reklama

Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka w sześciu odsłonach

Każde spotkanie z Jezusem jest wyjątkowe

,,Ostatnia godzina" to czas, w którym Chrystus stopniowo zbliżał się do chwili swojej śmierci, czas odmierzany wskazówkami kolejnych dni Wielkiego Tygodnia. To również moment wyjątkowych spotkań i rozmów . z: Marią z Betanii, Piotrem, Judaszem czy Dobrym Łotrem. W swojej książce ojciec Maciej Biskup OP pokazuje, że ta ,,godzina" nie jest zależna od ludzkiego czasu, że trwa, dlatego również my możemy wejść w dialog z Panem.

Historia paschalna jest niczym lustro naszego życia. W nim odbija się nasza własna historia... Dramat Wielkiego Tygodnia rozgrywa się pośrodku ludzkich dramatów, w których, jak pisał ks. Józef Tischner, ,,dobro i zło nie stoją daleko od siebie, jak w królestwie pojęć, lecz splatają się we wspólnym czasie, we wspólnej przestrzeni, w jednym i tym samym człowieku".

Dzięki tekstom ojca Biskupa czytelnik przekona się, że ma szansę spotkać Boga w intensywności Jego obecności ,,tu i teraz" - dać się Mu objąć, doświadczyć pokoju, przebaczenia i czułości miłosierdzia.

Maciej Biskup (ur. 1972), dominikanin. Obecnie jest przeorem w klasztorze w Łodzi, kaznodzieją. Zaangażowany w dialog ekumeniczny oraz w dialog z judaizmem. W Wydawnictwie WAM opublikował Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła.

Informacje dodatkowe o Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka w sześciu odsłonach:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2023-03-01
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: Beletrystyka - religia i duchowość

Kup książkę Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka w sześciu odsłonach

Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka w sześciu odsłonach - opinie o książce

Rozmowy pierwszego dnia. W kierunku sensu i odczuwania
Maciej Biskup OP0
Okładka ksiązki - Rozmowy pierwszego dnia. W kierunku sensu i odczuwania

Dołącz do rozmowy, która trwa Kobieta, z której wypędzono siedem złych duchów; apostoł, który zaparł się Mistrza; uczeń, który zwątpił oraz fanatyk gotów...

Sztuka uważności
Maciej Biskup OP0
Okładka ksiązki - Sztuka uważności

Klucz do szczęścia, pokoju wewnętrznego oraz do odzyskania smaku tego, co na co dzień robisz, kryje się w uważności Codzienność pełna obowiązków i zadań...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski