Rozwód to jeszcze nie koniec świata

"- Rozwód to jeszcze nie koniec świata - powiedziała łagodnie. - Najważniejsze jest jednak to, że nawet gdy rodzice przestają się kochać wzajemnie, to nie przestają kochać swoich dzieci".

Czy rozwód to dobra sprawa? Zapewne przykra, zwłaszcza dla dzieci, których rodzice się rozstają. Ale czasem nie ma innego wyjścia.

Na przykładzie mieszkańców afrykańskiej sawanny książka porusza trudne tematy jak: rozwód, tolerancja, akceptacja, inność, alimenty, adopcja i patchworkowa rodzina. Małe Lwiątko i jego rodzina przeżywają kryzys, a inne zwierzęta próbują zrozumieć zachodzące u nich zmiany. Czy im się uda? Przekonajcie się sami.

W zamyśle autorki lektura ma pomóc Małym Czytelnikom przebrnąć przez trudne chwile lub pomóc zrozumieć sytuację kolegów. To kolejna bajka terapeutyczna autorki, w której empatia ma kluczowe znaczenie.

Książka napisana na specjalne zamówienie Michała - dzielnego i mądrego chłopca, który zainspirował autorkę i był pierwszym recenzentem.

Informacje dodatkowe o Rozwód to jeszcze nie koniec świata:

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Kup książkę Rozwód to jeszcze nie koniec świata

Rozwód to jeszcze nie koniec świata - opinie o książce

Ostatnio postanowiłam nadrobić zaległości w literaturze dla młodszych czytelników. Dlatego prezentuję Wam jeszcze jedną książkę dla dzieci. Jej Autorką jest Pani Agnieszka Kazała. Piszę o tym nie bez przyczyny. Bowiem ta bajka porusza bardzo trudne tematy. Pozwala dzieciom w przystępny sposób zrozumieć kwestie, które są dla nich trudne. Co zatem znajdziemy w środku książki? Opowiem Wam o tym troszeczkę.

Autorka na przykładzie afrykańskich zwierząt, porusza bardzo ważne kwestie. Małe lwiątko strasznie przeżywa to, co dzieje się między jego rodzicami. Okazało się, że ci postanowili się rozwieść. Jest to dla małego zwierzaka duża krzywda, którą ciężko mu zrozumieć. Jednak z czasem dowiaduje się, co to jest tak naprawdę ten rozwód. Mimo tego, że rodzice już nie mieszkają razem, to jednak wciąż kochają swojego małego synka. Innym zwierzakom trudno jest zrozumieć to, co dzieje się u lwa. Jednak dzięki pomocy swojej nauczycielki - pani Zebry, próbują pojąć zmiany zachodzące w życiu kolegi. Ponadto Pani Agnieszka porusza w tej lekturze również takie tematy jak : adopcja, rodzina patchworkowa czy alimenty. Każdy z tych tematów, zostaje dzieciom umiejętnie wyjaśniony przez ich nauczycielkę. Zwierzaki dowiadują się, że nie ważny jest wygląd czy pochodzenie. Liczy się przede wszystkim spokój i zgoda. Gdy nikt się ze sobą nie kłóci ani nie krzyczy, to świat jest po prostu piękny.

Muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych bajek terapeutycznych, jaką miałam możliwość czytać. Bardzo mnie poruszyła ta historia. Ukazała jak ważne są rozmowy z dziećmi oraz jak umiejętnie przekazać wiedzę o trudnych tematach naszym pociechom. Myślę, że ta lektura może służyć do wielu zajęć biblioterapeutycznych i że doskonale pomożee dzieciom zrozumieć niezrozumiałe dla nich sprawy. Polecam tę pozycję naprawdę z czystym sumieniem. Sądzę, że zarówno mali jak i dorośli czytelnicy wiele wyniosą z tej publikacji. Marzy mi się więcej książek tego typu. Autorce serdecznie gratuluję i dziękuję, że podjęła się takiej tematyki w książce dla dzieci. Przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ / 10 punktów. Współpraca barterowa z Wydawnictwem Literackim Białe Pióro

Michał i UFO
Agnieszka Kazała0
Okładka ksiązki - Michał i UFO

Życie młodego człowieka nie jest łatwe, zwłaszcza gdy woli czytać książki niż grać w piłkę. Misiek, Kędzior i Kiri to fantastyczni chłopcy, którzy cenią...

Bajka o mleku
Agnieszka Kazała0
Okładka ksiązki - Bajka o mleku

Po co nam mleko? Czy musimy kupić krowę, gdy chcemy się dobrze odżywiać?   Młodym rodzicom czasem do głowy wpadają przeróżne pomysły, a to dlatego, że...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;