Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1

Poznajcie sympatyczne rodzeństwo - przedszkolaki Krzysia i Lilkę oraz ich młodszego braciszka Adasia. Maluchy mieszkają w domu z ogródkiem na ulicy Słonecznikowej z mamą, tatą i kudłatym urwisem - pieskiem Zadziorem. Są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań i nie potrafią się nudzić. W pierwszym tomiku bohaterowie odkryją piękno wiosny. Rodzina wybierze się na wycieczkę rowerową do lasu i zorganizuje piknik. Dzieci pomogą też mamie sadzić w ogrodzie nasionka, z których wyrosną warzywa, i zorganizują na podwórku zabawę w poszukiwanie skarbów. Każda część serii zawiera cztery zabawne, pełne pozytywnych emocji opowiadania, idealne do rodzinnego czytania. Pomogą one oswoić się dzieciom z nowymi sytuacjami z życia przedszkolaka i nauczą maluchy cieszyć się pięknem codziennych chwil.

Informacje dodatkowe o Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-04-13
Tytuł oryginału: polski

Kup książkę Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1

Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1 - opinie o książce

Mama, tata, Adaś, Lilka i Krzyś oraz ich psiak Zadzior są mieszkańcami ulicy Słonecznikowej pięć. Tata jest architektem, mama pisze różne artykuły o roślinach, a dzieci lubią wymyślać różnorodne, nie zawsze grzeczne zabawy. Rodzina jakich wiele wśród nas, przeżywająca swoją codzienność.

Polowanie na złodzieje, zabawa w archeologa, wycieczka rowerowa-to tylko nieliczne z przygód, jakie poznamy w książce. Są cztery rozdziały, a każdy to inna historia tej uroczej rodzinki z wiosną w tle.

Książka jest pierwszym tomem z serii, w sumie ma być ich cztery. Każdy tom to będzie inna pora roku. Zaczynamy od wiosny, w której przyroda budzi się do życia.

Wizualnie książka jest dość ładna. Znajdziemy w niej dość duże, kolorowe ilustracje adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do czytania.

Tekst jest ciekawy, a przy tym napisany „pod dziecko”. Nie ma w nim wielu trudnych słów, co zachęca malca do słuchania.

Książka posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której nie zniszczy się zbyt szybko.

„Słonecznikowa 5. Kość dinozaura” to ciekawa książka o codzienności pewnej rodzinki. Według mnie warto ją dołączyć do domowej biblioteczki i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Misia i jej mali pacjenci. Leśne Przytulisko
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Misia i jej mali pacjenci. Leśne Przytulisko

Misia spędza ferie zimowe w leśniczówce wujka Piotra, który prowadzi schronisko dla dzikich zwierząt. Misia wraz z kuzynem Jankiem chętnie pomagają w opiece...

Na tropie Czarnego Klejnotu. Pałac wśród róż
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Na tropie Czarnego Klejnotu. Pałac wśród róż

Oko Diablicy - wciąż poszukiwane. Grupa szkolnych przyjaciół nie może zapomnieć o przeklętym klejnocie rodowym van Borgów. Gdy chłopcy trafiają...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski