Rada Ministrów

Rada Ministrów to niewątpliwie centrum władzy państwowej, z którego wychodzą inicjatywy prawodawcze będące realizacją strategii rozwojowych państwa. W demokratycznym państwie prawnym wszelka postać władzy ujęta być musi w ramy ustawowe. Rząd w swej działalności ustawy z tego zakresu musi inicjować dla zalegalizowania swych rozległych zadań.Grono siedmiu doświadczonych autorów z pięciu ośrodków uniwersyteckich (UJ, UW, UMCS, UMK, USz) postawiło sobie za cel obszerne zaprezentowanie podstawowych kierunków i form pracy Rady Ministrów w celu wypełnienia wyraźnej luki w literaturze prawniczej. Omówienie bieżącego stanu prawnego poprzedzone jest uwagami o współczesnych modelach usytuowania rządu oraz rozwiązaniach ustrojowych z okresu II Rzeczypospolitej i PRL. Inicjator i redaktor naukowy książki, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Andrzej Bałaban, zakłada, że opracowanie będzie wstępem do serii wydawniczej poświęconej administracji rządowej.Autorzy: Andrzej Bałaban (red.), Jerzy Ciapała, Lech Garlicki, Ryszard Mojak, Paweł Sarnecki, Wiesław Skrzydło, Zbigniew Witkowski.

Informacje dodatkowe o Rada Ministrów:

Wydawnictwo: Zakamycze Kantor Wydawniczy
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-7333-172-7

Kup książkę Rada Ministrów

Rada Ministrów - opinie o książce

Szczerbata śmierć