reklama

Rozkaz nr 00485. Antypolska operacja NKWD na sowieckiej Ukrainie 1937–1938

„Rozkaz nr 00485. Antypolska operacja NKWD na sowieckiej Ukrainie 1937–1938” składa się z 16 plansz, na których przedstawione zostały losy osób represjonowanych w ramach operacji antypolskiej, przeprowadzonej przez NKWD w Związku Sowieckim w latach 1937–1938. W ramach operacji aresztowano ponad 143 tys. osób, spośród których co najmniej 111 tys. skazano na karę śmierci. Blisko 30 tys. Polaków zesłano do łagrów. Na Ukrainie, gdzie znajdowało się największe skupisko ludności polskiej w ZSRS, osądzono 55 928 Polaków, z których 47 327 zamordowano.

Informacje dodatkowe o Rozkaz nr 00485. Antypolska operacja NKWD na sowieckiej Ukrainie 1937–1938:

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: brak

Kup książkę Rozkaz nr 00485. Antypolska operacja NKWD na sowieckiej Ukrainie 1937–1938

Rozkaz nr 00485. Antypolska operacja NKWD na sowieckiej Ukrainie 1937–1938 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2019-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (75) książki 2019, Miałam, Historyczne,

Książka dwujęzyczna po polsku i ukraińsku. Zawiera historię kilku osób aresztowanych i wywiezionych do obozów lub skazanych na śmierć za czasów sowieckich. Raczej jako ciekawostka dla entuzjastów tematu.

Kaczorro
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki - Kaczorro

Kto pomoże biednym?Kto wyzwoli uciśnionych?Kto pokona chciwych łotrów? To dzielny Kaczorro – mściciel-pocieszyciel!...

Marvel: Co by było, gdyby?
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki - Marvel: Co by było, gdyby?

Wszechświat Marvela jest miejscem nieskończonych możliwości! Odkryjmy kilka niesamowitych historii, w których losy bohaterów w pewnym momencie potoczyły...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung