Rama II

Po raz pierwszy w Polsce kompletne, poprawione i uzupełnione wydanie drugiego tomu klasycznej serii SF.

Blisko siedemdziesiąt lat po wizycie Ramy Excalibur, olbrzymi generator sygnałów radarowych, wykrywa następny statek Obcych. Ludzkość, która dopiero co wyszła z Wielkiego Chaosu i wznowiła programy kosmiczne, znów staje przed szansą poznania innych istot. Mimo długotrwałych przygotowań misja zaczyna się źle. Kosmonauci kontynuują prace, jednak walczą nie tylko z trudnościami, jakich nastręcza obca cywilizacja, ale także z bagażem typowych ludzkich słabości.

Informacje dodatkowe o Rama II:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-10-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

RAMA WRACA

Więc tak. Seria ,,Wehikuł czasu" znakomita jest, tyle w temacie. No ale dwa wydawane w jej ramach cykle to w ogóle taki top dla mnie - ,,Odyseja kosmiczna", która właśnie dobiegła końca była pierwszym z nich, drugim bez dwóch zdań jest ,,Rama", też od tego samego autora, Clarke'a zresztą. Pierwszy tom okazał się perełką, dwójka już jest nieco słabsza, bo Calrke porzucił pisanie serii samodzielnie, oddając ją głównie w ręce Gentry'ego Lee, ale nadal nie rezygnując z prowadzenia tematu. I nadal dodając tyle od siebie, by po prostu świetnie było.

Niemal wiek po pierwszym spotkaniu z Ramą, tym razem ludzie spodziewają się powrotu kosmitów. I tym razem, kiedy ci wracają, są gotowi. Kolejna ekipa rusza więc w kosmos by zbadać Ramę i odkryć jej sekrety i...

Avatar użytkownika - danutka
danutka