Superpowerless

Czy kiedy mamy przed sobą tajemnice, wciąż możemy być przyjaciółmi?

Bristol, grupa przyjaciół i luksusowy apartament, który skrywa mnóstwo brudnych sekretów. Cece, na pozór szczęśliwa kobieta sukcesu, zawdzięcza karierę układowi (prawie) idealnemu. Philip, jej mąż, jest gotów na każdy kompromis, byle tylko jego wstydliwa tajemnica nie wyszła na jaw. Sienna, ciężko doświadczona młoda kobieta, mająca za sobą kilka prób samobójczych, po raz kolejny stara się zacząć wszystko od nowa. Gdy dołącza do mieszkańców apartamentu, szybko wychodzi na jaw, jak wiele niedopowiedzeń i grzeszków spaja całą tę grupę, tworząc sieć ryzykownych powiązań. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, a z dnia na dzień przyjaciele staną się wrogami…

Informacje dodatkowe o Superpowerless:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023 (data przybliżona)

Kup książkę Superpowerless

Superpowerless - opinie o książce

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2023-10-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Sienna dołącza jako współlokatorka do ekskluzywnego apartamentowca i jednocześnie staje się częścią paczki jego pozostałych mieszkańców. Aby jednak zapomnieć o swoich dawnych błędach, postanawia zataić przed nimi pewne fakty ze swojego życia. Jak się okazuje, nie tylko ona ma przed resztą tajemnicę, bo tak naprawdę żaden z nich nie jest do końca szczery. Cecilia jest żoną Philipa, ale tylko poprzez wiążący ich układ, z którego korzysta każde z nich. Philip może skutecznie zachować swój sekret, a Cece rozwija swoją karierę. Do tego grona dołącza jeszcze trójka przyjaciół: Jaimi, Mila i Adrian. Każdy z nich również posiada swoje sekrety. Jednak co się wydarzy, kiedy pewnego dnia wszystkie kłamstwa wyjdą na jaw? Czy jeden nieuważny krok może sprawić, że przyjaciele staną się wrogami?

Jest to książka, która opowiada niezwykle przejmującą, refleksyjną i prawdziwą historię, która porusza w nas emocje, jednak w mojej pamięci nie pozostanie ona na długo. Pierwsza część strasznie mi się dłużyła, gubiłam się w mnogości postaci i myliłam główne bohaterki, ale kiedy akcja się rozkręciła, nie byłam w stanie się oderwać. Niewątpliwie dużym atutem jest również styl pisania autorki, który od razu mi się spodobał.

Przyznam szczerze, że książkę bardzo chciałam przeczytać ze względu na jej opis, ale również na delikatną i przyciągającą wzrok okładkę. Niczego nie żałuję, ale nie do końca ta pozycja spełniła moje oczekiwania. Doceniam autorkę za pomysł na postacie i misterne ich skonstruowanie, a także za niesamowicie poplątane wątki i ukrywane intrygi, co spowodowało, że trwałam w delikatnym napięciu do samego zakończenia.

Victoria Ka w książce „Superpowerless” z pewnością chciała ukazać problemy w różnorodnych relacjach we współczesnym świecie, kiedy to człowiek dla człowieka ma bardzo małe znaczenie, a większą wagę przywiązuje się do tego, jak nas postrzegają inni oraz czym możemy się przed nimi pochwalić.

Uważam, że jak na debiut jest to bardzo dobra pozycja, ale nie do końca czułam się przez nią obezwładniona. Historie o ludzkich relacjach, postępowaniach i szeroko pojętej socjalizacji, to są pozycje dla mnie, ale powieść obyczajowa to na tyle trudny gatunek, że nie zawsze łatwo się wbić w preferencje czytelnika, a także wzbudzić aż takie emocje, aby pędził przez historię sprintem, a nie tylko dreptał z nogi na nogę spokojnym krokiem. Niemniej książka mi się podobała i ogromnie gratuluję autorce zarówno pomysłu, jak i wykonania.

Victoria K? nakreśliła niesłychanie przejmującą, refleksyjną, okrutnie prawdziwą opowieść, która porusza najciemniejsze zakamarki serca i zapada w pamięć na bardzo długo. Autentyczna, pełna ludzkich namiętności historia, intensywne, zakłócające spokój dylematy, zranione serca, mroczne sekrety oraz intrygujące, wielowymiarowe, jakże przemawiające postacie, z którymi nie sposób się nie utożsamić. Wszystko to nakreślone zostało niebywale przyjemnym, pięknym piórem, dzięki czemu poznawana powieść wywołuje całą paletę otumaniających emocji, z jakich naprawdę niełatwo ochłonąć.

Na ogromne brawa zasługują perfekcyjne, misternie skontrowane, przemawiające postacie. Każda z nich skrywa mroczne sekrety, dlatego początkowa prawidłowa ocena nie jest możliwa. Bohaterowie żyją w sieci kłamstw, niedomówień, pozorów i to właśnie te maski nam prezentują. Początkowo nie sposób odgadnąć, co jest prawdą, a co precyzyjnie zbudowaną iluzją, dlatego podejrzliwość rośnie z każdą kolejną stroną. Czy przyjaźń naprawdę jest w stanie wszystko wybaczyć bądź funkcjonować na bazie kłamstw i pozorów?

Victoria K? udowodniła, iż potrafi grać na czytelniczych emocjach niczym prawdziwy wirtuoz, a nakreślenie hipnotyzującego klimatu to dla niej drobnostka. Fabuła jest niemożliwa do przewidzenia, dlatego nie daje czytającemu ani chwili wytchnienia. Liczne zwroty akcji przyprawiają o szybsze bicie serca, podsycają podejrzliwość i nie pozwalają na odłożenie książki, nawet na sekundę. Tak, to jedna z tych pozycji, jaką nie sposób się spokojnie delektować.

,,Superpowerless" to mistrzowsko nakreślona, pełna niedomówień, dopieszczona przeszywającym klimatem opowieść, która pochłonie was już od pierwszej strony. Fenomenalnie naszkicowane portrety psychologiczne, stale rosnące napięcie, odurzające, skrajne emocje i genialnie zacierająca się granica między prawdą a wypracowaną iluzją, a wszystko to nakreślone nadzwyczaj przyjemnym, sugestywnym piórem. Jeśli kochacie nieobliczalne, życiowe i magnetyzujące historie, przyprawiające o szybsze bicie serca, książka Izabeli Victoria K? na pewno was oczaruje!

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-08-02, Chcę przeczytać,

Pogoda za oknem się popsuła praktycznie jest jesień.

A więc korzystając z nieciekawej pogody zagłębiłam się w lekturze ,,Super power less" Victoria K?, wydawnictwo Novae Res.

Poznajemy grupę przyjaciół, do której dołącza Sienna wprowadzając się do apartamentu, jednocześnie dołącza do tej paczki. Bardzo szybko okazuje się, że przyjaciele mają przed sobą sporo sekretów i nie do końca są ze sobą szczerzy.

Czy można zbudować prawdziwą przyjaźń na kłamstwie?

Autorka zabrała mnie do świata pełnego intryg, kłamstw, niedomówień i sekretów. Każdy z paczki przyjaciół ma coś na sumieniu, coś skrywa i nie jest szczery wobec całej reszty. A całość potęguje jeszcze to, że przyjaciele sami stwarzają sobie problemy po przez spiskowanie przeciw sobie, co powoduje, że pojawia się coraz więcej kłamstw.

Co się stanie gdy jedno z nich się wysypie i zdradzi tajemnice?

Atmosferę oczyściłaby szczera rozmowa, czy ktoś się na nią zdobędzie?

Ja już Wiem jak potoczą się losy przyjaciół i polecam Wam książkę.

,,Super power less" jest debiutem autorki, zaciekawił mnie opis książki jak i okładka, więc postanowiłam ją przeczytać i się nie zawiodłam.

Autorce gratuluje świetnego debiutu i życzę wielu pięknych książek.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski