reklama

Skandynawia i Finlandia

,,Lumikki" po fińsku znaczy ,,Śnieżka". Tak ma na imię kot, który zabiera nas w podróż po najciekawszych zakątkach krajów skandynawskich i Finlandii.

Razem z kocim przewodnikiem wędrujemy przez dawne krainy wikingów, trolli i reniferów. Poznajemy majestatyczną przyrodę, skandynawską mitologię, oglądamy dawne stroje i zwiedzamy Laponię - mieszka tam nie tylko święty Mikołaj! Dowiadujemy się, co najchętniej jedzą Szwedzi, dlaczego na Północy pije się tak dużo kawy i jak smakują cukierki o nazwie ,,zdechłe muchy".

Setki ciekawostek, historia i geografia, a do tego klimatyczne ilustracje sprawiają, że jest to książka, od której nie sposób się oderwać. Spokojnej podróży!

W serii ukazały się także: ,,Kocie ścieżki. Japonia".

Informacje dodatkowe o Skandynawia i Finlandia:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2022-11-09

Tagi: Literatura podróżnicza

Kup książkę Skandynawia i Finlandia

Skandynawia i Finlandia - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-04-02,

Znacie kota Kotaru, który oprowadzał nas po Japonii w 1 tomie "Kocie ścieżki. Japonia"?

Dziś zapraszam Was w niezwykłą podróż po najciekawszych zakątkach krajów skandynawskich i Finlandii.
Tym razem naszym przewodnikiem będzie kotka Lumikki (co po fińsku znaczy Śnieżka).
Podróż z Lumikki rozpoczynamy od zapoznania z mapą. Ważne, aby znać mapę, gdy chce się wędrować przez krainy wikingów, trolli i reniferów.
A może wolicie podróż do Laponii, krainy Saamów, gdzie spotkać można także renifery. Niezwykle ciekawe jest to, że dla nas śnieg i renifer to pojedyncze określenie. Dla Saamów nie. Potrafią na ponad dwieście sposobów określić rodzaj śniegu i ponad tysiąc określając renifera. Niesamowite. Można się dowiedzieć tylu niesamowitych rzeczy.
Nie zabraknie także wielu informacji i ciekawostek o kulturze i kuchni skandynawskiej i fińskiej.
Na końcu książki znajduje się słowniczek, gdzie możemy sprawdzić, jak brzmią poszczególne słowa w języku duńskim, szwedzkim, norweskim oraz fińskim. Warto sprawdzić, czy języki skandynawskiej są do siebie podobne, czy też może zupełnie inne.

To nie tylko opowieść, ale setki ciekawostek, historia i geografia, a do tego klimatyczne ilustracje. To wszystko sprawia, że jest to książka, od której nie sposób się oderwać. Spokojnej podróży!

Fantastyczne wydanie, przepiękne ilustracje. Jestem zachwycona. Polecam!

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i muszę przyznać, że NIE OSTATNIE!

Jakie to było piękne <3.

Po pierwsze -- kot -- no wiadomo. Nie mogłabym się oprzeć, gdybym nie sięgnęła.

Po drugie -- Skandynawia i Finlandia -- uwielbiam! Jak to mawiam ,,Ci co wiedzą, to wiedzą" :D sięgam po literaturę związaną z nimi jak tylko mam okazję.

I po trzecie! -- Umówmy się. Czy ta okładka nie jest C-U-D-O-W-N-A?!

Czego możemy się dowiedzieć z tej przepięknej książki?

Gdzie jest granica koło podbiegunowego?

Czy na świecie są jeszcze Królowe i Królowie?

Skąd pochodzą Muminki?

Czy zorzę powinno się oglądać milcząc?

Gdzie jeździ się na rowerze w zimie?

Czy pierwszy poranny śpiew ptaków ma swoją nazwę?

Czym jest Noc Walpurgii?

I wiele, wiele, wieeele więcej :)

A wszystko to, przeplatane przepięknymi ilustracjami autorki!

Ja jestem totalnie zakochana <3

Na końcu dostajemy słowniczek wybranych słówek duńskich, fińskich, szwedzkich i norweskich.

P.S autorka wydała jeszcze tom Kocie ścieżki JAPONIA i totalnie ją kupię! ;)

Dla kogo?

Jeśli lubicie koty, ciekawostki i północ - to nie zastanawiajcie się ;). Dostaniecie 144 stron w twardej oprawie pięknej przygody z Lumikki (czyli Śnieżką) ślicznym koteczkiem :).

Kocie ścieżki. Japonia
Jola Jaworska0
Okładka ksiązki - Kocie ścieżki. Japonia

Kto lepiej od miejscowego kota zna wszystkie lokalne zakamarki i tajemnice? Japoński kot Kotaru zaprasza na wyprawę kocimi ścieżkami po Kraju Kwitnącej...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski