Szamanka na szpilkach

Od życiowego kryzysu do wewnętrznego spokoju prawdziwa historia współczesnej kobiety.

Nikt z grona przyjaciół Anny Hunt nie traktuje serio jej pomysłu na trzymiesięczną wyprawę do Peru, która ma być oderwaniem się od stresującej i niezostawiającej czasu na życie osobiste pracy. Dwudziestodziewięcioletnia Anna (kochająca buty na wysokich obcasach, czekoladę, szybkie samochody i wino) ma wszystko włącznie z bogatym mężczyzną i komfortowym mieszkaniem w zamożnej dzielnicy. Czy ktoś taki poradzi sobie z dala od cywilizacji?

W amazońskiej dżungli Anna ma okazję wypić ayahuasca, jeden z najsilniejszych znanych ludzkości halucynogenów. Nawiązuje burzliwy romans z Maximem Moralesem, charyzmatycznym i rozbrajająco uwodzicielskim szamanem, od którego otrzymuje zdarzającą się raz w życiu propozycję: Zostań moją uczennicą. Anna podejmuje wyzwanie i rozpoczyna pasjonującą podróż, która całkowicie odmieni jej życie.

Cudowna książka, każda kobieta powinna ją przeczytać.

Sunday Times Style

Od tej powieści nie sposób się oderwać!

Sadie Frost

Anna Hunt obroniła pracę dyplomową z historii nowożytnej na Uniwersytecie w Cambridge. Jej kariera dziennikarska rozpoczęła się od realizacji programów dokumentalnych dla Channel 4. Pracowała też dla Daily Express, Mail on Sunday, współpracowała z Independent on Sunday, Sunday Express, Radio Times i Psychologies. Obecnie jest publicystką Daily Mail i prowadzi na całym świecie warsztaty szamańskie oraz zajęcia medytacyjne.

Informacje dodatkowe o Szamanka na szpilkach:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-03-12

Kup książkę Szamanka na szpilkach

Szamanka na szpilkach - opinie o książce

,,Szamanka na szpilkach" to niezwykle zaskakująco dobra powieść. Z jednej strony lekka i przyjemna, z drugiej niesamowicie intrygująca i wciągająca. Choć nie należy do wspaniałych lektur, po których słychać wszechobecne ,,ochy" i ,,achy", to należy jej przyznać, że potrafi przekonać do siebie czytelnika swoją treścią. Anna Hunt stworzyła historię pełną niespodzianek, z mnóstwem ciekawostek i zagadnień z dziedziny szamanizmu. Z tą książką można przeżyć świetną podróż po Peru, nawet jeśli nie możemy być tam fizycznie, ta powieść pozwala choć w cząstce odczuć klimat tamtego kraju. Z pewnością tytuł ten przypadnie do gustu nie tylko zwolenniczkom kobiecej literatury, lekkiej i niezobowiązującej, ale również fanom podróży i, być może, zainteresowanych fachem, jakim jest szamanizm. Z mojej strony mogę zapewnić, że z tą powieścią nie można narzekać na brak nudy. Ma w swoim zanadrzu wiele niespodzianek, których z pewnością nie zawaha się na was użyć. Polecam serdecznie.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-06, 52 książki 2013,
Historia o pogoni za króliczkiem,która to pogoń ma być wielce satysfakcjonująca aniżeli moment dopadnięcia a jest to droga przez mękę. Szykowałem się na niesamowitą opowieść o odkrywaniu własnego ja,o przejściach na wyższe stany świadomości ,sądziłem,że spotkam się z mistyczną tajemnicą i pięknem pradawnych obrzędów.... i na oczekiwaniach się skończyło. Bohaterka poza piciem podejrzanych mikstur,wymiotowaniem na mury dawnych świątyń i opisami halucynacji tak naprawdę myśli ciągle o jednym- jak dopaść seksownego szamana albo jak sprawić aby on dopadł ją i w końcu zaspokoił. Szaman w gatkach od Calvina Kleina ,pachnący markowymi perfumami to jakaś kolosalna pomyłka. Pośrodku dżungli,w prymitywnym warunkach autorka zadręcza się myślą o swoich wielkich majtach... to już tradycja chyba u angielskich pań piszących,że te nieszczęsne galoty pod pachy pojawiają się jako stały element w sytuacjach męsko-damskich. Drogie samice noście seksowne koronki albo po prostu nic - jedna udręka mniej. Ta cała historia zupełnie do mnie nie przemawia,wkurzająca,nużąca totalna pomyłka.
Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2013-02-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w roku 2013,
Rozsmakowałam się w klimacie Peru, aurze tajemniczości, jaka "wisiała" nad szamanem Maximem oraz w tym drobnym wątku miłosnym, bowiem po bohaterach można się było spodziewać wszystkiego- nagłych wybuchów namiętności jak i totalnej obojętności. Duży plus dla autorki za to, że ów miłosny wątek nie przesłonił całej misternej próby ukazania, jak wiele może zaoferować nam Peru.
Avatar użytkownika - ewaki
ewaki