Smok Wesołek i zimowi goście

Niespodziewani goście smoka wprowadzą do jego zamku wiele radości i ciepła. Chociaż Wesołek nie oczekiwał niczego w zamian, wdzięczność, którą otrzymał od myszek, rozrosła się na cały las. Nieważne, czy jesteś duży, czy mały - w każdym w nas drzemie moc. Moc czynienia dobra.

Informacje dodatkowe o Smok Wesołek i zimowi goście:

Smok Wesołek i zimowi goście - opinie o książce

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-02-19, Ocena: 4, Przeczytałem,
"Smok wesołek i zimowi goście" to krótka bajeczka dla dzieci, w której do tytułowego smoka na okres zimy wprowadza się rodzina myszy, które straciły swój dom.

Historia jest bardzo prosta oraz bardzo spokojna, moim zdaniem idealna na dobranoc. Myślę, że zarówno słuchacz, jak i osoba czytająca będą mogły się przy niej odprężyć i zrelaksować. Momentami jest zabawna, zwłaszcza w postaci dziadka myszy ?

Dla dzieci płynie z niej przekaz, że warto być życzliwym, dobrym i gościnnym. W środku znajduje się mnóstwo dużych ilustracji, które świetnie dopełniają tę krótką historię. Twarda oprawa jest naprawdę solidna, a większy format okazał się całkiem wygodny ?

To książka komfortowa, lekka i wyciszająca, która z pewnością umili wieczór młodszym dzieciom lubiącym zwierzęta i smoki ?

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-01-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Smok Wesołek to sympatyczny smok, który lubi ludzi i zwierzęta. Ale nie jeść ich a przytulać. Jest wegetarianinem. Lubił pomagać swoim małym przyjaciołom. Uratował myszki w trakcie powodzi. Rodzina myszek zamieszkała u Wesołka i w zamku zrobiło się cieplej i radośnie. Razem zbierali ostatnie tej jesieni warzywa, a później robili przetwory. Zimą podczas zabawy na śniegu znalazły języka, który wpadł do wody. Gdyby nie pomoc rodziny myszek i smoka, biedak by zamarzał. Czy Wesołek, albo myszki oczekiwały czegoś w zamian? Nie. Ale i tak leśne zwierzęta doceniły pomoc. Bo nie ważne jest czy jest się dużym czy małym - w każdym z nas drzemie moc. Ta moc to czynienie dobra.

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 3-5 lat, ale starsze dzieci również mogą posłuchać, albo same przeczytać tę ciepłą i mądrą opowieść. Przepiękne ilustracje młodszym czytelnikom pozwalają skupić się na czytanym tekście. Na pewno pobudzają wyobraźnię. Opowieść o smoku posiada morał. Nie ważne kim jesteśmy i jak wyglądamy. Każdy z nas może pomóc innemu. Warto pomagać i nie chcieć niczego w zamian.

Bardzo polubiliśmy Wesołka i jego małych przyjaciół. Są to urocze zwierzątka, które pokocha nie jedno dziecko. Książka jest idealną lekturą przed snem. Jest mądra, posiada wiele wartości i kolorowa.

Smok to główny bohater naszej książki. Smok jak każdy z nas wie, jest dużym zwierzątkiem i potrzebuje bardzo dużego domku, żeby się pomieścić ?. Los sprawia, że pewnego małe myszki potrzebują pomocy, stracili cały swój dobytek a idzie zima... Na pomoc tym malutkim zwierzątkom przychodzi nie kto inny jak sam Smok Wesołek! ?

Czy myszki odnajdą się w domu Smoka? I co jeszcze się wydarzy podczas tej wyjątkowej zimy? Tego dowiecie się już razem z Waszymi pociechami z książki.

Powiem Wam szczerze, że jestem zaskoczona i zachwycona! Nie spodziewałam się, że tak mi się ta historia spodoba... Mądra, wartościowa, dużo treści, przepiękne ilustracje, które są na każdej stronie adekwatne do tekstu! Moja córka czytała już trzykrotnie! I nagle.. Myszy przestały być dla niej straszne!
Piękna książka, która pokazuje kontrast między tymi dużymi i małymi, i mówi o tym, że nie należy się bać! Bo Ci duzi, wcale nie zawsze są tacy źli. A pomoc i dobro, zwyczajnie się opłaca! I to jest bardzo dobra nauka dla dzieci, ale i przypomnienie dla dorosłych! Zdecydowanie polecam ?
Miłego wieczoru ?

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2024-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,
Pojazdy. Otwarci na świat
Małgorzata Korbiel0
Okładka ksiązki - Pojazdy. Otwarci na świat

Czy rozpoznajesz te pojazdy? Z serią ,,Otwarci na świat!" to dziecinnie proste! Oglądaj kolorowe strony wypełnione samochodami, rowerami i statkami. W...

Ortografiki. Ćwiczenia z Ó
Małgorzata Korbiel0
Okładka ksiązki - Ortografiki. Ćwiczenia z Ó

A gdyby nauczyć się ortografii w niekonwencjonalny, zabawny i skuteczny sposób? Zamiast wkuwać ją na pamięć, ucz się przez skojarzenia! Dzięki mnemotechnice...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski