Sugar high

Emilia przylatuje z Paryża na pogrzeb swojego byłego chłopaka, Eryka - toksycznego narcyza, o którym długo nie mogła zapomnieć. Podczas pobytu w Polsce spotyka dawnego kolegę - Aleksa, który z nieatrakcyjnego nerda zmienił się w przystojnego i zadbanego mężczyznę. Między tą dwójką iskrzy i gdy ta znajomość zaczyna się rozwijać w bardzo dobrym kierunku, niespodziewanie powraca stalker z przeszłości Emilii. Sytuację dodatkowo komplikuje niejasna relacja Emilii z Osmanem Anwardem - mrocznym właścicielem hotelu, w którym pracuje. Nie bez znaczenia są także trzy kobiety w otoczeniu Emilii: Liwia, nieco nadopiekuńcza starsza siostra, Nadia, dawna przyjaciółka, i ekscentryczna Violet, kuzynka Eryka.

Czy dziewczyna znajdzie prawdziwą miłość w tych zawiłych relacjach?

Nie jest to przewidywalna, jednowymiarowa historia miłosna, ale złożona opowieść o trudnych relacjach i sile namiętności z sekretami w tle.

Małgorzata Bylica - z wykształcenia filolog języka angielskiego, prywatnie żona i mama dwójki wspaniałych dzieci. Pracowała m.in. w szkole podstawowej i w korporacji. Miłośniczka romansów, powieści NA i thrillerów. Prowadzi bookstagram o nazwie @osobisty.spis.tresci. Relaksuje się jeżdżąc na rowerku stacjonarnym, uwielbia pić kawę i przelewać na papier rodzące się w niej opowieści.

Informacje dodatkowe o Sugar high:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-06-27

Tagi: romans Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Sugar high

Sugar high - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2008-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

To niby historia na raz, ale powiem wam, że gdyby ją rozszerzyć byłaby z tego niezła seria. Wszystko przez to, że jest kilka ważnych postaci, których losy poznajemy od strony Emilii. To ona opowiada nam kto kim jest, jaki ma do tej osoby stosunek i co chciałaby, aby ta osoba robiła, bądź jak chciałaby żeby zniknęła. Każda postać jest tutaj inna, ma inną aparycję i w ogóle wszystko inne. Zdają się prześcigać w swojej ważności bez względu czy będą to osoby postronne w formie damskiej lub męskiej. Często w treści wracamy do wspomnień w których to właśnie dowiadujemy się jaka dana osoba była, by porównać ją z tym jaka jest obecnie. Dosyć sporo treści zajmują myśli bohaterki, które tak są skonstruowane jakby były jakimiś wydarzeniami, których ona się spodziewa. Bardzo dobrze mi się ją czytało, gdyż jest przejrzyście wydana, średni druk i co jakiś czas pojawiają się przeszkody w życiu bohaterki, więc nie można narzekać na nudę. Odnośnie moich przemyśleń, to byłam z niej dumna, bo potrafiła zauważyć, że tkwiła w relacji z toksycznym partnerem i tak jak potrafiła, chciała się od tej sytuacji odseparować. Wiele osób tego nie potrafi przez co niszczy sobie życie. W ogóle jak ją poznacie, to zobaczycie, że jest wielką obserwatorką. Zanim coś się dzieje, lub nawet gdy w oddali coś się wydarza, to nam o tym opowiada. Może i niezbyt idealnie się wysławia lub zachowuje, ale widać, że jest to zależne od tego, co w życiu przeszła. Obecnie przyjechała na pogrzeb swojego byłego toksyka i również poznajemy jej spostrzeżenia. Tam dochodzi do spotkania z dawnym znajomym, którego życie zmieniło na lepsze i widzimy, że coś się pomiędzy nimi wiąże. Niestety ponownie ktoś wkracza na jej teren psując to, co zdążyła sobie ułożyć i ponownie jesteśmy zaskoczeni rozwojem sytuacji. Jak sądzicie, czy autorka zesłała na nią więcej takich niespodzianek?
Historia mi się podobała, bo pokazuje, że po każdej burzy można się podnieść w mniejszym bądź większym stopniu. Dobrze jest też pełnić rolę obserwatora, gdyż to oznacza, że nie robimy niczego mechanicznie, tylko zauważamy jacy są ludzie i jak czasami chcą nam zaszkodzić tylko dlatego, by szczycić się naszą porażką. To osoby, które nie mają swojego życia, ale nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Pamiętajcie, że zawsze należy patrzeć tylko na nasze dobro, bo to my mamy być szczęśliwi, a nie smutni. Świetna historia z przesłaniem, odrobiną romansu i spraw przyziemnych. Serdecznie polecam:-)

Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2024-08-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tytuł : Sugar High

Autor : Małgorzata Bylica

Wydawnictwo Najlepsze

Data premiery : 27.06.2024r.

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

Emilia przylatuje z Paryża na pogrzeb swojego byłego chłopaka Eryka. Podczas pobytu w Polsce spotyka dawnego kolegę - Aleksa. Między tą dwójką iskrzy i gdy ich znajomość zaczyna się rozwijać w dobrym kierunku, niespodziewanie powraca stalker z przeszłości Emilii. Sytuację dodatkowo komplikuje niejasna relacja Emilii z Osmanem Anwardem - właścicielem hotelu, w którym pracuje. Nie bez znaczenia są także kobiety w otoczeniu Emilii: nadopiekuńcza starsza siostra Emilki - Liwia, kuzynka Eryka, ekscentryczna - Violet i dawna przyjaciółka - Nadia.

Czy dziewczyna znajdzie prawdziwą miłość w tych zawiłych relacjach?

"Kiedy patrzę w jego oczy, ogarnia mnie tajemnicza pewność, że będzie już tylko lepiej. Jak morze podczas odpływu - to, co złe, odchodzi ode mnie, a nowe, ciepłe fale przynoszą już tylko spokój i miłość."

Q. Byliście we Francji? Jakie macie wspomnienia z miasta miłości?

Wspaniała obyczajówka połączona z romansem, dodatkowym plusem są trudne tematy ubrane w lekkie pióro autorki, co sprawia, że książkę czyta się w mgnieniu oka.

Toksyczne relacje, stalking, strata bliskiej osoby.

Ale nie tylko, znajdziemy też cudowną siostrzaną więź, którą może się pochwalić główna bohaterka.

A no i kolejny kandydat na książkowego męża, Alex.

Chłopak dzięki, któremu motyle w brzuchu Emilki znów dają o sobie znać.

Rodzące się uczucie między nimi zostaje wystawione próbie, kiedy powraca stalker Emilii z przeszłości.

Jak zakończy się ta historia?

Kolejny wspaniały debiut i kolejna utalentowana autorka. Historia pełna zawiłych relacji i odkrywanych tajemnic z przeszłości. Motywy, które nie są proste lecz ważne i tematy, o których trzeba mówić głośno.

Gorąco polecam.

Dziękuję autorce i wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje #ewelabook @ewelabook

Avatar użytkownika - oczarujmnieksiaz
oczarujmnieksiaz
Przeczytane:2024-07-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Czy od przeszłości można się uwolnić? Czesto rozstanie nie oznacza emocjonalnego uwolnienia z toksycznej relacji? A co jeśli przychodzi śmierć? Czy ona jest definitywnym końcem wszystkiego? Są jeszcze przecież wspomnienia, ktore sprawiaja ze ci ktorzy odchodza wciaz są w nas żywi.
Czy te wspomnienia moga nas zamknąć w kajdanach przeszłosci i rzutować na naszą przyszłość?

Emilia ma za sobą toksyczny związek i trudne doświadczenia. To one skłoniły  dziewczynę do wyjazdu do Paryża kilka lat wcześniej. Tam odzyskała spokój i poukładała swoje życie na nowo. Przyjazd do Polski na pogrzeb byłego partnera jest początkiem kolejnych turbulencji i zmian w życiu dziewczyny.
Natomiast dawny szkolny znajomy Aleks obudzi w Emili uczucia których dawno nie czuła? Jak potoczy się relacja tych dwojga? Czy Emilia otworzy swoje serce i da sobie szanse na miłość i szczęście? A może demony przeszłości zburzą spokój dziewczyny? Co z dotychczasowym życiem, pracą i tajemniczym szefem Emili w Paryżu? Czy dziewczyna porzuci wszystko i wróci do Polski?

Powiem wam kochani, że ta historia porwała mnie już od pierwszych stron. Autorka stworzyła intrygującą,  przepełnioną tajemnicami, trzymającą w napięciu historię od której nie mogłam się odwerwać. Motyw stalkera dodawał tej historii dodatkowego dreszczyku emocji sprawiając, że w napięciu przerzucałam kolejne strony, chcąc odkryć kto nim jest. Musze przyznać, że autorce udało się mnie zaskoczyć i to nie jeden raz. Małgorzata Bylicka zwinnie poruszała się pomiędzy Polską a Paryżem pozwalając odkrywać czytelnikowi uroki miasta miłości. Ciekawie wykrowała bohaterów, polubiłam ich i z wypiekami na twarzy i zapartym tchem śledziłam ich losy.

Emilia to młoda kobieta której skomplikowana i bolesna przeszłość rzutowała na poźniejszym życiu i dokonywanych wyborach. Rozumiałam jej obawy i lęki. Trudno jest uwolnić się od przeszłości i bolesnych doświadczeń. Kibicowałam jej, żeby uporała się z demonami przeszłości i żeby uwolniła się z toksycznych i skomplikowanych relacji.
Zasługiwała na miłość, spokój i szczęście.
Jeśli chodzi o intrygującego i przystojnego Aleksa to ten facet skradł moje serce już na samym początku. Autorka odkrywała nam jego osobowość kawałek po kawałku a ja z przyjemnością poznawałam tego urzekającego faceta. Myślę, że rozkocha on w sobie nie jedna czytelniczkę😉

Kochani jeśli lubicie nieprzewidywalne, przepełnione intrygami, skrywanymi tajemnicami ale i rodzącą się miłością i namiętnością historię w kórych skomplikowane relacje są motywem przewodnim to "Shugar High" jest zdecydowanie dla was. To książka  która wywołuje skrajne emocje i ani przez chwilę nie pozwala się nudzić. Gorąco Wam ją polecam. A ja z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki😍

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

🔷Lubicie debiuty?Jeśli tak,to koniecznie sięgnijcie po „Sugar high”💙
🔷Autorka zabiera czytelnika do przepięknego Paryża i Polski z której bohaterka ucieka,aby zamknąć przeszłość z wspomnieniami powodujące łzy.Na domiar złego pojawiający się stalker stał się powodem niezrozumienia,zazdrości i wydarzeń mających swe konsekwencje.

🔷Wielowątkowość fabuły wraz z postaciami drugoplanowymi powodują ogromne zainteresowanie czytaną lekturę.
A to nie wszystko!
Dodając do tego miłość „inaczej” bądź odkrywane tajemnic przeszłości wnoszą wiele trudnych i zaskakujących momentów.Oczekiwałam chwili ujawnienia twarzy stalkera-i ona jest wielkim szokiem.Tego nikt by się nie spodziewał!

🔷Postać Emilii potrafiła namieszać z niezrozumiałym jej zachowania.Dopiero poznanie ważnych chwil z jej życia jest zrozumienia i trzymania kciuki za znalezienia upragnionego szczęścia.
Aleksy to chłopak zagadka.I jego odkrywanie wzbudza masę emocji.

🔷Historia jest nieszablonową opowieścią o dziewczynie z niezamkniętym rozdziałem przeszłości oraz radzeniem sobie z konsekwencjami przeszłości,która powraca.Czyta się ją rewelacyjnie,bo raz jesteśmy we Francji a za moment w Polsce.Dzieki temu jest ciekawiej i nieprzewidywalnie.

🔷Jest to debiut warty przeczytania.
Ogromnie polecam i już czekam na kolejne historie autorki

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski