Taizé. Poszukiwanie sensu życia

Książka wydana w związku z 32. Europejskim Spotkaniem Młodych w Poznaniu w dniach 29.12.2009 – 02.01. 2010, organizowanym przez wspólnotę braci z Taizé. Według autora „Taizé staje się miejscem cudownego spotkania, gdzie powstaje Europa Ducha”. Znany prawosławny teolog, zmarły w styczniu tego roku, związany z paryskim Instytutem Teologii Prawosławnej Świętego Sergiusza i wspólnotą braci z Taizé, zaangażowany przez całe życie w ruch ekumeniczny i dialog międzyreligijny, tłumaczy niezwykłą siłę przyciągania wspólnoty skupiającej tysiące młodych ludzi z całego świata, którzy poszukując sensu życia, znajdują drogę do Chrystusa.

Informacje dodatkowe o Taizé. Poszukiwanie sensu życia:

Taizé. Poszukiwanie sensu życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Mówi się, że Taize jest jak narkotyk - uzależnia. Pojedziesz do wioski w Burgundii raz i wracasz tam co roku. Podobnie jest z Europejskimi Spotkaniami Młodzieży.
Taize to miejsce, w którym spotyka się wschód z zachodem, wierzący i poszukujący. Każdy z każdym. Jest to miejsce, gdzie nikt cię nie ocenia, stajesz się bratem, siostrą dla drugiego człowieka. Do Taize czasem przyjeżdżasz wyładowany duchowo, emocjonalnie, fizycznie. A wracasz z niego naładowany pozytywną energią młodych ludzi, żywą wiarą i nadzieją w sercu. Fenomen miejsca rozrósł się na cały świat. Przyjeżdżają tu ludzie z każdej części globu, aby u źródła zaczerpnąć żywej wody jaką jest Chrystus.

O tym niebiańskim fenomenie pisze także Olivier Clement - prawosławny mnich, związany z Taize.
Zachwycony autor opisuje tzw. Taize style i ekumeniczny styl życia wspólnoty z niewielkiej wioski w Burgundii.
Myślę, że na papier można przenieść ideę spotkań w tym miejscu, jednak atmosfery trzeba doświadczyć samemu. A warto!

Ciało śmiertelne i chwalebne Wprowadzenie do teopoetyki ciała
Olivier Clement0
Okładka ksiązki -   Ciało śmiertelne i chwalebne Wprowadzenie do teopoetyki ciała

Olivier Clement, pisarz i teolog prawosławny, wykładowca w Instytucie Teologii Prawosławnej Świętego Sergiusza w Paryżu, pięknym poetyckim językiem, łączącym...

Pamiętniki nadziei
Olivier Clement0
Okładka ksiązki - Pamiętniki nadziei

Czy w świecie, który wydaje się tak często być niszczony przez samotność, indywidualizm lub pustkę duchową, chrześcijaństwo może jeszcze sformułować oryginalne...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung