reklama

Roślinna kuchnia miłości. Gotuj, jedz, kochaj

Otwórz się na obfitość Natury i ciesz zmysłową kuchnią roślinną.

Pragniesz dobrego i wartościowego jedzenia? Uwielbiasz spędzać czas na posiłkach z ukochanymi ludźmi, celebrując bliskość? Ważne jest dla ciebie życie w zgodzie z naturą? Jesteś w dobrym miejscu, zapraszamy do stołu.

Roślinna kuchnia może być pełna smaku, uwodzicielska i rozgrzewająca serce. Spróbuj!

Dieta roślinna jest przyjazna planecie, gdyż w mniejszym stopniu niż ta tradycyjna wyczerpuje zasoby naturalne i niszczy środowisko. A przy tym jest niezwykle wartościowa. Warzywa, owoce, rośliny strączkowe, pełnoziarniste kasze, orzechy oraz pestki to doskonały pokarm i źródło cennych dla naszego organizmu witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Nie wspominając już o źródle rozkosznych doznań kulinarnych.

Ida Kulawik, autorka bloga Veganbanda i Katarzyna Czarnecka proponują 100 smakowitych, cieszących oczy, język i duszę przepisów na wszystkie pory roku, a Katarzyna Cichoń z pasją je fotografuje. Od pożywnych śniadań przez aromatyczne, zawiesiste zupy aż po wyrafinowane desery z czekoladą i owocami - każdego dnia ty i twoi bliscy możecie zasmakować czegoś niezwykłego.

Jak powiadają Autorki we wstępie: ,,Eksperymentujmy, bawmy się gotowaniem i jedzeniem, przełamujmy swoje przyzwyczajenia i próbujmy nowych składników! I -- co najważniejsze, dajmy szansę roślinom -- pokarmom miłości."

Największym wrogiem przyjemności są rutyna i monotonia. Z tą książką już nigdy ci one nie grożą!

Informacje dodatkowe o Roślinna kuchnia miłości. Gotuj, jedz, kochaj:

Roślinna kuchnia miłości. Gotuj, jedz, kochaj - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewelinanour
ewelinanour
Przeczytane:2021-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nasza kuchnia w większości jest kuchnią marokańską, dania kuchni arabskiej to u nas must have,lubimy też kuchnię hiszpańską czy owoce morza. Razem z mężem nie jesteśmy wege ale dania bez mięsne w naszym menu, przeplatamy bardzo często w ciągu tygodnia.
Książka "Roślinna Kuchnia Miłośći. Gotuj,jedz, kochaj" nie jest zwykłym cookbookiem z przepisami.
Pomiędzy aż 100 przepisami, autorki podzieliły się z odbiorcą swoimi kadrami z życia. Znajdziemy tu inspiracje do bliskości z naturą, do miłości i szacunku do niej.
Część wizualna jest bardzo dopracowana a zdjęcia tak apetyczne, że aż chce się jeść!
Przepisy zostały tak opracowane, że nawet laik w kuchni sobie bez problemu z nimi poradzi. Składniki potrzebne do ich wykonania znajdziemy w każdym sklepie. Moje serce skradły przepisy z kuchni orientalnej w innym wydaniu m.in hummus i tu uwaga - w wersji na słodko, czekoladowy z owocami, Muhamarra ze świeżymi warzywami, Turecki Menemen z awokado i czarną solą czy Falafele na paście z dyni.
W treści znajdziemy też wzmiankę o marokańskim jedzeniu rękoma, ten temat poruszałam też na profilu a także porady, afrodyzjaki w kuchni, sposoby na praktykę wdzięczności i tu cytat: "Odczuwanie wdzięczności to magiczna umiejętność,która pozwala wyzbyć się egocentryzmu".
Kategorie przepisów są zróżnicowane od deserów, po koktajle owocowe, drinki, bubble tea, kawę np. różane latte, dania główne a to wszystko to mix różnych kuchni świata w wersji healthy, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Recenzja Nourslimah

Odpowiedź Hiobowi