reklama

Sen o Ameryce

W Rosji tysiące kobiet marzą o ucieczce od trudnego życia do znanej głównie z kina i telewizji Ameryki. Jeśli niektóre tam dotrą, czeka je ból i upokorzenie. Tylko niektóre spełnią marzenia. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie, od oferty w internecie albo agencji matrymonialnej. A potem? Czeka je konfrontacja z zupełnie innym stylem życia – na ogół bez znajomości języka i bez oparcia wśród przyjaciół. Stykają się z brutalnością, wykorzystywaniem seksualnym i biedą, od których chciały przecież uciec

Informacje dodatkowe o Sen o Ameryce:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7575-815-3
Tytuł oryginału: Shatterde dreams, broken promises. The cost of coming to America.
Tłumaczenie: Joanna Puchalska

Kup książkę Sen o Ameryce

Sen o Ameryce - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-09-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Bohaterki łączy pochodzenie z krajów byłego ZSRR i "spełnione" marzenie o emigracji do Ameryki. Ich historie są różne - niektórym trafił się rycerz na białym koniu, innym przewlekle podbite oczy. Część się wzbogaciła, legalnie bądź nie, większość doznała rozczarowania. Wiele potwierdziło stereotypowy wizerunek Rosjanki polującej na męża bogatego męża albo będącej słowiańskim "sex-towarem" eksportowym.
Ale wszystkie cechuje pewność siebie, poczucie własnej wartości i niesamowita zaradność. A także specyficzna mentalność i dość szeroko pojęte poczucie moralności.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski