Rozważny inwestor. Wydanie II zaktualizowane

Zarabianie przez inwestowanie

Każdy z nas od czasu do czasu dysponuje niewielkim chociaż nadmiarem gotówki. Zwykle zastanawiamy się wtedy, co zrobić z tymi pieniędzmi. Spełnić chwilową zachciankę, wyjechać na krótkie wakacje, kupić wymarzony gadżet, a może zainwestować, by mieć zapas na emeryturę lub na moment, w którym gotówki będzie zdecydowanie za mało? Ten ostatni wybór wydaje się bardzo rozsądny. Pojawia się tylko jeden problem: jak to zrobić skutecznie, czyli tak, by nasze pieniądze faktycznie mnożyły się, zamiast wyparować w efekcie nietrafionych wyborów inwestycyjnych.

Rozważny inwestor to książka napisana właśnie dla Ciebie - osoby, która planuje pomnażać swoje pieniądze. Znajdziesz w niej odpowiedź na pierwsze, podstawowe pytanie: "Dlaczego tracimy, chociaż nienawidzimy ponoszenia strat?". Autor pomoże Ci przełamać opory przed podejmowaniem niezbędnych decyzji inwestycyjnych i zaproponuje kilka strategii: prostych, logicznych i zrozumiałych, dostosowanych do Twojego określonego, indywidualnego celu. Maciej Rogala w drugim wydaniu książki wprowadził niezbędne aktualizacje i wydłużył rozdział poświęcony planowaniu emerytalnemu. Bardziej szczegółowo opisał też mechanizmy Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE) oraz Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego.

Nie musisz zostać milionerem. Jednak możesz i powinieneś przestać tracić.

Maciej Rogala zajmuje się edukacją inwestycyjną i emerytalną. Prowadzi szkolenia dla pracowników instytucji finansowych i pomaga pracodawcom w uruchamianiu pracowniczych programów emerytalnych. Z rynkiem funduszy inwestycyjnych jest związany od 1994 roku. Obecnie prowadzi firmę szkoleniową Edinem (Edukacja Inwestycyjna i Emerytalna) - www.edinem.com.

Informacje dodatkowe o Rozważny inwestor. Wydanie II zaktualizowane:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2013-03-22
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Rozważny inwestor. Wydanie II zaktualizowane

Rozważny inwestor. Wydanie II zaktualizowane - opinie o książce

Otwarte fundusze inwestycyjne. Zasady są proste
Maciej Rogala0
Okładka ksiązki - Otwarte fundusze inwestycyjne. Zasady są proste

Czy fundusz inwestycyjny jest ofertą dla Ciebie? Sprawdź to, zanim powierzysz mu pieniądze... * Oceń fundusz inwestycyjny pod kątem swoich potrzeb i...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung