reklama

Spotkajmy się z Matką Ziemią

Spotkajmy się z Matką Ziemią to tomik wierszy adresowanych do dzieci, choć i dorosły znajdzie w nim coś dla siebie. Rym i rytm, lekkość i melodia kolejnych wersów oraz namalowane słowem obrazy przybliżają małemu czytelnikowi piękno Natury, jej różnorodność i niezwykły świat, jaki przyroda ukazuje nam codziennie. Zanurzając się w magię Natury, wypływamy na Morze Wyobraźni, gdzie niepostrzeżenie nawiązujemy bliską relację z otoczeniem. Nasza planeta jako Matka Ziemia karmi nas i wszystko, co żyje. Przyjaźń z Naturą to przecież wzajemna troska i wymiana.

Agnieszka Zamojska – z wykształcenia pedagog. Przez wiele lat pracowała jako terapeuta i logopeda. W dorobku zawodowym ma również praktykę z ciałem i umysłem poprzez techniki improwizacji tańca i arteterapię. Ze światem zewnętrznym najchętniej komunikuje się słowem pisanym. W jej rozumieniu pisarstwo to pasja, kreacja, możliwość spotkania się z ludzką duszą i bramy do nieskończonych światów równoległych. W 2021 roku wydała swoją debiutancką powieść Wyspa Kociej Mgły, baśń filozoficzną nie tylko dla dzieci. We wrześniu 2022 roku ukazał się tomik wierszy Biżuteria Słowa z autorskimi rysunkami.

Informacje dodatkowe o Spotkajmy się z Matką Ziemią :

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-10-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

Tajemnice Natury

Tomik wierszy "Spotkajmy się z Matką Ziemią" autorstwa Agnieszki Zamojskiej to piękna i inspirująca kolekcja wierszy skierowana głównie do dzieci, ale z pewnością doceni ją również dorosły czytelnik. Książka jest pełna poezji, która celebruje piękno przyrody i zachęca do zanurzenia się w jej niezwykłym świecie.

Jednym z najważniejszych aspektów tego tomiku jest jego zdolność do przekazywania wiedzy i miłości do przyrody. Agnieszka Zamojska wykorzystuje rym i rytm, aby przekazać czytelnikom fascynację naturą, jej różnorodnością i tajemnicami. Wiersze są pełne kolorowych obrazów słownych i metafor, które przybliżają nam urodę świata naturalnego. Zanurzymy się w magii Natury i powoli odkryjemy jej małe tajemnice. Wszystko to pomaga małym czytelnikom zrozumieć, jak ważne jest zachowanie i szanowanie Matki Ziemi. To doskonały sposób na zachęcenie dzieci do obserwowania świata przyrody i rozwijania więzi z naturą.

Jednym z głównych przesłań tomiku jest idea przyjaźni z Naturą. Autorka ukazuje, że opieka nad Matką Ziemią to zadanie, które powinniśmy podejmować wszyscy. To piękne przesłanie, które uczy dzieci wartości ekologicznych i troski o naszą planetę. Język użyty w tomiku jest przystępny i melodyjny, co sprawia, że wiersze są przyjemne do czytania zarówno dzieciom, jak i przez dorosłych. Również ilustracje autorki, które towarzyszą wierszom, dodają uroku tej książce.

Warto również wspomnieć o samej autorce — Agnieszce Zamojskiej. Jej szerokie doświadczenie jako pedagoga, terapeuty i logopedy przeplata się w treści tomiku, co dodaje mu autentyczności i głębi.

Podsumowując, tomik wierszy "Spotkajmy się z Matką Ziemią" Agnieszki Zamojskiej to wyjątkowa opowieść o przyrodzie i relacji z nią. To książka, która zachwyci i zainspiruje zarówno dzieci, jak i dorosłych. To piękna i poetycka opowieść o przyrodzie oraz potrzebie jej ochrony, która pozostawi czytelników z głębokim szacunkiem i miłością do Matki Ziemi. Polecam ten tomik każdemu, kto chce wprowadzić dzieci w świat przyrody i wartości ekologiczne.

Wyspa kociej mgły
Agnieszka Zamojska0
Okładka ksiązki - Wyspa kociej mgły

Na wodach Mlecznego Oceanu unosi się wyspa. Jej piękno zapiera dech w piersiach. Jest pełna wyjątkowych drzew, które zamiast liści rodzą sierść, zamiast...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung