reklama

Summer Wars 2

Tom 2 cyklu Summer Wars

Sztuczna inteligencja o nazwie Love Machine sieje zamęt i panikę zarówno w wirtualnym świecie OZ, jak i w każdym zakątku Japonii. Jej twórcą okazuje się czarna owca rodu Jinnouchi – Wabisuke! Tym czynem ściąga na siebie gniew nestorki rodu, Sakae, która w ostrych słowach nakazuje wszystkim naprawić zło wyrządzone przez członka rodziny. Jednak niedługo później na Jinnouchich spada straszliwa tragedia… Kiedy Kenji widzi pogrążoną w smutku Natsuki, postanawia razem z Kazumą i resztą rodziny zemścić się na Love Machine. Jak potoczy się bitwa?

Informacje dodatkowe o Summer Wars 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-05-07, Przeczytałem,

LATO WOJNY

Mangi takie, jak „Summer Wars” czy „Wilcze dzieci” to przykład na to, jak powinno się robić komiksowe adaptacje filmów. Podczas gdy Amerykanie poświęcają podobnym dziełom standardowo od 50 do 130 stron, Japończycy przeznaczają na nie co najmniej kilka niemal dwustustronicowych tomów, zmieniając je w samodzielny, pełnoprawny i przede wszystkim znakomity twór.

Nastoletni Kenji znalazł się w sytuacji, która zdawała się być spełnieniem jego marzeń, a zmieniła w prawdziwy koszmar. Natsuki, dziewczyna w jakiej się kochał, poprosiła go by udawał przed jej rodziną jej narzeczonego; letnia sielanka nie trwała jednak długo. Kiedy ktoś zaczął siać zamęt w OZ, wirtualnym świecie, będącym miejscem spotkań większości ludzi, a wina spadła na Kenjiego, życie chłopaka wywróciło się do góry nogami.
Teraz, kiedy już wszyscy wiedzą, że to nie on jest za to odpowiedzialny, a Wabisuke, wujek Natsuki, zaczyna się prawdziwa walka. Rodzina dziewczyny jest wściekła i chce naprawić błąd czarnej owcy. Kenji zostaje by im pomóc, szczególnie, że nestorka rodu wspiera jego miłość do Natsuki. Gdy chłopak coraz bardziej zaprzyjaźnia się z jej krewnymi, a także coraz bardziej zbliża do ukochanej, wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku. Niestety wkrótce dochodzi do kolejnej tragedii, a na bohaterów czeka wielka walka w OZ o ocalenie całego systemu…

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/05/summer-wars-2-mamoru-hosoda-iqura.html

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia