Sukces jest dla Ciebie

David R. Hawkins (1927-2012)

dr nauk medycznych, znany psychiatra, klinicysta, nauczyciel duchowy i wykładowca. Był dożywotnim członkiem American Psychiatric Association (Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), a swoją karierę w psychiatrii zaczął w 1952 roku. Od czasu kiedy zaniechał swojej intenstywnej praktyki w Nowym Jorku, aby wieść życie naukowca, nadal zajmował się pacjentami o specjalnych potrzebach. W 1973 roku wraz z noblistą Linusem Paulingiem, napisał nowatorską książkę Orthomolecular Psychiatry. Jego wybitne dokonania jako terapeuty i nauczyciela zostały odnotowane w biograficznej publikacji Who's who in America. Był dyrektorem The Institute for Advanced Theoretical Research (Instytutu Zaawansowanych Badań Teoretycznych). Jego prace jako badacza, który opracował Mapę Poziomów Świadomości oraz lekarza były pionierskie, a jego praktyka kliniczna była w latach 1968-1979 największą w USA. Opublikował setki artykułów i wykładów oraz kilkadziesiąt książek. Wykładał na największych uniwersytetach (Harvard, Oxford i inne), a także dla międzynarodowej dyplomacji. Swoje życie poświęcił podniesieniu ludzkiej świadomości.

Dr David R. Hawkins przez wiele lat, niemalże do samej śmierci wygłaszał cyklicznie otwarte wykłady na przeróżne tematy. W Arizonie, gdzie mieszkał, miał stałe grono wiernych słuchaczy, którzy nazywali go pieszczotliwie „Doktorkiem”; a on dobrotliwie, z energią i z humorem pokazywał im jak w lustrze, co jest esencją każdej pozytywnej zmiany.

Sukces jest dla Ciebie, to książka która pozwala poczuć się właśnie tak, jakbyśmy uczestniczyli w wykładach dr. Hawkinsa – to spotkanie z nauczycielem z krwi i kości, praktycznym, z życiowym podejściem i z poczuciem humoru.

Dzięki wskazówkom zawartym w tej książce odnajdziesz w sobie osobistą moc, płynącą prosto z serca i sprawisz że to, jak zarabiasz na życie przyniesie Ci prawdziwy sukces. Przeczytaj tę książkę a wszystko stanie się jasne.

Informacje dodatkowe o Sukces jest dla Ciebie:

Wydawnictwo: Virgo
Data wydania: 2017-10-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-65400-11-6

Kup książkę Sukces jest dla Ciebie

Sukces jest dla Ciebie - opinie o książce

Sukces może osiągnąć każdy, musi tylko chcieć i być wytrwały, ale niestety ludzie często szukają wymówek usprawiedliwiając się tym przed samym sobą, jest to bardzo złe podejście, ponieważ jeśli ktoś chce osiągnąć sukces musi cały czas myśleć o tym że na pewno mu się uda.
Najważniejszy jest pomysł, nie powinniśmy patrzeć na to że tyle firm remontowych lub restauracji odniosło sukces więc ja otworzę taką samą firmę lub restauracje, to jest błąd, nie róbmy czegoś na ślepo. Najlepiej usiąść na spokojnie i się rozejrzeć, bo może między tymi pięcioma restauracjami w naszym mieście zauważymy że nie ma sali zabaw dla dzieci których w tych mieście jest bardzo dużo, rodzice snują się z nimi po małych placach zabaw a zimę muszą siedzieć w domu. David R. Hawkins uczy nas jak można być najlepszym w tym co robimy, musimy być życzliwi, słuchać klientów i reagować na ich prośby, ważne żeby nie oglądać się na innych i kopiować ich pomysłów tylko przeznaczać naszą energię na doskonalenie tego co już mamy.
Ta książka nie powie nam zrób to i to bo wtedy każdy podążyłby tą wskazówką, ona naprowadzi nas tylko na dobre tory a dalej musimy nimi podążyć sami, jest tu mnóstwo przykładów czego nie robić bo na pewno nasza firma nie odniesie sukcesu, takimi są zła lokalizacja lub mało chwytliwa nazwa. Uważam że jest to dobry pomysł na inne spojrzenie na daną sytuację, tym co mają swoje firmy lub te które dopiero będą takową otwierać, sama wiem na własnym przykładzie jak ważne jest słuchanie klientów, znam salę zabaw dla dzieci która od dziesięciu lat wygląda tak samo, niestety mnie to odstrasza bo pokazuje to trochę lenistwo właścicieli.
Ja nie przepadam za takimi książkami, trudno mi się na nich skupić i coś z nich wyciągnąć dla siebie, ale ta mnie zachwyciła i szczerze mówiąc dzięki niej już wiem dlaczego małe firmy potrafią się wybić a większe ciągle narzekają na brak klientów.
Cieszę się że są takie książki które potrafią wesprzeć i otworzyć oczy, bo nie zawsze ktoś potrafi sam zauważyć że robi coś źle tylko brnie dalej na dno, po przeczytaniu każdy od tego dnia się odbije i będzie tylko na szczycie.

Avatar użytkownika - JoannaKa
JoannaKa
Przeczytane:2019-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Uwielbiam książki Hawkinsa, jest wspaniałym nauczycielem duchowym . Każda jego książka niesie z sobą rozwój świadomości. Polecam tą książkę tym, którzy prowadzą własne firmy bądź je planują. Jest w tej książce sporo zdezaktualizowanych informacji, pisana w czasach przed rozwojem facebooka itp. ale pełno w niej ważnych, ciekawych informacji, które zmuszają do refleksji nad działaniem i sukcesem bądź jego brakiem.

Przekraczanie poziomów świadomości
David R. Hawkins0
Okładka ksiązki - Przekraczanie poziomów świadomości

Każda osoba doświadcza, postrzega i interpretuje świat oraz jego wydarzenia zgodnie ze swoim przeważającym poziomem świadomości. Każdy poziom świadomości...

Oko w oko z Jaźnią. Przed którą nic nie jest ukryte
David R. Hawkins0
Okładka ksiązki - Oko w oko z Jaźnią. Przed którą nic nie jest ukryte

Książka zawiera szczegółowy opis zaawansowanych stanów świadomości i doświadczeń autora tradycyjnie określanych mianem oświecenia. Informacje z zakresu...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;