reklama

Strażnicy Galaktyki Poszukiwanie nieskończoności. Tom 3

Trzeci i ostatni tom przygód Strażników Galaktyki z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0.

Strażnicy Galaktyki dołączają do kosmicznej policji - Korpusu Nova! Chcą nie tylko zaprowadzić w nim porządek i rozprawić się ze szpiegami, ale też znaleźć Kamienie Nieskończoności. Muszą się śpieszyć, bo poszukuje ich coraz więcej złych i potężnych istot... w tym sam Ultron. Co więcej, do gry niespodziewanie wraca Adam Warlock, którego plany są prawdziwą zagadką. Czy zamierza ocalić wszechświat? Czy też spróbuje zagarnąć moc Kamieni dla siebie?

Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan, autor znany z takich serii jak ,,Deadpool" i ,,Conan - Miecz barbarzyńcy". Rysunki stworzyli Aaron Kuder i Marcus To.

Album zawiera zeszyty #146-150 serii ,,Guardians of the Galaxy".

Informacje dodatkowe o Strażnicy Galaktyki Poszukiwanie nieskończoności. Tom 3:

Strażnicy Galaktyki Poszukiwanie nieskończoności. Tom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-05-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kosmos to miejsce, w którym zawsze coś się dzieje i nie zawsze jest tam bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie kosmicznej policji – Korpusu Nova. Niestety, ale organizacja ostatnimi czasy przeżywa dość poważny kryzys. Ich szeregi przeżarte są szpiegami Bractwa Raptorów, którym nie zależy na „sprawiedliwości”. Kto inny może zrobić prawdziwy porządek w szeregach jednostki jak nie Strażnicy Galaktyki. Nie zapominają oni jednocześnie o dalszych poszukiwaniach Kamieni Nieskończoności, które zwracają uwagę coraz to potężniejszych istot, między innymi samego Ultrona.

Trzecia część serii podobnie jak wcześniejsze odsłony stawia przede wszystkim na widowiskowość. Album pochłania się błyskawicznie i zanim się spostrzeże, jest się już na jego ostatniej stronie. Akcja goni akcję, a wydarzenia dzieją się w takim tempie, że czytelnik nie ma tu ani ułamka sekundy na nudę. Gerry Duggan doskonale wiedział jak napisać historię, która wywoła u czytelnika szczery i szeroki uśmiech zadowolenia. W jednym momencie obserwujemy Gamore i Ant-Mana badającego pewien „opuszczony” statek, chwilę później śledzimy losy Star-Lorda i Adama Warlock’a, aby kilka kadrów dalej móc obserwować Draxa niosącego pomoc pewnej „niewieście”. To i tak tylko część „akcji”, jaką można znaleźć na stronach komisu, dodatkowo całość soczyście doprawiona została sporą dawką świetnego humoru (często absurdalnego).

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-04-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

KONIEC POCZĄTKU CZY POCZĄTEK KOŃCA?

Ten tom „Strażników Galaktyki”, to zarazem powrót serii do starej numeracji, co wiąże się ze świętowaniem jubileuszu 150. jej zeszytu, jak i zakończenie tego runu, jako takiego. Jednocześnie jednak to zaledwie koniec początku, wprowadzającego nas do wydarzeń, które już niedługo będziecie mogli czytać na polskim rynku, czyli eventu „Wojny Nieskończoności”. I chociaż album ten to tylko rozrywka pełnymi garściami czerpiąca z marvelowskiej klasyki, ale dla fanów postaci i kosmicznych komiksów superhero to rzecz warta poznania.

Strażnicy Galaktyki dotąd byli kosmicznymi wyrzutkami, którzy co prawda działali w słusznej sprawie, ale też nie zawsze. A raczej częściej pakowali się w jakieś tarapaty czy konflikty z prawem. Ale teraz nadchodzi zmiana i dołączają do Korpusu Nova, czyli swoistej kosmicznej policji! W tym wszystkim nie chodzi jednak tylko o zaprowadzenie ładu czy rozliczenie się ze szpiegami, ale i znalezienie potężnych Kamieni Nieskończoności. A przecież nie tylko oni ich szukają, a za przeciwników maja chociażby Ultrona. Na scenie pojawia się też sam Adam Warlock, ale jakie są jego zamiary?

Deadpool: Wyzwanie Drakuli, tom 5
Gerry Duggan0
Okładka ksiązki - Deadpool: Wyzwanie Drakuli, tom 5

Specjalne wydanie Deadpoola. Ten tom nie tylko jest wyraźnie obszerniejszy od pozostałych, ale też zawiera historię, która na długo wstrząśnie...

Deadpool: Dobry, zły i brzydki, tom 3
Gerry Duggan0
Okładka ksiązki - Deadpool: Dobry, zły i brzydki, tom 3

Kto oczekiwał, że w każdej kolejnej przygodzie Deadpool będzie tylko dowcipkował i walczył, tym razem może być zaskoczony. W tym odcinku jest tak ostro...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung