Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy

Marshall B. Rosenberg, dr filozofii, twórca modelu komunikacji Porozumienia bez Przemocy jest z zawodu psychologiem i mediatorem. Od ponad trzydziestu lat podróżuje po świecie, w rejony dotknięte wojną, jak również do krajów, w których panuje pokój. Rozmawia z ludźmi i przysłuchuje się temu, co mają do powiedzenia. Niniejsza książka opowiada o korzeniach agresji i przemocy. Wyjaśnia przyczyny powstawania nieporozumień, gwałtu i konfliktów, tłumacząc je ograniczaniem lub pominięciem ludzkich potrzeb. Podkreśla, że do życia człowiekowi potrzebne jest nie tylko pożywienie i schronienie, ale również szacunek. Porozumienie bez Przemocy jest czymś więcej niż skuteczną strategią rozmowy. Jest życiową postawą, umożliwiającą tworzenie i aranżowanie sytuacji, w których każdy uczestnik coś zyskuje. Książka jest zapisem rozmowy, którą przeprowadziła z Rosenbergiem Gabriela Seils - mediatorka i trenerka Porozumienia bez Przemocy.

Informacje dodatkowe o Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2024-09-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Konflikte lösen durch gewaltfreie Kommunikation

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty Psychologia popularna

Kup książkę Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy

Marshall B. Rosenberg0
Okładka ksiązki - W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji

Oto zbiór ostatnich pism Marshalla B. Rosenberga, jednego z największych nauczycieli naszych czasów, który wbrew wszechobecnej przemocy na świecie konsekwentnie...

Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez Przemocy.
Marshall B. Rosenberg 0
Okładka ksiązki - Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez Przemocy.

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz