reklama

Skazane na siebie

Komiksowe wspomnienia z czasów II wojny światowej. Niezwykły pamiętnik opowiadający historię ucieczki i przeżycia matki i córki. Matka Katin, Esther Levy opiekuje się dwuletnią Miriam w okupowanym przez nazistów Budapeszcie. Zmuszone do ucieczki z miasta trafiają do - z pozoru - idyllicznej wsi. Wstrząsająca historia stawia wiele pytań - o wiarę i sens życia w czasach beznadziei.

Skazane na siebie to pierwsza powieść graficzna Autorki, która stworzyła ją w wieku sześćdziesięciu trzech lat.

Komiks nagrodzony we Francji Grand Prix de la Critique 2008 przez l'Association des Critiques et Journalistes de Bande Dessinee oraz Inkpot Award podczas Comic-Conu w San Diego.

Wiara w generacji post-holocaustowej nie jest już niewinnie prosta. Gdyby przez Holocaustem ktoś opisał jego zbrodnie zostałby uznany za szaleńca. Po 1945 roku Holocaust stał się doświadczeniem, nie wizją czy chorą myślą, a rzeczywistością. W tym sensie wszyscy jesteśmy skażeni, straciliśmy swoją młodzieńczą naiwność. Od tego czasu wiara w ludzkość i i Boga jest skomplikowana, potrzebuje sporych teologicznych, filozoficznych i etycznych akrobacji. Autorka boryka się z tymi problemami jako osoba dorosła, będąc już sama matką. - Shoshana Ronen, filozofka, literaturoznawczyni, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

Informacje dodatkowe o Skazane na siebie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-06-03
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Skazane na siebie

Skazane na siebie - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung