reklama

Spowiedź Abysalu

Gort jest katem w świecie magii, mieczy i używek.

Przesłuchuje, zdobywa informacje, wysyła ludzi na śmierć. Lojalnie służy krajowi, wykonując pracę z bezwzględną starannością. Ma do tego dar. I niezachwiany kompas moralny.

Przynajmniej do czasu.

Do jego pracowni zaczynają trafiać ludzie i elfy ujawniający niebezpieczny spisek. Równocześnie w kacie budzi się nieoczekiwane uczucie wobec tajemniczej Riady. To wszystko sprawia, że Gort zastanawia się nad tym wobec kogo powinien być lojalny – królestwa czy króla?

Dotąd uważał, że czyni jedynie dobro bądź nieszkodliwe zło.

Ale czy lojalnością można usprawiedliwić wszystkie wybory?

"Spowiedź Abysalu" to grimdark fantasy z elementami gore. Historia, jakiej jeszcze nie czytaliście

Informacje dodatkowe o Spowiedź Abysalu:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2022-06-27

Kup książkę Spowiedź Abysalu

Spowiedź Abysalu - opinie o książce

Grimdark fantasy z elementami gore? Brzmi intrygująco, prawda?

"Teraz witam w prawdziwym świecie, w którym mydlane bańki dziecięcych marzeń pękają na ostrych kolcach rzeczywistości."

Wkroczymy tu do świata magii, gdzie elfy i ludzie żyją obok siebie, a żywe trupy są tanimi robolami. To właśnie tu żyje Gort, który stale przebywa w nocnych klubach nie stroniąc od używek. Zawodowo jest katem na usługach króla, i ma do tego dryg. Przesłuchuje, torturuje ludzi i elfy podejrzanych o działalność wywrotową.

Jest bezwzględny i lojalny krajowi, do czasu aż kolejne osoby w jego katowni ujawniają spisek. Zaczynają budzić się w nim wątpliwości, czy na pewno dobrze czyni? Czy jest wierny słusznym ideom?

Postać Gorta jest nietuzinkowa, okrutny kat stosujący fantazyjne metody tortur, a zarazem wegetarianin i obrońca zwierząt. Elfy piękne i długowieczne, ale tak jak ludzi toczy je moralna zgnilizna.

"Ból jest tylko złudzeniem... życie jest jedynie koszmarem, z którego budzimy się w piekle."

Niesztampowa wizja świata, coś jak średniowiecze połączone ze współczesnością. Świat wykreowany przez autora skłania do refleksji nad odcieniami dobra i zła.
Narracja może nie każdemu przypaść do gustu, poznajemy historię z perspektywy Gorta, sporo tu jego rozterek filozoficznych i wulgaryzmów. Sceny tortur są drastyczne, mocno krwawe, raczej nie dla czytelników o słabych żołądkach.

Ogromną zaletą tej książki jest niesamowity czarny humor, który całkowicie trafił w moje gusta, i sprawiał, że dosłownie pękałam ze śmiechu.

To była fajna odskocznia od rzeczywistości. Z powodzeniem może to być początek dłużej historii i mocno liczę na dalszy ciąg. Polecam fanom niesztampowego fantasy.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-03-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

"...kiedy przestajemy czuć ból, powoli przestajemy się bać. Kiedy przestajemy się bać, nie wiemy, po co żyć."

Grot jest katem pracującym dla baśniowego królestwa Xynthial. Swoją pracę wykonuje z wielką starannością i pasja. Dla niego tortury to wielka rozrywka a jego życie można liczyć morzem wypitego alkoholu. Swoją samotność zaspokaja w ramionach przypadkowych kochanek. Pewnego dnia na jego drodze staje pół elfka oraz młody lord którzy pokazują Grotowi czym jest przyjaźń i miłość.

,,Spowiedź Abysalu" to idealna książka dla fanów fantasy. Elfy, żywe trupy i inne stworzenia jakie znajdziecie w książce są świetnie opisane, aż chce się czytać.

Znajdziecie tu też wiele wulgaryzmów, ciekawe dialogi oraz opisy wewnętrzne przeżyć bohaterów. Nie jest to książka dla czytelników o słabych nerwach. Wszystko świetnie opisane krwawo i z dreszczykiem.

Bardzo podobało mi się to że mogliśmy zajrzeć do głowy naszemu katowi, poznać jego myśli i konsekwencje jego wyborów.

Książka przypomina trochę nasz świat w którym niektórzy ludzie są wykorzystywani jako tania siła robocza, a władza próbuje mieszać ?

Bohaterów po prostu pokochałam ale inaczej się nie da są świetnie wykreowani, a lekkie pióro autora pozwala tylko przepłynąć przez tę książkę.

Brawa dla autora był to jego debiut i to bardzo dobry.

Galeria koszmarów Feranosa
Feranos 0
Okładka ksiązki - Galeria koszmarów Feranosa

Galeria koszmarów feranosa to kompozycja dziewiętnastu różnorodnych tekstów grozy, opatrzonych osobistymi interpretacjami graficznymi dwudziestu artystów...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski