Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew

Ta elegancko wydana książka do kolorowania zawiera barwne ilustracje roślin kwitnących, zaczerpnięte z archiwum „Curtis’s Botanical Magazine” – najstarszego i najbardziej szanowanego czasopisma botanicznego, wydawanego przez Królewski Ogród Botaniczny w Kew w Wielkiej Brytanii.

Książka do kolorowania zawiera 44 unikalne akwarele wraz z czarno-białymi litografiami, dzięki którym pasjonaci będą mogli wypróbować swoje zdolności malarskie. Te tworzone z natury obrazy pozwalają dostrzec bogactwo szczegółów, barw i odcieni roślin w ich naturalnym środowisku. Niech zainspirują cię do wiernego odtwarzania ich rzeczywistego wyglądu i odkrywania różnorodności form botanicznych.

To prawdziwa skarbnica ilustracji, która zapewni godziny rozrywki każdemu miłośnikowi przyrody.

Informacje dodatkowe o Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew:

Wydawnictwo: Vesper
Data wydania: 2015-08-12
Kategoria: Hobby
ISBN: 978837731-214-8

Kup książkę Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew

Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew - opinie o książce

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Kto powiedział, że kolorować mogą tylko dzieci, otóż nikt, tak się składa, że z kolorowaniem jest jak ze śpiewaniem, każdy może, zupełnie jak w tej piosence ,,jeden lepiej drugi gorzej". Szał kolorowania antystresowego trwa w najlepsze i nie wzbraniajmy się przed tym, jeżeli macie ochotę pobawić się kredkami, mazakami czy cienkopisami to zróbcie to, każdemu od życia należy się troszeczkę przyjemności, a jeżeli kolorowanie sprawia wam radość to dlaczego nie mielibyście sięgnąć po antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Świat dosłownie oszalał na punkcie kolorowanek antystresowych, wydawnictwa co rusz prezentują kolejne nowości, możecie w nich znaleźć motywy kwiatowe, zwierzęce, tatuaże, ze świata mody i wiele, wiele innych, mniej lub bardziej skomplikowanych wzorów. Dzisiaj zaprezentuję Wam kolorowankę, która w ostatnim czasie jest dosyć popularna. ,,Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew" nie są takimi zwykłymi kolorowankami, a to przez to, że autor w pewnym sensie narzucił nam jak mamy kolorować przedstawione szkice. Z jednej strony możecie pomyśleć, no ale jak to, przecież kolorowanie ma mnie bawić, nie lubię jak ktoś mnie do czegoś zmusza. Racja! Jednak rośliny pokazane w tejże kolorowance nie są zmyślonymi wzorami, a konkretnymi roślinami, które możecie spotkać w życiu, dlatego dobór barw jest w pełni uzasadniony. Jednak nikt Was do niczego przecież nie zmusza i jeżeli chcecie pokolorować lilię na czerwono i sprawi Wam to przyjemność, to zróbcie to i już. Może przejdę do konkretów i przedstawię wam jak kolorowanka prezentuje się wizualnie i technicznie. Otóż oprawa graficzna jest starannie dopracowana i z pewnością przyciągnie wzrok potencjalnego odbiorcy. Kolorowanki zostały wydrukowane na papierze o wysokiej gramaturze. Grafika zachwyca, a ilustracje są wykonane bardzo starannie. W kolorowance znajdziemy 44 szkice do samodzielnego pokolorowania, oraz drugie tyle, które służą nam przykładem. Książka jest szyta, jednak w niczym to nie przeszkadza, bowiem doskonale można ją rozłożyć, a szkice umieszczone są w centralnej części strony. Jeżeli chodzi o to, czym kolorować tę kolorowankę, to przyznaję, nie próbowałam niczym innym jak samymi kredkami, ale tylko dlatego, że nie mam dużego wyboru kolorystycznego z mazaków czy cienkopisów, jednak wydaje mi się, że śmiało możecie sięgnąć po coś ,,mocniejszego" i nic nie powinno przebijać na drugą stronę. Jedyne co mi brakuje, to sztywnej podkładki umieszczonej na końcu książki, która ułatwia kolorowanie. Kolorowanie to naprawdę przyjemna czynność, która pozwala oderwać się myślami od problemów dnia codziennego, co więcej zrelaksujecie się i miło spędzicie z nimi czas. Dodatkowo rozwijają waszą kreatywność, zdolności manualne i pobudzają do myślenia. Te czarno białe ilustracje wręcz domagają się aby obudzić je do życia. Jestem osobą, która od zawsze lubiła kolorować, dlatego cieszę się, że ,,Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew" trafiły w moje ręce. Książka jest dopracowana i przemyślana. Zachęcam Was do sięgnięcia po te kolorowanki, dzięki pokolorowaniu ilustracji stworzycie własny ,,Zielnik". Polecam z pewnością nie pożałujecie.
Najpiękniejsza historia szczęścia
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Najpiękniejsza historia szczęścia

Czy możemy sobie wyobrazić jakąś receptę na szczęście? Czy szczęście wiąże się z bogactwem, osobistym sukcesem, zdrowiem, nadzieją na przyszłość, a więc...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski