SEKRETNA WOJNA 3. Z dziejów kontrwywiadu II RP (1914) 1918-1945 (1948)

Sięgając po kolejny tom Sekretnej wojny. Z dziejów kontrwywiadu II RP..., mamy okazję prześledzić aktualny stan badań nad historią polskich służb specjalnych, upowszechnić wiedzę na temat ich dokonań, ale także zapoznać się z niektórymi problemami, przed jakimi stały nasze służby w okresie międzywojennym, m.in. zamachami na ministrów i prezydentów, zamachami na obiekty wojskowe i gmachy użyteczności publicznej, szpiegostwem i dywersją ze strony naszych sąsiadów, nie tylko Niemiec i ZSRS, lecz także ze strony mniejszości narodowych mieszkających na terytorium II RP.

Musiało upłynąć kilkadziesiąt lat, by można było zająć się tą problematyką bez ingerencji cenzury. Trudno więc się dziwić, że działalność Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, kontrwywiadu cywilnego czy Korpusu Ochrony Pogranicza wciąż przyciąga uwagę nie tylko historyków.

Informacje dodatkowe o SEKRETNA WOJNA 3. Z dziejów kontrwywiadu II RP (1914) 1918-1945 (1948):

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2018-09-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę SEKRETNA WOJNA 3. Z dziejów kontrwywiadu II RP (1914) 1918-1945 (1948)

SEKRETNA WOJNA 3. Z dziejów kontrwywiadu II RP (1914) 1918-1945 (1948) - opinie o książce

Młodzi przyrodnicy. W lesie
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. W lesie

Poznawaj leśną przyrodę ze swoją pierwszą książką dla małych odkrywców. Użyj suwaków, by poruszać elementami na każdej stronie. Mnóstwo przyrodniczej...

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 8
Okładka ksiązki - Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 8

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska