Samo Sedno. Inteligencja percepcyjna. Jak mózg tworzy iluzje i złudzenia

Dlaczego podobają nam się produkty reklamowane przez celebrytów? Co sprawia, że z wiekiem wydaje nam się, że czas płynie coraz szybciej? Dlaczego niektórzy sportowcy odnoszą sukces za sukcesem, a inni są skazani na wieczne porażki?

Wciągająca, pełna błyskotliwego humoru lektura, która odkrywa tajemnice ludzkiej percepcji. Dr Brian Boxer Wachler na przykładzie badań naukowych i przykładów z popkultury wyjaśnia, w jaki sposób nasz mózg może zmieniać interpretację własnych doświadczeń, a nawet nimi manipulować.

Aby nauczyć się lepiej interpretować to, co dzieje się wokół nas, i podejmować satysfakcjonujące wybory życiowe, potrzebna jest inteligencja percepcyjna. To właśnie ona pozwala odróżniać prawdę od fikcji, myśleć krytycznie oraz racjonalnie postrzegać świat, nie ulegając iluzjom.

Dzięki lekturze tej książki:

- poznasz neurobiologiczne i psychologiczne podstawy inteligencji percepcyjnej

- dowiesz się, jak postrzeganie świata wpływa na ciało, umysł i zdrowie

- nauczysz się radzić sobie z pułapkami percepcji, by nie ulegać ich wpływom w relacjach

- z pomocą testu określisz swój poziom inteligencji percepcyjnej

- wykorzystasz praktyczne przykłady i wskazówki, by jeszcze lepiej radzić sobie ze złudzeniami, którymi żyjemy jako konsumenci, wyborcy, adresaci reklam, wyznawcy religii i ideologii czy kibice

O książce:

,,Inteligencja percepcyjna pokazuje, w jaki sposób nasz umysł może modyfikować rzeczywistość... Czy zakładanie tej samej pary skarpetek w każdym dziesięcioboju, w którym brałam udział, pomogło mi sięgać po wygraną? Ja tak uważam - a moje indywidualne spojrzenie na >>rzeczywistość

Informacje dodatkowe o Samo Sedno. Inteligencja percepcyjna. Jak mózg tworzy iluzje i złudzenia:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2019-09-11
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: Perceptual Intelligence. The Brains Secret to Seeing Past Illusion, Misperception, and Self-Deception

Tagi: bóg Socjologia i antropologia

Kup książkę Samo Sedno. Inteligencja percepcyjna. Jak mózg tworzy iluzje i złudzenia

Samo Sedno. Inteligencja percepcyjna. Jak mózg tworzy iluzje i złudzenia - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung