Skazałeś ją na śmierć

Hans Jurgen, pomocnik maszynisty statku, znika w zagadkowych okolicznościach. Razem z nim ginie bez śladu niejaka Maria Olimpska, z którą był ostatnio widziany. Kilka tygodni później w lesie zostają znalezione zwłoki kobiety, a zaraz potem na terenie zakładu budowy maszyn - szczątki ciała w marynarskim mundurze. Podejrzenie pada na pewnego inżyniera zatrudnionego w miejscu, gdzie znaleziono trupa mężczyzny... Sprawą zajmie się kapitan Mirski z komendy głównej milicji. Z czasem do śledztwa musi włączyć się kontrwywiad Służby Bezpieczeństwa gdyż okazuje się, że oficerowie mają do czynienia ze szpiegostwem przemysłowym

Informacje dodatkowe o Skazałeś ją na śmierć:

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania: 1977-06-26
ISBN: b.d.

Kup książkę Skazałeś ją na śmierć

Skazałeś ją na śmierć - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2016-02-23, Ocena: 3, Przeczytałam, 2016 - 52 książki,
Taka sobie ta książeczka. Mniej w niej jest kryminału, który jest rozrywką dla czytelnika, a więcej po prostu relacji ze śledztwa. Sporo długich dialogów ale bez wskazówek typu: ...powiedział X, ...mruknął Y więc często się gubiłam kto co mówi. Wątek szpiegostwa przemysłowego był tak tajny, że nawet ja do końca nie wiem o co chodziło, sporo wątków się urwało, ale na końcu nastąpiło złapanie winnego więc Happy End, chociaż sama zagadka pozostawiła spory niedosyt.
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Krótka powieść milicyjna, którą wypełniają głównie dialogi. Jak często bywało w kryminałach z lat siedemdziesiątych sprawa rozpracowywana przez oficerów milicji i Służby Bezpieczeństwa dotyczy szpiegostwa. Obcy wywiad stara się uzyskać tajne materiały z Instytutu Paliw Płynnych dot. nowego rodzaju paliwa okrętowego. Nie obywa się bez ofiar ale w końcu sprawiedliwości staje się zadość.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski