Rzeczy. Interesujące rzeczy codziennego użytku, które pomagają naszej planecie

Wszyscy potrzebujemy różnych rzeczy!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd pochodzą twoje rzeczy? Co się z nimi dzieje, gdy przestaną być ci potrzebne? Czy wiesz, że jeśli wyrzucisz stary T-shirt, jego rozkład może zająć 200 lat? Albo że z odchodów słonia można zrobić papier? A plastikowe opakowania z wodorostów?

Wyrusz w podróż dookoła świata i poznaj zadziwiające fakty na temat rzeczy codziennego użytku. Od magicznego tuszu po bezmięsne burgery. Ta książka pełna jest przyprawiających o zawrót głowy faktów i niezwykłych opowieści o niewiarygodnych sposobach, jak ludzie na całym świecie i na przestrzeni historii tworzyli, używali i ponownie wykorzystywali otaczające ich rzeczy.

Madeleine Moate - brytyjska prezenterka telewizyjna, podcasterka, youtuberka i autorka książek dla dzieci. Najbardziej znana jest z programu CBeebies Maddie's Do You Know?, za który otrzymała nagrodę BAFTA w 2017 roku dla najlepszej prezenterki programów dziecięcych.

Informacje dodatkowe o Rzeczy. Interesujące rzeczy codziennego użytku, które pomagają naszej planecie:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2024-07-03
Tytuł oryginału: Stuff

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Rzeczy. Interesujące rzeczy codziennego użytku, które pomagają naszej planecie

Rzeczy. Interesujące rzeczy codziennego użytku, które pomagają naszej planecie - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zwracasz uwagę, skąd pochodzą Twoje rzeczy? Może patrzysz, z czego są produkowane? Interesuje Cię proces ich powstawania? ? Prawda jest taka, że na co dzień korzystamy z wielu przedmiotów, ale nie do końca wiemy, z czego zostały wykonane. Bo przyznaj szczerze, wiedziałeś/-aś, że papier można wykonać z odchodów słonia? O tym i wielu innych faktach możesz przeczytać w książce dla dzieci ,,Rzeczy. Interesujące rzeczy codziennego użytku, które pomagają naszej planecie" autorstwa Maddie Moate.

,,Rzeczy. Interesujące rzeczy codziennego użytku, które pomagają naszej planecie" to książka, która zabiera czytelnika w ekscytującą podróż po najskrytszych zakamarkach Ziemi (a nawet kosmosu) i pozwala mu odkrywać nowe wynalazki oraz poznawać procesy produkcji niektórych rzeczy, które zna z codziennego użytku.

Cała książka napisana jest prostym językiem, idealnie dostosowanym do wieku docelowego odbiorcy. Każda strona opatrzona jest ciekawymi ilustracjami, masą informacji i ciekawostek z całego świata, od których nie można się oderwać. Jest to porządna porcja ekowiedzy, która inspiruje do wykonania projektów i zadań aktywizujących czytelników.

,,Rzeczy. Interesujące rzeczy codziennego użytku, które pomagają naszej planecie" to teoretycznie książka dla dzieci od 6 roku życia. Jednak prawda jest taka, że dorosły także wyniesie z niej wiele wartości, a podczas wspólnego czytania nie będzie się nudzić. Serdecznie POLECAM!

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski