Rozwój niemowlęcia. Gimnastyka ciała i umysłu dla niemowląt

Rozwój niemowlęcia pokazuje rodzicom i opiekunom jak sprawić, żeby każdy cenny moment spędzony z dzieckiem nabrał szczególnej wartości. Pierwsze dwa lata jego życia to idealny czas, żeby zapewnić optymalny rozwój fizyczny i umysłowy poprzez ruch i zabawę. W tym okresie następuje również gwałtowny rozwój zmysłów i odruchów, a także uczuć i procesów myślowych, zachowań społecznych i zdolności językowych. Ten wciągający, łatwy do zrozumienia poradnik ma za zadanie ułatwić rodzicom i opiekunom stymulację dziecka do nauki i rozwoju poprzez wykorzystanie istotnych możliwości pojawiających się na początku życia. Autorka, dr Melodie de Jager, ekspert dziecięcego rozwoju, prezentuje swój system zabaw i ćwiczeń z niemowlęciem wspomagających efektywny i wszechstronny rozwój dziecka. Pomoże Ci on korzystać w pełni z tych niezmiernie ważnych doświadczeń wczesnego życia poprzez gimnastykę ciała i umysłu Twojego niemowlęcia. Rozwój niemowlęcia to inwestycja w przyszłość Twojego dziecka.

Informacje dodatkowe o Rozwój niemowlęcia. Gimnastyka ciała i umysłu dla niemowląt:

Wydawnictwo: K.E.Liber
Data wydania: 2012-09-04
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-60215-93-7

Kup książkę Rozwój niemowlęcia. Gimnastyka ciała i umysłu dla niemowląt

Rozwój niemowlęcia. Gimnastyka ciała i umysłu dla niemowląt - opinie o książce

Książka zawiera sporo medycznych informacji na temat rozwoju ciała i umysłu niemowląt. Pokazuje jak stymulować rozwój dziecka w poszczególnych okresach jego życia i poszczególnych dziedzinach. Moim zdaniem jednak zawiera nieco przesady, czytając ją można odnieść wrażenie, że jeśli nie będziemy wykonywać konkretnych ćwiczeń z dzieckiem to nie rozwiną się poszczególne połączenia w mózgu i funkcje w organizmie.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-05-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023, Miałam,

W książce znajdziemy kilka ćwiczeń, które możemy wykonać w domu z maluszkiem. Jednak dla mnie jest tego trochę mało.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung