Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka

TADEUSZ BROŚ – wszyscy znali tę twarz, choć niewielu pamiętało nazwisko. Jego życie to festiwal anegdot prowincjonalnego aktora, kabareciarza i śpiewającego konferansjera, brylującego w nocnych lokalach lat 70. Ten ulubieniec Ewy Demarczyk i Hanki Bielickiej był ikoną telewizji przełomu lat 80. i 90.

Gdyby nie Tadeusz Broś, być może w ogóle nie zajmowałabym się śpiewaniem dla dzieci.... Być może nikt dziś nie pamięta jego nazwiska, ale chyba lepsze jest to, że wszyscy znali jego twarz. Majka Jeżowska

To pasjonująca rozmowa z człowiekiem, którego życie stało się zwierciadłem polskich przemian i polskich słabości; książka, która każe inaczej pomyśleć o wszystkich stojących po drugiej stronie ekranu. Beata Tadla To do bólu szczery, niejednoznaczny portret człowieka, który wymyka się łatwym ocenom. Paweł Wysoczański

Wywiad rzeka z Tadeuszem Brosiem powstawał rok przed jego śmiercią, kiedy zmagał się on ze społecznym wykluczeniem, biedą, bankructwem i chorobą alkoholową. Jego biografia to uniwersalna historia człowieka wielkich sukcesów i bolesnych upadków, a zarazem portret czasów PRL-u i okresu polskiej transformacji. Patronaty medialne: TVP1, Polskie Radio Program 1, Polska The Times

Informacje dodatkowe o Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2013-04-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka

Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka - opinie o książce

Ciekawa, dająca do myślenia opowieść o życiu (nie-)zwykłego człowieka, o dziwnych czasach, w których przyszło mu żyć. O wzlotach i upadkach. O ludziach, których już nie ma, a którzy stanowią część naszej historii.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski