kończył, a ja czułam ogromny niedosyt. Opisane zostały one w jednym wielkim skrócie, pamiętacie jak kiedyś były streszczenia lektur w pigułce, w tym przypadku było podobnie.
Czytając książki o zjawiskach paranormalnych powinno się mieć ciarki na ciele, włosy stające dęba, powinny targać jakiekolwiek nami emocje, a ja tu nic nie poczułam, jedynie senność. A to chyba nie jest normalna reakcja na czytanie książki o duchach bądź innych zjawach.
Niestety, ale muszę stwierdzić z przykrością, że nie podobała mi się książka. Nie sugerujcie się moją skromną opinią, bo akurat komuś może ona podpasować i uzna, że jest to jedna z lepszych pozycji i zjawiskach nadprzyrodzonych. Pamiętajcie o tym, że każdy ma inne upodobania czytelnicze.

Tajemnicze artefakty
Tadeusz Oszubski0
Okładka ksiązki - Tajemnicze artefakty

Archeolodzy, historycy, antropolodzy badają artefakty, czyli zabytki będące wytworami rąk człowieka. O jednych można wiele powiedzieć, inne skrywają frapujące...

Tajemnice świata
Tadeusz Oszubski0
Okładka ksiązki - Tajemnice świata

Pojawianie się zjaw, manifestacje poltergeistów, przeloty UFO, rzucanie klątw i praktykowanie magii. Rozmaite domniemane cuda i zdarzenia paranormalne...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung