reklama

Rozdzielone. Pierwszy wymiar

Tom 1 cyklu Rozdzielone

Trylogia "Rozdzielone"
Co by się stało, gdyby ludzie kontrolowali swoje umysły w stu procentach?
Do czego mogą doprowadzić podróże w czasie i między wymiarami?
W jaki sposób nieograniczony rozwój technologii może wpłynąć na ludzkość?
Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w trylogii Rozdzielone, gdzie dwa wymiary rzeczywistości niemal identyczne wzajemnie się przenikają dzięki pewnej paranormalnej zdolności.
Pierwszy wymiar Tom I

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, Ada Maj uczennica Elitarnej Szkoły Dębu otrzymuje list z zaproszeniem na spotkanie z ojcem. Podczas podróży autobusem w ustalone miejsce dochodzi do dziwnego zdarzenia. Wszyscy pasażerowie tracą świadomość na dziesięć minut. Dziewczyna trafia do innego wymiaru, świata niemal identycznego do jej własnego, ale z najbliższymi łączą ją zupełnie odmienne relacje.
Ada spotyka Maksa chłopaka z przyszłości, który jeździ niewidzialnym, lewitującym samochodem oraz Arinę, która ma dar ujrzenia bliskiej przyszłości i posiada zdolność widzenia ludzkich emocji w postaci kolorowych łun. We trójkę wkraczają do Groty bazy badawczej we wnętrzu wzgórza, gdzie trwa tajny eksperyment. Okazuje się, że całe życie Ady było z nim związane.

Informacje dodatkowe o Rozdzielone. Pierwszy wymiar:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2021 (data przybliżona)

Kup książkę Rozdzielone. Pierwszy wymiar

Rozdzielone. Pierwszy wymiar - opinie o książce

Avatar użytkownika - annaniezgodka
annaniezgodka
Przeczytane:2023-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Przede wszystkim potrzebowali do tego planu. Być może istniał cień szansy, że nie dopuszczą do kontynuowania eksperymentu z udziałem Adriany. W tej chwili nie było nic ważniejszego."

Przyznam szczerze, że początek wprawiał mnie w zagubienie. Nie mogłam się odnaleźć, chwilę mi zajmowało dojście kto jest kim i gdzie, jednak sama fascynacja innym wymiarem, podróżami w czasie, eksperymentem, który się odbywał była tak silna, że wgłębiałam się w tę historię z całym oddaniem i w końcu wszystko składało się w spójną całość.

Autor stworzył opowieść, która jest niemal namacalna w rzeczywistości. I choć dodał tu elementy science-fiction, telepatię i widzenie niedalekiej przyszłości to mam wrażenie, że nasz świat właśnie do tego dąży - z jednej strony chcielibyśmy być nieśmiertelni, a z drugiej dążymy do zagłady świata. To jest tak nierealne, że aż możliwe. A wiadomo, że ludzki mózg ma ogrom możliwości, z których nie umiemy jeszcze korzystać.

Od jednego zdarzenia zależy czy świat ogarnie zagłada. Czy chłopak z przyszłości zmieni bieg wydarzeń i uratuje świat, któremu grozi zagłada?

"Rozdzielone. Pierwszy wymiar" zapadnie mi na długo w pamięć. Była czymś nowym, wnoszącym świeżość w mój czytelniczy świat. Poza tym jej nieszablonowość sprawiła, że co chwilę byłam czymś zaskoczona!

A sami bohaterowie? Oprócz Adriany jest tu jeszcze kilka ważnych postaci, jednak najbardziej w pamięć zapadła mi Arina, która widzi ludzkie emocje w postaci łun, może też zobaczyć przyszłość, otworzyć przejście do innego wymiaru, ale ma też pewien sekret, który chcę odkryć.

Polecam, bo to naprawdę genialna historia pełna sekretów i niespodziewanych zwrotów akcji.

📚 "Pierwsze jęzory ognia zaczęły spowijać drzewa, które rosły w zasięgu jego wzroku. Ruszył, dodając gazu. W miejscu, gdzie kopuła Groty stykała się z gruntem, wcisnął przycisk odsyłacza. W tym czasie ogień dosięgnął plazmy. Zamknął powieki."

🔖Wyobrażacie sobie co by było, gdyby człowiek miał możliwość podróżowania w czasie? Z pewnością miałoby to wiele swoich zalet. Każdy popełniony błąd czy bolesne wydarzenie dałoby się odwrócić. Być może wystarczyłaby tylko niewielka ingerencja w przeszłość i byłoby już po sprawie. Co jednak, jeśli to wszystko wymknęłoby się spod kontroli, a władza nad czasem dostałaby się w niepowołane ręce?

📚 Kamil Kozieł w książce "Rozdzielone. Pierwszy wymiar" przedstawia nam swoją wizję przyszłości, w której podróże w czasie i między wymiarami przestają już być dla człowieka jakimkolwiek problemem. Rozwój technologii powoduje, że ludziom do głowy zaczynają przychodzić rozmaite pomysły, a ich niezamierzone skutki mogą doprowadzić do katastrofy czy nawet do końca świata.

🔖Ada Maj to uczennica Elitarnej Szkoły Dębu, do której mogą uczęszczać tylko najwybitniejsi uczniowie w okolicy. Pewnego dnia dostaje tajemniczy list, w którym ojciec, którego tak naprawdę nigdy nie poznała, zaprasza ją na spotkanie. Podczas podróży autobusem dochodzi jednak do dość niecodziennego zdarzenia. Wszyscy pasażerowie wraz z Adą tracą świadomość w wyniku oślepiającego światła. Od tego momentu dziewczyna znajduje się już w innym wymiarze. Wszystko wygląda tak samo, jednak z rodziną i znajomymi łączą ją całkiem inne relacje.

Jeśli chodzi o bohaterów książki, to trzeba przyznać, że są naprawdę zróżnicowani pod względem charakteru jak i umiejętności. Ada spotyka bowiem na swojej drodze wiele ciekawych osób, które decydują się pomóc jej wrócić do właściwej strony wymiaru. Dane jest nam poznać Maksa - chłopaka, który przybywa z przyszłości lewitującym samochodem i za wszelką cenę stara się nie dopuścić do nadchodzącej zagłady, czy też Arinę, która ma zdolność do rozróżniania ludzkich emocji w postaci kolorowych łun.

Świat przedstawiony wykreowany przez autora jest dość intrygujący i ciekawy. Istnieją dwa wymiary, a jedyne co je różni to główna bohaterka Ada, która jest w nich całkiem inną osobą pod względem charakteru, jak i wizerunku. Wraz z Maksem i Ariną dziewczyna dociera do niezwykłego miejsca - Groty. To tajna baza badawcza, w której dzieją się niezwykłe, jak i na swój sposób okrutne rzeczy.

Kolejne rozdziały książki "Rozdzielone" to podróż czytelnika przez różnorakie wymiary i czasoprzestrzeń wraz z główną bohaterką Adą. Autor dzieli bowiem książkę na rozdziały rozgrywające się po lewej, prawej lub obu stronach świata. Dzięki temu na samym początku mamy możliwość zobaczyć Adę i jej dwie odmienne osobowości po każdej ze stron oraz co dzieje się w przyszłości, do której nie chce dopuścić Maks.

Myślę, że książka " Rozdzielone. Pierwszy wymiar" powinna spodobać się fanom science-fiction i nie tylko. Myślę, że kierowana jest głównie do młodzieży, ale mam wrażenie, że historia w niej zawarta powinna spodobać się każdemu, niezależnie od wieku. Wiele zwrotów akcji i nowych wątków pojawiających się podczas czytania sprawiło, że nie mogłam się od niej oderwać i jak najszybciej chciałam dowiedzieć się co wydarzy się dalej.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

Drugi czas
Kamil Kozieł 0
Okładka ksiązki - Drugi czas

Prawie dziesięć lat po eksplozji w Grocie – tajnej bazie badawczej, w której powstawało lekarstwo na śmierć – życie toczy się zgoła normalnie...

Trzecie przejście
Kamil Kozieł0
Okładka ksiązki - Trzecie przejście

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Czas już pokazał, że każdy moment życia, w którym Ada się znalazła, wpłynął na otaczającą ją rzeczywistość. Ale...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski