Skin Beauty

Każde selfie poprawiasz filtrami, żeby ukryć cienie pod oczami, wypryski, zmarszczki lub pierwsze oznaki starzenia?

A gdybyś tak mogła każdego dnia uśmiechać się do swojego zdjęcia #nomakeup i widzieć promienną cerę bez niespodzianek?

Anjali Mahto to doświadczona dermatolożka, która bierze pod lupę najbardziej widoczny organ każdego człowieka. Skutecznie obala mity na temat drogich kremów, cudownych diet i kuracji, które nie przynoszą dobrego i długotrwałego efektu.

Dowiesz się za to, jak skutecznie:

- wyleczyć trądzik i przyspieszyć gojenie blizn;

- pielęgnować skórę ze skłonnością do przesuszania i nawilżać ją od wewnątrz;

- opóźnić procesy starzenia i zapanować nad hormonami;

- pozbyć się cieni pod oczami i zapobiegać ich powstawaniu;

- dokładnie określić swój typ cery i dobrać kosmetyki do indywidualnych potrzeb.

Poznaj tajniki pielęgnacji i ciesz się zdrową i świetlistą skórą!

Informacje dodatkowe o Skin Beauty:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Skincare Bible: Your No-Nonsense Guide to Great Skin

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Skin Beauty

Skin Beauty - opinie o książce

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2019-05-12,

W poradniku "Skin..." dr A. Mahto prowadzi czytelnika przez rzetelne informacje o budowie samej skóry - jej warstwy i komórki. Następnie zwraca uwagę na kwestię samodyscypliny i systematyczności w dbaniu o skórę. Opisuje również jak powinna wyglądać podstawowa pielęgnacja skóry zdrowej, a jak - problematycznej. Chodzi tu głównie o rozmaite odmiany trądziku, przebarwienia, plamy, cienie pod oczami i rozszerzone pory.
Sprawa z tymi ostatnimi jest dość zabawna. W mediach i nie tylko możemy natknąć się na slogany informujące o rzekomej możliwości zlikwidowania rozszerzonych porów. Jest to mit!  Autorka wyjaśnia bowiem, że wielkości porów nie można zmienić, ani zniwelować. Jedni mają je bardziej widoczne, a inni po prostu mniej - zależy to od typu cery i gospodarki hormonalnej. Jakie więc rady na te nieszczęsne pory znajdziecie w książce? - przeczytajcie:)
     Dr Anjali skupia się też w dużej mierze na tym, jak styl życia, dieta, stres, itp. czynniki wpływają na kondycję naszej cery, naszej skóry, naszego zdrowia. Wobec tego przeczytamy o procesie starzenia się skóry, co ma na nie wpływ, o promieniowaniu UVA. Poza tym dowiemy się jakie funkcje pełni określona karnacja i kolor skóry oraz dosłownie dostajemy przepis na pielęgnację skóry dla zapracowanych.
      W niniejszej książce jest wiele przykładów, propozycji pielęgnacyjnych, opisów poszczególnych preparatów i składników znajdujących się w kosmetykach.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung