reklama

Sukkub i jej ciężka praca w korpo

Sukkuby to demonice niskiej rangi, zajmujące się kontrolowaniem snów mężczyzn i wykradaniem ich życiowej energii.
Z roku na rok ich populacja zmniejsza się, przez co nieustannie brakuje im siły roboczej, a ich godziny pracy stale się wydłużają, tworząc istne pracownicze piekło…
Pewnego dnia harująca bez wytchnienia Lily poznaje człowieka o imieniu Tsutomu, z którego firma również wyciska ostatnie soki. Co wyniknie z ich spotkania?

Informacje dodatkowe o Sukkub i jej ciężka praca w korpo :

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2021-02-26
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Shachiku Succubus no Hanashi
Tłumaczenie: Amelia Lipko

Kup książkę Sukkub i jej ciężka praca w korpo

Sukkub i jej ciężka praca w korpo - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-05-23,

Sukkub i jej ciężka praca w korpo! opowiada niezwykłą historię sukkuba Lily. Jej głównym zadaniem jest wysysanie energii życiowej mężczyzn poprzez kontrolowanie ich snów. Zazwyczaj ma to miejsce przez uwodzenie i kuszenie snami, o jakich można tylko zamarzyć. Bywają jednak pewne wyjątki i jednym z nich jest nowy obiekt bohaterki, Tsutomu Kuroki.

22 rozdziały przedstawiają nam interakcje między dwójką bohaterów. Lily wykonuje swoją pracę, pozyskując energię ze snów Tsutomu, którego życzenia są bardzo nietypowe. Ten, przemęczony i w zasadzie bez jakiegokolwiek czasu na życie prywatne i relaks, z czasem dochodzi do tego, że jego korporacyjne trudy i znoje mają sens. To jednak nie wszystko, gdyż między człowiekiem a sukkubem tworzy się specjalna więź, a fakt, że ten pierwszy jej nie dostrzega, nadaje historii jeszcze zabawniejszego tonu.

Jeśli chodzi o to, jak manga prezentuje się pod kątem graficznym, to trzeba przede wszystkim podkreślić, że otoczenie naszych bohaterów nie ma tu wielkiego znaczenia, a autor skupia się w szczególności na ukazywaniu ich emocji oraz reakcji na konkretne sytuacje. Większość czasu spędzamy w małym, skromnym i opustoszałym mieszkaniu Tsutomu oraz w jego snach. Dodatkowo mając na uwadze zajęcie sukkubów, istotny jest tu ich zachęcający mężczyzn wygląd, eksponujący walory płci pięknej. Stąd też nieraz przyglądamy się bohaterce oraz jej koleżankom w dość dwuznacznych erotycznych pozycjach. Nie jest to jednak nadmiernie przesadzone.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

ONA WYSSIE Z WAS ENERGIĘ

Najnowsza jednotomówka od Waneko to podbarwiona solidną dawką erotyki komedia. Komedia fantastyczna czy może romantyczna… Jakkolwiek by nie patrzyć na tytuł „Sukkub i jej ciężka praca w korpo” potrafi poprawić humor. I chociaż to rzecz stricte dla facetów, ma swój urok i nie tylko im może przypaść do gustu.

Kim są sukkuby? To demonice, których celem jest kontrolowanie facetów i zabieranie ich energii życiowej. Problem w tym jednak, że z upływem czasu ich populacja maleje, na resztę zaś spada coraz cięższa praca, jej czas trwania się wydłuża a same demonice maja coraz mniej sił, zmagając się z prawdziwym piekłem.
I tak oto docieramy do naszej bohaterki. Na imię ma Lily, robi to co inne sukkuby i pewnego dnia poznaje Tustomu. Problem w tym, że chłopak nie potrzebuje demonicy by wysysała z niego energię, bo robi to już sama firma, w której pracuje…

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung