reklama

Skin Care. Bzduroodporny poradnik o pielęgnacji

Przeprowadziłam zabiegi na tysiącach twarzy, przetestowałam ogrom produktów, miałam szczęście zaprzyjaźnić się z czołowymi specjalistami od chemii kosmetycznej, najlepszymi dermatologami i lekarzami innych specjalności, a przede wszystkim z wieloma kosmetolożkami.

Książka ta porusza zagadnienia dotyczące pielęgnacji skóry, które zainteresują osoby w każdym wieku, o każdym kolorze i typie skóry, i o różnej grubości portfela. Piszę o prawidłowych nawykach pielęgnacyjnych, o wypryskach, suchości naskórka, o tym, jak dbać o skórę w chorobie, a także o przebarwieniach, odwodnieniu i różnego rodzaju zmarszczkach.

Opisałam tu wszystko, czego nauczyłam się, pracując przez wiele lat w branży i prowadząc bloga, żeby pomóc ci sprawnie poruszać się po tym świecie. Powiem ci, czego potrzebujesz, a na co nie warto tracić czasu ani energii. Jeśli zachwycam się jakimś produktem lub składnikiem, to dlatego, że jestem absolutnie przekonana o jego skuteczności. A jeśli piszę, że coś nadaje się tylko do kubła na śmieci, to jestem pewna, że byłaby to jedynie strata twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Jeśli już mnie znasz, to wiesz, że nigdy się nikomu nie podlizywałam. I teraz też nie zamierzam. Jeśli to twoje pierwsze spotkanie ze mną, cieszę się, że wreszcie masz okazję mnie poznać i zapraszam cię do naszej społeczności.

Caroline Hirons, autorytet w dziedzinie pielęgnacji skóry, po raz pierwszy dzieli się ze światem swoją wiedzą na taką skalę i w takiej formie. Jej blog ma przeszło sto milionów wyświetleń, a filmy na YouTubie ponad trzynaście milionów widzów. Teraz Caroline napisała poradnik, w którym w prostych słowach tłumaczy, czego potrzebuje twoja cera, a czego nie.

Informacje dodatkowe o Skin Care. Bzduroodporny poradnik o pielęgnacji:

Skin Care. Bzduroodporny poradnik o pielęgnacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2021-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Ludzka skóra to temat rzeka, o czym wiedzą doskonale wszystkie kobiety, w każdym wieku. Codzienne zabiegi, pielęgnacje, nowoczesne kuracje i środki... - wszystko to wypełnia czas każdej z nas, gdy oto staramy się zadbać o piękno i młodość naszej skóry - niestety z bardzo różnym efektem. Na szczęście oto pojawiła się książka, która może zmienić ten stan rzeczy i tym samym pomóc nam w prawidłowej i skutecznej trosce o naszą skórę. Pozycja ta nosi tytuł ,,Skin care. Bzduroodporny poradnik o pielęgnacji" i ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Insignis.

Caroline Hirons - ceniona brytyjska ekspertka w dziedzinie kosmetologii i zarazem autorka niniejszego poradnika, oddała w nasze ręce znakomitą pozycję o ludzkiej skórze, a dokładniej rzecz ujmując o właściwe pielęgnacji tego narządu ciała. Zanim jednak podzieli się ona z nami cenną wiedzą o tym, jak dbać, myć i pielęgnować nasze ciało, mamy okazje dowiedzieć się tego, czym jest nasza skóra, jak bardzo może się ona różnić względem innych osób oraz jak zmienia się wraz z upływem lat. To właśnie to swoiste ,,A.B.C." wiedzy o skórze jest niezbędnym do tego, byśmy mogli nauczyć się o nią dbać tak, jak ona na to zasługuje.

Czegóż możemy dowiedzieć się z lektury tego tytułu...? Otóż absolutnie wszystkiego, co w kontekście pielęgnacji naszej skóry jest nam do poznania niezbędne. Ogólnie rzecz ujmując, jest to wiedza o budowie skóry, jej naturalnych właściwościach, wpływie na nasz organizm oraz możliwych problemach, jakie mogą się pojawiać - m.in. trądzik, nadmiar serum, przebarwienia, czy też suchość. I gdy już dowiemy się tego jak działa nasza skóra i jakie może sprawiać nam kłopoty, przychodzi czas na kosmetyczne "SOS", czyli wskazanie właściwych środków, kosmetyków i działań, które pomogą nam pozbyć się powyższych nieprzyjemności, przy jednoczesnym zachowaniu troski o nasze zdrowie.

Bardziej zaś szczegółowo rzecz ujmując, książka ta została podzielona na kilka głównych części. I tak pierwsza z nich -"WŁAŚCIWIE NAWYKI PIELĘGNACYJNE", skupia się m.in. na kwestii różnicy pomiędzy poranną i wieczorną pielęgnacją, właściwym oczyszczaniu, odpowiednim doborze kremów i właściwej technice j nakładania ich na naszą skórę, czy też choćby dobrych nawykach względem jej pielęgnacji latem oraz zimą.

Druga część pt. "TYPY SKÓRY A PROBLEMY DERMATOLOGICZNE", to wspaniała i pięknie podana lekcja o budowie tego narządu, różnych rodzajach i typach skóry (tłusta, mieszana, sucha, naczyniowa) oraz problemach, jakie mogą się z nią pojawiać. To również ważne informacje o przyczynach powstawania tych kłopotów, możliwościach im zapobiegania oraz o konieczności właściwego zrozumienia naszej skóry, z którą będziemy musieli wszakże koegzystować - najlepiej w zgodzie, do końca naszych dni...

Z kolei trzecia część poradnika "MY SOBIE, A ŻYCIE SOBIE", to uchwycona w prosty, przystępny i zarazem niezwykle ciepły sposób relacja o wpływie czasu na naszą skórę. Jest tu mowa zarówno o okresie młodzieńczego dojrzewania, a co za tym idzie kłopotach z cerą trądzikową, jak i o czasie średniego wieku, gdy zaczynami przejmować się naszymi zmarszczkami. Także tu autorka udziela nam wielu cennych porad, wskazówek oraz jakże cennego wsparcia, które ma wielki wpływ na stan naszego zdrowia - tyleż psychicznego, co i objawiającego się fizycznym wyglądem.

Część czwarta pt. "TWÓJ ZESTAW", to już najczystsza praktyka działania, czyli konkretny przegląd różnego rodzaju kosmetyków i środków, które należy używać, lub których lepiej unikać. To także interesujący głos w kwestii naturalnych kosmetyków, które możemy sporządzić sami w domowym zaciszu. Rozdział ten jest tym ciekawszy, iż autorka rozprawia się w nim z wieloma kosmetycznymi mitami, wskazując na prawdę o nich, bądź fałsz. To cenna i codzienna pomoc, która przyda się absolutnie każdej z nas.

I wreszcie ostatnia część - "SPRAWA WYGLĄDA TAK", zabiera nas w podróż po tzw. świecie kosmetyków, wskazując m.in. na powszechne praktyki kosmetycznych koncernów, wszechobecność chemii w ofercie ich produktów, czy też choćby na to, co powinno nas szczególnie zainteresować podczas zakupów kosmetyków i analizowania ich składu. To również sama praktyka, która sprawdzi się w naszym codziennym życiu - zawsze, wszędzie i niezależnie od tego, ile mamy lat.

Książka ta zachwyca z wielu względów - pod kątem przekazywanej wiedzy, to wiadomo, ale jednocześnie i pod względem sposobu udostępniania nam tych wszystkich informacji, który to proces przyjmuje bardzo ciekawą, przyjemną w odbiorze i jak najbardziej przystępną postać. To coś w rodzaju rozmowy z dobrą znajomą, która świetnie nas zna, dobrze rozumiem i przy okazji chce nam autentycznie pomóc. To tylko słowa, ale za to słowa ciepłe, łagodne i przy tym konkretne. Myślę, że w dużej mierze właśnie ten aspekt sprawia, iż tytuł ten cieszy się tak dużą popularnością u czytelników.

Nie można nie docenić również pięknego, okazałego, bogatego wydania tej książki, na które to składa się m.in. jej duży format, twarda oprawa, doskonała jakość papieru i druku, przejrzysty układ treści oraz bardzo ładne dla oka grafiki - w tym przede wszystkim pomocne zdjęcia, które pokazują nam krok po kroku właściwie działania względem poprawy kondycji naszej skóry, ale też i innego rodzaju ikonograficzne dodatki. To wszystko przekłada się na jeszcze większą przyjemność lektury, co wszakże jest rzeczą najważniejszą.

Książka Caroline Hirons pt. ,,Skin care. Bzduroodporny poradnik o pielęgnacji", to pozycja interesująca, świetnie napisana i mająca sobą wiele do zaoferowania. To poradnik, na który czekało wiele kobiet na całym świecie, które wreszcie mogą sięgnąć po kompletną, usystematyzowaną i fachową wiedzę w zakresie właściwiej troski o skórę, a tym samym o naszą młodość, urodę i dobre samopoczucie. Dlatego też gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto!

Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami