Tajemnica Ramy

Zapierająca dech w piersiach. - ,,The New York Times Book Review"

Poprawione i uzupełnione wydanie czwartego tomu klasycznej serii SF.

Bunt Toshia Nakamury w Nowym Edenie pokazał raz jeszcze obecną od zarania dziejów autodestrukcyjną skłonność rodzaju ludzkiego i brak szacunku dla innych istot. Skazana na śmierć Nicole Wakefield ratuje się ucieczką do przebywającego w Nowym Jorku męża. Wkrótce dołącza do nich najbliższa rodzina i wydaje się, że czeka ich spokojne, bezpieczne życie. Kiedy jednak spotykają przebywające na statku tajemnicze oktopająki, muszą zdecydować, czy to potencjalni przyjaciele, czy wrogowie. Tymczasem Rama III kontynuuje swą podróż do Punktu Węzłowego i wielkimi krokami zbliża się wyjaśnienie zagadki tożsamości kierujących nim Ramów.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Ramy:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2024-06-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

,,KONIEC" RAMY

No i mamy ostatni tom cyklu ,,Rama". W oryginale wydanie całej tetralogii zajęło autorom ponad dwadzieścia lat, w Polsce Rebis ze wznowieniem uwinął się w nieco ponad rok i wreszcie mamy finał. Z tym, że ten finał to nie tak do końca koniec, a na pewno nie pożegnanie, bo trzy lata po ,,Tajemnicy Ramy" jej współautor, Gentry Lee, już solo, wrócił do uniwersum i napisał powieść ,,Bright Messengers", którą kontynuował po czterech latach ,,Double Full Moon Night". Obie jednak działy się pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu i - co tu dużo mówić - uznania się nie doczekały. Więc czwórka to ta powieść, która wieńczy dzieło, domyka wątki i dostarcza zabawy jeszcze lepszej, niż w poprzednich dwóch tomach.

Nicole uciekła, teraz schronienia szuka u swojego męża. Gdy rodzina znów się spotyka, wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku. Ale czy aby na pewno?

Czym są tajemnicze oktopająki? I jakie mają zamiary? A przede wszystkim czego wszyscy dowiedzą się na temat Ramów?

Avatar użytkownika - danutka
danutka