Tajemnica Gaudiego

· Barcelona z początku XX wieku, światowa stolica niezwykłej sztuki modernistycznej, tajny lóż, sekretnych stowarzyszeń, bractw ezoterycznych i anarchistów · Antonio Gaudi, artysta niezwykły, człowiek ogromnej skromności i religijności, w dziełach projektowanych i budowanych na wzór wielkiego Bożego projektu, skrywa w rzeczywistości relikwię wyjaśniającą tajemnicę proroctwa sprzed tysiącleci Jnan Givell dożywający swoich dni w jednym z barcelońskich domów dla starców usiłuje wyjawić swojej wnuczce Marii szereg tajemnic związanych z jego mistrzem Antonio Gaudim. Chaotyczne wyznanie chorego starca Maria uznaje początkowo za całkowity bełkot. Dość szybko jednak pojmuje, że dzięki tym wyznaniom stała się powierniczką tajemnicy, którą odszyfrować może, wnikliwie analizując poszczególne dzieła Antonio Gaudiego, szczególnie zaś kościoła Sagrada Familia. Śmierć dziadka i kilku osób z nim związanych uświadamiają Marii, że sama stała się celem morderczej sekty, która w 1926 r., pozorując wypadek, zamordowała Antonio Gaudiego.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Gaudiego :

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: b.d

Kup książkę Tajemnica Gaudiego

Tajemnica Gaudiego - opinie o książce

Skusiła moja ukochana Barcelona, skusił Gaudi, tajemnice, spiski. Rozczarował klimat rodem z powieści Dana Browna, wiecznie zapłakana bohaterka i nieustraszony matematyk. Do tego dwie pożal się boże tajemne organizacje, które swoimi działaniami robią wszystko, aby usłyszał o nich każdy.

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22