Spinka

Pierwszy w Polsce korpokryminał

W międzynarodowej korporacji na warszawskim mordorze dni wyglądają podobnie. Pracownicy dzielą czas między obowiązki służbowe, kawę w biurowej kuchni, żarty, plotki, drobne intrygi i romanse. Wszystko zmienia się, gdy podczas hucznej imprezy integracyjnej zostaje popełnione tajemnicze morderstwo. Do akcji wkracza gburowaty policjant Jasiński ze swoją młodą asystentką Darią. Czy mordercą jest jeden z pracowników firmy? Czy wszyscy mogą spać spokojnie? Pytań jest coraz więcej, dzieją się niepokojące rzeczy, nawet stary policjant skrywa jakieś sekrety... Zwykła z pozoru korporacja zaczyna odkrywać swoje mroczne tajemnice.

Katarzyna Kacprzak - Radca prawny, od kilkunastu lat pracująca jako in-house lawyer w korporacjach. Współpracuje z „Naszym Czasopismem", miesięcznikiem społeczno-politycznym. Ukończyła kursy pisarskie w „Pasja pisania" oraz Kurs pisania powieści kryminalnej w „Maszyna do pisania". Prywatnie żona i mama dwójki dzieci Karoliny i Kacpra, wielbicielka dalekich podróży.

Informacje dodatkowe o Spinka:

Spinka - opinie o książce

Avatar użytkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2020-05-06, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2020,

Przeczytałem już wiele kryminałów ale ten był pierwszym o tematyce związanej z korporacjami. Mam nadzieję, że kolejny jeśli się trafi będzie zdecydowanie lepszy. Ten krótko mówiąc mnie nie porwał. Zaczęło się obiecująco- impreza firmowa, na której zamordowany zostaje prezes firmy. I emocji byłoby na tyle. Po powrocie pracowników do pracy rozpoczyna się śledztwo, które prowadzi stary, zgorzknialy wyjadacz policyjny, który bardziej interesuje się dziełami sztuki zebranymi w gabinecie prezesa niż samym śledztwem. Później zamordowany zostaje kolejny z pracowników. Przebieg wyjaśnienia obydwu zbrodni przeczytałem dość machinalnie a samo rozwiazanie sprawy ani mnie nie zaskoczyło, ani zdziwiło. Przeczytane, odłożone na półkę i zapomniane.

Transakcja
Katarzyna Kacprzak 0
Okładka ksiązki - Transakcja

Czy na pewno wiesz wszystko o najbliższych ci ludziach? Anna i Jan są zamożnym małżeństwem, które postanawia sprzedać swój dom. Skomplikowaną transakcją...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun