Smocze jajo

Tom 1 cyklu Smocze Kroniki

Kto pokona smoka? Jaką tajemnicę skrywa król Władysław? I gdzie podziało się smocze jajo?

Pewnego razu do wsi Cicha Woda przybywa królewski goniec z ważnym obwieszczeniem: król wyznaczył wysoką nagrodę za przegonienie smoka, który co dzień atakuje mury zamku. Na ochotnika zgłasza się ubogi Janek. Cała sprawa okazuje się jednak bardziej skomplikowana, niż ktokolwiek się spodziewał. A smok może mieć poważny powód, że tak się zachowuje.

Smocze jajo to wartka i pełna humoru opowieść o tym, że zwycięstwo nie zawsze zależy od siły i uzbrojenia. Za to dar przyjaźni może się okazać… potężną bronią.

Informacje dodatkowe o Smocze jajo:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2021-10-05
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Marcelina Gradowska

Tagi: smocze jajo smocze kroniki smok Smoki Baśń Rycerz królewna Król Królestwo bajka dla dzieci rozmowa Pokój dobro paweł gołuch wydawnictwo dreams

Kup książkę Smocze jajo

Smocze jajo - opinie o książce

Avatar użytkownika - BibliotekaMalych
BibliotekaMalych
Przeczytane:2021-10-24,

Ależ mnie ta książka zachwyciła! 🤩 To świetna, rymowana historia, momentami zabawna i wzruszająca. Pełna życiowej mądrości, ale także przykładów na to, jak złe decyzje mogą skomplikować życie.

Mamy króla, lekko niepokorną królewnę, dziennego lecz ubogiego młodzieńca oraz oczywiście groźnego smoka. Musicie przyznać, że to wprost wymarzony baśniowy zestaw bohaterów 🙂

Pewnego dnia królewski posłaniec dociera do wsi Cicha Woda. Obwieszcza, że groźny smok atakuje królewski zamek, a z każdej wsi musi zgłosić się przynajmniej jeden ochotnik gotowy na walkę z nim. Wyzwanie podejmuje rezolutny Janek. O dziwo nie zamierza jednak ze smokiem wojować. Uznaje, iż najważniejsze jest poznanie przyczyny tej sytuacji i znalezienie rozwiązania. A aby to zrobić, trzeba po prostu zapytać smoka, o co mu chodzi? 🤔🙂

Tym sposobem Janek rozpoczyna niezwykłą misję, w którą szybko wplątuje się piękna królewna....

Nie będę wam zdradzać dalszych szczegółów. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać! Będziecie się przy niej świetnie bawić 🤩 To wspaniałe świadectwo tego, ile daje rozmowa i pokojowe rozwiązywanie problemów. Pełno tu empatii, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Co więcej, książka fantastycznie pokazuje, jak trudne jest przyznawanie się do własnych błędów, zarazem jednak udowadnia, że warto to robić, być szczerym ze sobą i z tymi, których kochamy.

Nie można nie zauważyć również pięknej historii miłosnej ❤️ Tutaj nie liczą się tytuły, pieniądze czy pochodzenie. Wartość człowieka określa jego sposób postępowania i zachowania. Kto z nas nie pragnie takiego związku?

Książkę świetnie się czyta. Napięcie w niej stopniowo narasta, przez co jeszcze bardziej wciąga 🙂 Treść została podzielona na kilka dość krótkich rozdziałów.

Polecam 🙂

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Smoki to nie głupie bestie.
Ba! Mądrzejsze są od ludzi.
I tak całkiem bez przyczyny
to się smoczy gniew nie budzi.
Dobrze znają ludzką mowę,
myślę więc, że nie zaszkodzi
wprost zapytać tego smoka,
o co mu właściwie chodzi."
Jeśli poszukujecie pełnej humoru bajki dla dzieci, to serdecznie polecam "Smocze jajo". Jestem nią po prostu zachwycona. Wierszowana historia Janka ze wsi Cichej Wody, który to zgłasza się na chętnego, by przegonić smoka sprawi, że spędzicie miło czas. Smok ten atakuje mury zamku, ale nikt nie chce dowiedzieć się, co jest tego prawdziwym powodem. Czy Jankowi uda się ocalić zamek? Czy dowie się, czym spowodowane jest zachowanie smoka?
"Smocze jajo" to opowieść, którą czyta się w mgnieniu oka i żałuje, że tak szybko się kończy. Siedemdziesiąt kilka stron pięknej historii, która mówi, iż nie zawsze wygrywa ten, kto siłę, w tym wypadku armię i broń, ale ten, kto szuka rozwiązania w inny sposób niż wymuszenie, przemoc. Rozmową można rozwiać wszelakie wątpliwości, poszukać ziarna, od którego wyrósł problem i sprawić, by łagodnie załatwić sytuację.
Czy potencjalny wróg może przeobrazić się w przyjaciela? Jest to możliwe, gdy znajdzie się źródło wrogiego podejścia.
Janek jest ubogim chłopakiem, który ma dobre serce i pomaga ludziom spotkanym na swojej drodze. Jego postać pokazuje, że dobroć wraca i może procentować w przyszłości.
Idealna bajka dla dzieci, której fanami zostaną również rodzice. Autor wykonał kawał świetnej roboty i jestem pełna podziwu za napisanie tak ciekawej opowieści. Lubię wierszowane historyjki, moje dziewczynki również, i sądzę, że jeszcze nie raz wrócimy do "Smoczego jaja". Nie mogę nie wspomnieć o pięknych ilustracjach, które uatrakcyjniają już i tak przesympatyczną treść, a dla dzieci będzie praktycznym odzwierciedleniem tego, co się czyta.
Z całego serca polecam opowieść spod pióra Pawła Gołucha. Jestem pewna, że będziecie zachwyceni.

Avatar użytkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2022-04-27, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2022,

Wieczorne czytanie z dziećmi

Smoczy kamień
Paweł Gołuch 0
Okładka ksiązki - Smoczy kamień

Jaki sekret skrywa królewna Karolina?Gdzie udaje się w tajemnicy przed Jankiem? I jaką historię pamięta las, zktórego podobno nikt nie wraca?Janek, świeżo...

Elwin 13. 400 lat po Upadku
Paweł Gołuch0
Okładka ksiązki - Elwin 13. 400 lat po Upadku

Ocalenie zależy od jego wiedzy, ale on utracił pamięć… We Wrocławiu zostaje uprowadzona 14-letnia Julia. Jedynym świadkiem jest jej kolega z klasy...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka