Ratujmy naszą planetę. Lasy

Czy wiesz, że Twoje wybory mają znaczenie i Ty też możesz zmienić świat?
Czy chcesz zmienić go na lepsze?
Jeśli tak, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Dowiesz się z niej, co to jest wylesianie i jak jemu zapobiegać. Poznasz niesamowite rozwiązania pomagające chronić lasy: od działań biologów i ekologów, po niezwykłe wynalazki, jak roboty służące do sadzenia drzew.
Z książki dowiadujemy się, jakie są rodzaje lasów, kim są ich mieszkańcy, dlaczego lasy są tak cenne dla naszej planety. Następnie zapoznajemy się ze zjawiskiem wylesiania, z jego przyczynami i skutkami, by w końcu dowiedzieć się, co może zrobić każdy z nas, by chronić lasy i w jaki sposób nasze codzienne wybory i przyzwyczajenia mogą pomóc chronić to bezcenne bogactwo.

Kluczowym tematem książki jest ochrona lasów i uświadomienie wszystkim, jak ważna jest to kwestia w obecnych czasach. Dowiecie się, jakie są przyczyny i skutki wylesiania, jak wycinanie drzew wpływa na klimat Ziemi, czym jest zrównoważone rolnictwo i jak kupować odpowiedzialnie, aby chronić lasy. Poznacie niesamowite rozwiązania, które mogą pomóc przetrwać lasom na całym świecie: od działań biologów i ekologów, po niezwykłe wynalazki, jak roboty służące do sadzenia drzew.

Pamiętajcie, Wasze wybory mają znaczenie. Ty też możesz zmienić świat!

Informacje dodatkowe o Ratujmy naszą planetę. Lasy:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Ratujmy naszą planetę. Lasy - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Recepta na lepszą, zdrowszą i piękniejszą przyszłość

Duży format, twarda okładka, niezliczone ilustracje, mnóstwo informacji, przykładów do naśladowania oraz inspiracji, to krótkie podsumowanie książki "Ratujmy naszą planetę. Lasy" Jess French, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.

Na samym początku znajdujemy wyjaśnienie, dlaczego lasy są takie wyjątkowe i niezwykle ważne. Dalsza treść jest podzielona na pięć rozdziałów, z których kolejno dowiadujemy się o:

rodzajach lasów i co je łączy:
"Każdy las to wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce. Nie ma dwóch takich samych lasów, dlatego wszystkie są bezcenne. Czy jest coś, co łączy wszystkie lasy? Niestety tak. To groźba wylesienia." przyczynach wylesiania, skutkach wylesiania, sposobach przeciwdziałania temu zjawisku, możliwości ochrony lasów dzięki naszym postawom i działaniom.

Poruszony w publikacji temat jest niezwykle ważny szczególnie w kontekście nadchodzących lat. Przedstawione informacje skłaniają do mniej egoistycznego spojrzenia na naszą planetę oraz do odpowiedzialnego gospodarowania tym, co mamy do dyspozycji. Za najbardziej wartościowe uważam praktyczne wskazówki na temat tego, co sami możemy zrobić, by wspomóc lasy. Warto zapamiętać, że
"Możemy chronić przyrodę albo jej szkodzić. Im więcej zwykłych ludzi zdecyduje się działać dla dobra Ziemi, tym wspanialszych rzeczy uda nam się dokonać."
Na szczególną uwagę zasługują również strony poświęcone temu, kto (oprócz naukowców, specjalistów od technologii, organizatorów akcji społecznych, a nawet artystów) i w jaki sposób może pomagać w walce z wylesianiem.

Publikacja jest rekomendowana dla wieku 9+, ale nawet czterolatki są w stanie sporo zrozumieć z tej książki, a kolorowe ilustracje dodatkowo przyciągają uwagę i prowokują liczne pytania. Moim zdaniem to nie jest lektura, którą powinno się przeczytać od razu w całości. Zawarte w niej informacje warto dozować mniejszymi porcjami, co z pewnością pozwoli lepiej zrozumieć powagę problemu, jakim jest wylesianie, a dodatkowo da czas na refleksje.

Uwielbiam książki dostarczające sporej dawki wiedzy, a do tego zawierające ważne przesłania i pewnego rodzaju "receptę". "Ratujmy naszą planetę. Lasy" to jedna z takich pozycji.

Dodam jeszcze, że zgodnie z informacją na okładce "Książkę wydrukowano na papierze wytworzonym z materiałów pochodzących z dobrze zarządzanych lasów posiadających certyfikat FSC® i innych kontrolowanych źródeł","Kupując tę książkę, wspierasz Fundację LAS NA ZAWSZE!(...)".

Ratujmy zwierzęta
Jess French0
Okładka ksiązki - Ratujmy zwierzęta

Idealna książka dla miłośników zwierząt w każdym wieku. Potężne tygrysy i maleńkie pszczoły, hałaśliwe lemury indrisy i łagodne zielone żółwie - to...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka