Skandaliczne Życie Modelek

Niecenzurowana opowieść o życiu modelek.

Ich konta w mediach społecznościowych obserwowane są przez tysiące osób. Podpisują kontrakty na wielomilionowe kwoty. Ich twarze są dla nas symbolem największych marek modowych. O ich pracy marzy prawie każda dziewczyna. Ale jak wygląda ich życie, kiedy gasną światła największych modowych wybiegów?

Monika Goździalska została wyłowiona wprost z ulicy w Warszawie przez scouta, czyli łowcę modelek. Dostała propozycję, która stała się przepustką do paryskiego świata modelingu. Ale prawdziwy kontrakt w tym świecie to kontrakt z samą sobą i pytanie: jaką cenę trzeba zapłacić, żeby być wiecznie piękną, młodą i bogatą?

Jak wyczuć granicę między restrykcyjną dietą a głodzeniem się niemalże na śmierć? Jak nie zatracić się w bankietach i orgiach, bez których jednak nie ma szansy na karierę? Jaką rolę w tym świecie odgrywają arabscy szejkowie? Jak kończą modelki, które nie odniosły sukcesu? ,,Skandaliczne życie modelek" to cała prawda, o której modelki wolą milczeć.

Monika Goździalska- modelka, celebrytka, uczestniczka konkursów piękności. Brała udział w wyborach Miss World i zdobyła tytuł pierwszej wicemiss. Jako nastolatka wyjechała do Paryża, gdzie chodziła po wybiegach dla najlepszych projektantów, m.in. Vivienne Westwood i Christiana Diora, pozowała czołowym fotografom mody. Wówczas została wybrana Twarzą Europy. Monika prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką, miłośniczką fitnessu i zdrowego stylu życia. Krótko mówiąc, kobieta, która inspiruje, ale również szokuje, przede wszystkim swoimi szczerymi do bólu wypowiedziami.

Informacje dodatkowe o Skandaliczne Życie Modelek:

Avatar użytkownika - LadyMakbet33
LadyMakbet33
Przeczytane:2024-02-11,

Bezwzględny świat modelingu

Jaka jest prawda? Co z tym wszystkim mają wspólnego arabscy szejkowie? Jaki jest los modelek, które nie odniosły sukcesu w branży? Co się dzieje za drzwiami luksusowych posiadłości, których wnętrza ociekają nieprzyzwoitym luksusem?

Dziś recenzja książki Skandaliczne życie modelek. Opowieść Moniki Goździalskiej winna stanowić przestrogę dla młodych, niedoświadczonych dziewcząt przed wejściem w ten zdemoralizowany do cna świat. Ile są w stanie zrobić w zamian za markową, torebkę? Te historie pokazują, że wiele. Za wiele...

To otoczenie, w którym dominują brudne interesy, niezdrowe ambicje. Tu nie ma nic za darmo.

Kim są bohaterki tej historii? Są młode i piękne, władają kilkoma językami obcymi, ich praca nie jest ani łatwa, ani tym bardziej przyjemna. Wymagania i presja w tym zawodzie są ogromne:

zakaz wprowadzania zmian w wyglądzie fizycznym; duża atrakcyjność fizyczna, wzrost, odpowiednie proporcje ciała; wiek: od 14 do 22 lat; rygorystyczne zalecenia dietetyczne; pełna dyspozycyjność; kontrowersyjne i nie zawsze zgodne z prawem umowy; liczne nadużycia, również na tle seksualnym.

W tym świecie nie obowiązują żadne standardy moralne: blichtr, narkotyki, knajacki język, alkohol lejący się strumieniami oraz wyzucie z jakichkolwiek uczuć wyższych. Wszystko tu rozgrywa się według znanej zasady: trzeba wyjść na swoje. Otoczenie dewiantów żerujących na młodzieńczej naiwności. Wynaturzone sytuacje.

Świat modelingu jest brutalny, odziera z marzeń, co pokazuje historia Moniki oraz jej przyjaciółki. Autorce ostatecznie udało się wyrwać z tego, mówiąc kolokwialnie, bagna.

Forma literacka niezbyt wyszukana, raczej tabloidowa, ale odsuwając na moment warstwę językową, trzeba przyznać, że przedstawione tu losy kobiet szokują. Ale niektóre z nich też są zdolne do wszystkiego.

„Nie oglądałam się za siebie, miałam ochotę na tę przygodę. Wiedziałam, że nie każda dziewczyna ma tyle szczęścia, co my, i zamierzałam to wykorzystać”

Dwie śliczne dziewczyny, przyjaciółki o figurach i wyglądzie modelek, zostają zauważone przez koneserów słowiańskiego piękna, uroku tak i pożądanej świeżości.

Właśnie tym sposobem prawie z dnia na dzień wyjeżdżają do Paryża, podbijać świat wybiegów, skosztować luksusu, lepszego życia i uciec przed polską rzeczywistością. Warszawę żegnają bez łezki w oku, bo marzą o karierze i bogactwie.
Od samego początku Monika i Anka mierzą się z różnymi potknięcieami, ale też zachłyśnięciem się wielkim i luksusowym światem, który niestety okazuje się bezlitosny, pełen bólu i wyrzeczeń, a podejmowania złych i bardzo złych decyzji, tylko po to by zostać, tkwić i korzystać z tego świata, który niestety może wciągnąć na piedestał, ale też zrzucić z wielkim hukiem, pogrąża je w tej bajce co raz to bardziej.

Monika, choć wydawało się z początku, że ma mniejsze szanse niż Anka, to właśnie ona wygrywa castingi, natomiast Anka, chcąc za wszelką cenę zmienić Warszawę na Paryż, wplątuje się w układy, które wykańczają ją psychicznie i fizycznie.

Bo przecież wiadomo, że w tym świecie nie ma nic za darmo i wcześniej, czy później za wszystko trzeba będzie słono zapłacić.

Ale nawet jeśli wiadome jest, że wybór takiego czy innego życia należy do Ciebie, to czasem jest już za późno na wyplątanie się z tej luksusowej choć wyniszczającej matni.

Wow.

Jak ja lubię takie tematy.

Mocna i bardzo dobra książka.

Piękne wizualizacje luksusu przeplatane z gorszącą i poniżającą ceną jaką trzeba zapłacić, aby móc choć na chwilę, na moment móc w nim się pławić.

Dobitne, nawet wstrząsające i bardzo obrazowe opisy wydarzeń tych na prawdę perwersyjnych, sprawiają, że włos jeży się na głowie, bo cena za bycie w tym świecie potężnych pieniędzy i niesamowitego luksusu jest na prawdę wysoka, o czym możecie przekonać się sami sięgając po książkę "Skandaliczne życie modelek".

Reasumując.

Świetnie i bardzo obrazowo napisana pozycja.

Chwilami miałam wrażenie, że sama tam jestem, czasem było to bardzo przyjemne, ale czasem chciałam uciekać stamtąd gdzie pieprz rośnie.

Brawo Monika Goździalska !!!

Czekam z niecierpliwością na ekranizację  !

Avatar użytkownika - renatakozlowska
renatakozlowska
Przeczytane:2023-06-19, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Gdyby wrzucić do jednego worka hasła, które powinny określać świat modelingu, byłyby to: seks, imprezy, narkotyki, brak jedzenia, stres, samotność, brak snu, ekskluzywne marki, luksus, jachty, lazur wody, pieniądze, złoto, brylanty, ubrania, torebki, seks."

Modelki..z czym Wam się kojarzą?
Mnie z pięknem, pokazami, cudnymi kreacjami i wielkim światem. Ale po przeczytaniu książki Moniki Goździewskiej "Skandaliczne życie modelek", trochę zmieniłam zdanie na temat tej profesji.
Autorka to była modelka, uczestniczka konkursów piękności, chodziła po wybiegach dla najlepszych projektantów i zna to życie od podszewki. W swojej niecenzurowanej opowieści o życiu modelek, ciekawi ale też i szokuje, bo naprawdę jest szczera aż do bólu.
Jak wygląda codzienność tych pięknych dziewczyn, jakie wyrzeczenia muszą ponosić, jaką cenę płacą za bycie na szczycie? Odpowiedzi znajdziecie pomiędzy stronami.
Autorka bez ogródek, przedstawia nam ten piękny, kolorowy świat od kuchni, pokazuje to co tkwi za maską makijażu i pięknych kreacji, wysoką cenę jaką dziewczyny płacą za wejście do tego świata.
Głodzenie się, alkohol, narkotyki, seks, brutalność, upadek...to tylko cześć tego co jest ich udziałem. Wiadomo, że nie wszystkie tego doświadczają, jednak jest to na tyle częste, że należy o tym mówić.
Ta książka momentami szokuje, odziera świat modelingu z pozłoty, pokazując co jest pod spodem. I nie jest to przyjemny widok.
A młode dziewczyny spragnione bogactwa i sławy, są niestety podatne na manipulacje, żądnych nowych twarzy agentów. To swoiste ostrzeżenie, którego warto wysłuchać, nawet jeśli tylko cześć z tej historii jest prawdą.

Poradnik Princzypesy
Monika Goździalska0
Okładka ksiązki - Poradnik Princzypesy

Drogie Princzypesy i jeszcze drożsi Alvarosi, oddaję w Wasze ręce przewodnik po meandrach życia emocjonalnego, duchowego, ale też tego codziennego, przyziemnego...

Skandaliczne życie modelek 2
Monika Goździalska0
Okładka ksiązki - Skandaliczne życie modelek 2

Po szokującym finale pierwszej części Skandalicznego życia modelek zapraszam Was do następnej podróży - jeszcze głębiej w tajemniczy świat mody. Przygotujcie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska