Rosie Frost i Królowa Sokołów

Odważ się dokonać takiego wyboru, który budzi w tobie najgłębszy lęk.

Trzynastoletnia Rosie Frost zostaje wyrwana z lekcji i poinformowana o śmierci matki. Jeszcze tego samego dnia leci helikopterem do elitarnej szkoły Heverbridge, w której ma się odtąd kształcić. To historyczne dla Anglii i tajemnicze miejsce, położone na wyspie-rezerwacie przyrody. Obecnie zarządza nim jednak podły i dwulicowy pan Hemlock, dla którego liczą się wyłącznie prywatne interesy, a nie dobro szkoły, jej wychowanków czy wyspiarskiej fauny i flory. Wkrótce Rosie odkrywa, że to przed nią stoi misja zdemaskowania oszustw Hemlocka, odkrycia prawdy o zniknięciu jej matki, a także poznania sekretu własnej tożsamości. A wszystko zacznie się od słynnych Igrzysk Królowej Sokołów...

Informacje dodatkowe o Rosie Frost i Królowa Sokołów:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Rosie Frost and princess of Falcon

Kup książkę Rosie Frost i Królowa Sokołów

Rosie Frost i Królowa Sokołów - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2024-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2024r.,

Po przeczytaniu tej książki mogłabym zrobić wielgachny plakat z napisem KOCHAM CIEBIE ROSIE FROST i machać pod oknami szkoły, do której uczęszczała nasza bohaterka. Książka z cudownym morałem i mam ogromną nadzieję, że będzie kolejny tom!? Błagam ja chcę Rosie :p. Wracając do książki to mocno polecam każdemu rodzicowi sprawić te pozycje dla swojej (nie tylko swojej) latorośli, ponieważ uczy czegoś dobrego jak np. zawsze walczyć do końca, wiary w siebie, współpracy, determinacji, ale przede wszystkim walka ze swoimi lękami etc.

Nasza Rosie jak przeczytasz na początku jest zwykłą trzynastolatką uwielbiającą czytać, pisać piosenki itp. ale co zrobić, jak żyć, kiedy Świat i wszystko, co z nim związane jest na przekór nam? Wyśmiewana przez rówieśników, lecz o tym więcej przeczytacie już sami, nagła śmierć mamy, brak wytłumaczenia w tej sprawie, zmiana miejsca zamieszkania też bez wytłumaczenia, dlaczego itp. Nie martwcie się to nie spojler, bo to wszystko jest na początku lektury, zmiana miejsca zamieszkania, szkoły, znajomych do tego pewna szkatułka, która skrywa pewną informację, tajemnice i wiele innych spraw, z którymi przyjdzie się zmierzyć naszej Rosie.

Moim ulubionym, ale też drastycznym momentem są Igrzyska. Walka o wygraną, walka z własnymi lękami to jedno ze zmagań, jakie stawiają przed uczestnikami konkurencje. U każdego z nas są/były osoby, które nam kibicują, ale też są takie, które wydawałoby się czerpią radość z tego, że mogą nas zgnębić. Prawda? Jaka jest wasza reakcja na takie osoby? Nie jesteście im dłużne i też odwdzięczacie się tym samym, czy może idziecie drogą, że lepiej takie osoby omijać szerokim murem? Pod tym względem Rosie mocno mnie zaskoczyła, bo mogłoby wydawać się, że wybierze jedną drogę, a wybrała całkiem co innego. Wybaczcie za zagadkowe pisanie, ale nie chce zdradzać fabuły i pozbawiać was radości z poznania tej książki. Oczywiście znajdziemy tutaj też pewne tajemnice, które wyjdą na jaw.

Książka skierowana jest do młodzieży, ale uważam, że i dorosłemu czytelnikowi nie zaszkodzi przeczytać, a wręcz przeciwnie może przypomni jak powinno się zachowywać itp. Kolejnym moim zdziwieniem/szokiem jest fakt, że książkę napisała była członkini zespołu Spice Girls Prawda?!!! No tego to i wy byście nie wymyślili. :D Z całego serca zachęcam was do poznania tej książki, a może nawet sprezentowania komuś innemu.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-05-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Mamy rok 1563, w którym to królowa Elżbieta, córka Anny Boleyn wraca na dwór. Otwiera szkołę Heverbridge.

Teraźniejszość:

Poznajemy trzynastoletnią Rosie Frost, która odrzucana jest przez grupę. Rówieśnicy śmieją się z niej lub robią psikusy. Dziewczyna znajduje ukojenie wysyłając mamie sms z emotką ananasa. Pewnego dnia takie sms-y zanikają. Jej mama umarła. Rosie zostaje przeniesiona do szkoły na wyspie Heliotropia. Tej samej, którą przed wiekami założyła królowa Elżbieta. Szkołą zarządza pan Hemlock, który bardziej dba o własne interesy niż o dobro uczniów. Rosie ma do wykonania misję. Ujawnić oszustwa bezwzględnego Hemlocka i dowiedzieć się co stało się z jej matką. Dziewczyna dowie się również kim tak naprawdę jest.

Książka przeznaczona jest dzieci od 9 do 12 lat, ale myślę, że starsi czytelniczy również dadzą się porwać przygodą jakie spotkały Rosie. Autorką książki jest Geri Halliwell-Horner - gwiazda zespołu Spice Girls. Autorka wspaniale wykreowała główną bohaterkę. Z jednej strony była trochę wycofana i samotna, ale z drugiej strony świetnie radziła sobie z przeciwieństwami losu. Jej przygody dostarczyły mi wielu emocji.

Akcja książki jest dość dynamiczna. Cały czas coś się dzieje i nie ma mowy o nudzie. Spotkanie ducha Anny Boleyn, Igrzyska Królowej Sokołów, rozwiązywanie zadań i zagadek... To wszystko czeka czytelnika.

Książka należy do tych mądrych książek. Ukazuje dzieciom problem z zagrożonymi gatunkami. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie.

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;